Skocz do zawartości

Bojler gazowy Carver Cascade 2


Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z wspomnianym w tytule bojlerem mianowicie :cieknie mi woda między zbiornikiem a korpusem urządzenia mimo że jest uszczelka,ale cały problem polega na tym że śruba mocująca zbiornik na wodę jest dokręcona na maksimum i mimo to jest duża szczelina,sadzę że czegoś tam brakuje,co ciekawsze w zeszłym roku wszystko działało i nikt przy tym nie majstrował, a wspomniana szczelina jest około 5 mm.Może ktoś posiada instrukcję serwisową ,albo spotkał się z takim problemem.Dodam tylko że przyczepa nazywa się MERIDIAN.

 


post-89630-imported-98ead1b0-daa3-4f44-8b2c-565097589c93_thumb.jpg

 

Zdjęcie wspomnianego bojlera

post-89630-imported-af0b993a-6014-4e67-9a9e-62b1d81ffe39_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wielkie dzięki,przejrzałem te linki i na pewno się przydadzą, ale nie ma w nich instrukcji serwisowej o którą jak sądzę będzie raczej trudno. Mnie chodzi raczej o to czy ktoś praktycznie rozbierał taki bojler,gdyż wg mnie między uszczelką a zbiornikiem jest brak jakiejś silikonowej ,bądź teflonowej wkładki do zbiornika, która z kolei uzupełniałaby wspomnianą szczelinę.Nie wiem jak to się stało że jej nie ma.Ja sam rozbierałem to ustrojstwo z powodu wycieku i nie było nic w zbiorniku,spróbuję coś dopasować i poszukać w sklepach hydraulicznych.

Z góry dziękuję za pomoc i tematu nie uważam za zakończony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę spuściłem ale czy zleciało wszystko tego nie wiem.Natomiast jak najbardziej może to być oczywiście efekt mrozów zimowych,tyle że żadnych śladów odkształceń nie widać.

Poradziłem sobie w sposób następujący:przedłużyłem gwint na wewnętrznej śrubie w zbiorniku przez co mogę dokręcić dalej nakrętkę i zbiornik dochodzi do korpusu bez problemu.W sobotę sprawdzę czy wszystko działa i napiszę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam!

Mam problem ze swoim cascade2.

moze ktos jest w stanie mi pomoc. Ta maszyna grzeje wode kiedy chce. Probowalem zajrzec do srodka ale nie udalo mi sie.Zaobserwowalem tylko ze kiedy odkrece wode to nie ma iskry zapalajacej ani nie leci gaz z dysz. Czy moze mi ktos pomoc w tym temacie? Co moge jeszcze sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie też mam taki bojler i gdy kopiłem swoją cycepa to też nie działał.zanim zaczniecie coś rozkręcać ZAKRĘCIĆ GAZ!!! (nie zaszkodzi przypomnieć)

odkręciłem od zewnętrznej strony obudowę jest tam wylot spalin więc uwaga. potem odkręciłem aluminiowy dekielek który zamyka palniki, jak to zrobicie to widać palniki musicie je wysunąć i dokładnie przeczyścić bo zbiera się tam masę odpadów z wypalonego gazu. jak już przeczyścicie i zmontujecie to możecie odkręcić gaz i sprawdzić czy wszystko działa. u mnie to pomogło. jeśli nie daje iskry to też nie podaje gazu bo to jest automat i tak działa. można ten element wymienić ale z tego co wiem to tylko w Anglii np przez ebay. nie jest to tanie bo ok 100£. jeszcze jedno, pod bojlerem znajduje się pudełko z wpiętą wtyczką tam też przeczyściłem (poprawiłem styki) warto się pomęczyć bo urządzenie jest super i daje to co powinno dawać w czasie prysznica mam cały czas gorącą wodę. gdzieś mam instrukcje do tego po ang. więc jeśli chcecie to wyśle na emaila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam was wszystkich. Mam problem pewnie taki sam jaki miał nasz kolega l6.2 a mianowicie posiadam identyczny podgrzewacz wody i jest to carver cascade 2 wszystko pieknie działało az do bożego ciała tego roku. Po prostu dałem ciała i nie spuściłem wody ze zbiornika (hrrrr) Mam dokładnie taką samą szczelinę i nie wiem czy jest to do naprawienia czy muszę szukać już nowego sprzętu. Używam sprzętu od zeszłego roku wszystko pięknie chulało mimo swojego wieku a tu taki zonk. Jeśli ktoś zna się na rzeczy proszę o radę.

apacz79@op.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.