Skocz do zawartości

Moskitiera - naprawa siatki


Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbe do forumowiczów, siatka jaką mam w moskitierze "zrobiła się" za wąska a brzegi są poszarpane i trzeba ją wymienić. Przy oknie jest rama z dwoma żaluzjami u góry zwijana siatka moskitiery, na dole zwijana zasłona. Czy ktoś z Was już taką operację przeprowadził? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czy można stosować siatkę jak w moskitierach okiennych, czy też taką miękką jak w osłonie pawilonu (ale ta bedzie sie chyba strzępić) i czy w ogóle da się ją wymienić? :hop1: . Proszę o pomoc. Sprawdzałem forum ale znalazłem posty jedynie o żaluzjach nie zwijanych. Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o zwijaną moskitierę z okna przyczepy (elem. nr 2 z rys. na aukcji: http://www.allegro.pl/item675079428_komplet_plastikow_do_rolet_okiennych_kena.html ) to ostatnio robiłem taką wymianę. Kupiłem siatki ochronne do okien w Lidlu (ok. 10 zł za 2 szt. 130 x 150 cm); są cieńsze i delikatniejsze od oryginalnych, ale na kilka sezonów powinny wystarczyć. Grubsze widziałem w OBI, ale droższe (ok. 50 zł za 1 szt); efekt wymiany zależy od precyzji, ja robiłem tak:

1. odkręcenie prowadnic,

2. odkręcenie korpusu ze zwijaczami (u mnie moskitiera i zasłona są u góry),

3. demontaż uszkodzonej moskitiery,

4. zmierzenie długości starej siatki (szerokość mierzyłem z rozstawu prowadnic + wpuszczenie w prowadnicę),

5. przycięcie prostokąta siatki z zapasem ok. 2 x 2 cm na zaszycie zakładki; WAŻNE - ciąć bardzo ostrymi nożyczkami pomiędzy dwiema nitkami na całej długości,

6. słoneczny uśmiech :ok: do manualnej koleżanki z maszyną do szycia i zaszycie zakładki 2 cm (znów wzdłuż nitek) - wcześniej zaprasować (wzdłuż nitek :hop1: ) zakładkę i zafastrygować; zakładki są tylko na górze i na dole moskitiery i służą do mocowania na rolce i w dolnej belce; boki są "z cięcia",

7. zmontować moskitierę w odwrotnej kolejności do demontażu,

8. napiąć sprężynę zwijającą kręcąc osią z zewnątrz (kontrolnie rozwijać moskitierę sprawdzając czy dobrze się zwija,

9. zamontować całość.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

Ja zrobiłem tak samo jak wotar.

Siatkę jednak kupiłem w sklepie pasmanteryjnym, był to zwykły materiał na firanki ale bez wzorów. Materiał okazał się lepszy od typowych moskitier z obi ponieważ był grubszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Ja mam problem z moskitierą w okienku dachowym. Matriał siatki się rozciągnął i przez to stał się węższy. Na skutek tego zrobiły się szpary po bokach i tamtędy włażą krwiopijcze wamirki oraz inne insekty. Konstrukcja tej roletki nie jest szczegulnie skomplikowana. Tylko gdzie znaleźć odpowiedni materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam,  może już był ten temat - w jaki sposób, jakim klejem  przykleić siatkę moskitiery w oknie dachowym.  Fabrycznie zapewne siatka  była / jest wgrzewana - wklejana  "na gorąco"  lub ultradźwiękami.  A jak to zrobić dobrze, trwale na lata ?  Macie swoje doświadczenia ? 

 

post-1811-0-99163400-1457874304_thumb.jpg

post-1811-0-18286300-1457874324_thumb.jpg

post-1811-0-99492800-1457874346_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie kleiłem na taśmę dwustronną, ale wygląda to mało estetycznie i nie za dobrze się trzyma, ciężko jest to ładnie rozciągnąć. Twój post przypomniał mi, że miałem się tym zająć na wiosnę. Znajomy mówił mi, że w swoim domku holenderskim ma siatki metalowe. Przypuszczam, że taką łatwiej jest przyłapać tylko na narożnikach lub jakiś klej typu kropelka i się nie marszczy, dodatkowo łatwiej czyścić z kurzu. Myślałem o czymś takim-siatka pszczelarska aluminiowa http://allegro.pl/siatka-aluminiowa-pszczelarska-do-dennic-uli-100-i5684355223.html

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,  może już był ten temat - w jaki sposób, jakim klejem  przykleić siatkę moskitiery w oknie dachowym.  Fabrycznie zapewne siatka  była / jest wgrzewana - wklejana  "na gorąco"  lub ultradźwiękami.  A jak to zrobić dobrze, trwale na lata ?  Macie swoje doświadczenia ? 

 

 

zrób sobie większa ramkę (cztery listewki) i na to napnij moskitierę (pineskami)

nałóż swoją ramkę na zdemontowane okno

delikatnie przyklej moskitierę na okno -jakiś dwuskładnikowy klej i dużo precyzji 

jak wyschnie to obcinasz i cieszysz się fabryczną moskitierą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Pozwolę sobie odgrzać temat gdyż nie znalazłem nigdzie jednoznacznej, konkretnej odpowiedzi :)

Sprawa dotyczy dokładnie tematu jak w tytule. 
Mam w swojej Abbey 9 okien plus 2 dachowe i w kilku z nich przydałoby się wymienić moskitiery - siatki są w formie rolet.

Chciałbym zapytać czy ma ktoś z Was jakiś sprawdzony patent, który zdaje egzamin. 

Zastanawiałem się na zwykłą moskitierą ciętą z metra np z Alle drogo ale obawiam się, że nie zwinie się na mechanizm bo jest grubsza niż fabrycznie montowany materiał, który swoją drogą wygląda jak zwykła firanka :) 

Będę wdzięczny za każdą informację bo weekend majowy za pasem, a bez moskitier życie jest delikatnie trudniejsze.

P.S. Za jakiś czas będę również potrzebował wymiany materiału rolet termicznych więc jeśli ktoś temat przerabiał również będę rad za info  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chris_66 Dzięki za szybką odpowiedź.    Mówisz, że nie będzie problemu ze zwijaniem... OK. 

Myślałem konkretnie o takiej http://allegro.pl/moskitiera-siatka-na-okno-150x180-rzep-owady-bia-i6785860224.html  bo tylko taka jest w białym kolorze. 

Ewentualnie Szara http://allegro.pl/siatka-na-metry-140cm-x-1m-do-moskitiery-ramka-i7174105538.html#thumb/2  .

Mam nadzieję, że zda to egzamin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.