Skocz do zawartości

Bezpieczny kemping nad Wigrami


ed1611

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Pierwszy raz jestem na tym forum. Bardzo proszę o Wasze ceene rady w temacie fajnego, a jednocześnie i miłego wypoczynku nad Wigrami. Informacji w tym zakresie niewiele. Dlatego proszę o Wasze opinie dotyczące kempingu PTTK w Starym Folwarku lub innych, które możecie polecić , i dlaczego. Ceny także sa ważne. Dziękuję Ed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj!

W Starym Folwarku nie byłem, ale odpoczywałem w dwóch innych miejscach.

 

Jednym jest ośrodek WIDOK w miejscowości Bryzgiel. Oczywiście nad Wigrami. Stronka www.gawidok.pl <---tu poczytasz co oferują.

 

Byłem jeszcze na kempingu w miejscowości Wigry tuż pod klasztorem. Miejsce ładne, można conieco pozwiedzać, rejs statkiem odbyć, czy popływać kajakiem...

 

Zadaj bardziej szczegółowe pytania odnośnie czego oczekujesz od kempingu a łatwiej będzie nam pomóc :hop1:

 

http://nadstawem.fm.interia.pl/

To jest jeszcze ładne miejsce, ale nieco na uboczu Wigier.

 

PS. Odnośnie bezpieczeństwa - bez zarzutów :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wiadomości. Już mi bardzo pomogły. Z całą pewnością dam sobie spokój ze Starym Folwarkiem, aczkolwiek będąc nad Wigrami - osobiście sprawdzę. Szary 11 - interesujące wydaje sie miejsce nad stawem. Jeżeli chodzi o mój wyjazd, więc zamierzamy się wybrać z 4 osobową rodziną i psem (w miejsce, w którym nas jeszcze nie było). Prawdopodobnie będzie to 2 połowa lipca. Wybieramy się tam z przyczepą . Chcemy zwiedzić okolice ( jak się uda to do Gołdapii) , a także zobaczyć kilka miejsc na Litwie (może Kowno, Druskiennniki,,,)Cenimy sobie przede wszystkim ciszę i spokój, no i zero chamstwa. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wiadomości. Już mi bardzo pomogły. Z całą pewnością dam sobie spokój ze Starym Folwarkiem, aczkolwiek będąc nad Wigrami - osobiście sprawdzę. Szary 11 - interesujące wydaje sie miejsce nad stawem. Jeżeli chodzi o mój wyjazd, więc zamierzamy się wybrać z 4 osobową rodziną i psem (w miejsce, w którym nas jeszcze nie było). Prawdopodobnie będzie to 2 połowa lipca. Wybieramy się tam z przyczepą . Chcemy zwiedzić okolice ( jak się uda to do Gołdapii) , a także zobaczyć kilka miejsc na Litwie (może Kowno, Druskiennniki,,,)Cenimy sobie przede wszystkim ciszę i spokój, no i zero chamstwa. :hop1:

Cześć

Też chcemy się wybrać w te strony . Myślę , że będziemy tam w okolicach 25-29 lipca . Może się spotkamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak miło, prawdopodobnie też będziem tam w tym czasie. Ciekawi mnie, czy na tym kampingu jest kąpielisko (dostęp do jeziora). Z różnych map to nie wynika, ale przed wyjazdem zapytam właściciela, i będzie wszystko wiadome.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na widoku jest ładne kąpielisko, w Wigrach pod klasztorem dostęp do jeziora i pomost jest, ale kąpielisko słabe. Ale pare kroków wgłąb miejscowości i są ładne miejsca do popływania :hop1:

 

Nad stawem jeszcze jest ładne kąpielisko jak co :ok: Tam też z chęcią można popływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach Wigry, jedno z najpięknieszych miejsc w Polsce. Niezapomniane wakacje (kilka) w młodzieńczym okresie. Pierwsze samodzielne sterowanie łódką (kabinówka orion(muł wodny jakich mało ale dzielny i fajna omega - drewniana!) na tak dużym akwenie. Osobiście polecałbym poszukanie kempingu w Bryzglu lub w Cimochowiźnie lub zakotwiczyć u jakiegoś gospodarza z możliwością wypożyczenia "dulki" (dulka - to taka dwuwiosłuwka). Można nią sobie popływać po jeziorze przy okazji poćwiczyć mięśnie barkowe i klatki piersiowej - dwa tygodnie pływania "dulką" a jesteś prawie Arnold S. Siłownia Ci tego nie da!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za cenne informacje. Mamy jeszcze, co prawda, parę dni do myślenia. Faktem jest kierunek wyjazdu - jezioro Wigry. Mam jeszcze jedną prośbę do wszystkich, którzy mają jakieś opinie (i chcieliby sie podzielić nimi) - jakie miejsca nad Wigrami stanowczo odradzają (i jaki jest tego powód). Będę bardzo wdzięczny. Nie ma potrzeby płacić komuś, kto na to nie zasługuje, lepiej wspierać to co dobre.

Pozdrawiam Ed1611.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że ciągnę temat.

Jednak forum to kopalnia wiedzy. Warto jednak pytać, szukać. Podziękowania za opinie dla Marka. Cyt."Witam wszystkich forumowiczów.

Pierwszy tydzień wakacji postanowiliśmy spędzić na Suwalszczyźnie, a konkretnie w Augustowie. Po wielu dniach internetowych poszukiwań kempingów wybrałem kilka i tak oto 20.06.2009 ruszyliśmy na wypoczynek. Droga do Augustowa minęła spokojnie, pogoda dopisywała i humory jeszcze także. Około południa dotarliśmy na kemping przy ul. Sportowej . Teren lekko zadrzewiony, toalety przyzwoite, ale aby dotrzeć do jeziora trzeba wyjść z kempingu , żadnego sklepu w pobliżu, na terenie trzy kamperki szykujące sie do wyjazdu tak więc pozostalibyśmy sami.

Drugi na liście był "Widok" w Bryzglu (15km) za Augustowem. Kemping kaskadowy trzy poziomowy położony nad jez Wigry z pięknymi widokami, ale praktycznie bez bazy sanitarnej. Jest tam jeden prysznic (płatny) kilka umywalek i toalet w starej drewnianej szopie, a kemping może pomieścić ponad 60-70 przyczep. Dobry dla osób które nie korzystają z toalet i pryszniców kempingu.

Tak więc i tym razem trzeba było zacząć poszukiwanie kolejnego kempingu. Wróciliśmy do Augustowa na ul. Nadrzeczną 40. To co tam zobaczyłem trudno nazwać kempingiem, a tak sie reklamuje . Natomiast o warunkach pisał nie będę bo nie ma o czym.

Humor prysł głód zaczął doskwierać, a przyczepka na ulicy.

Kolejny na liście był kemping na obrzeżach Augustowa "Królowa Woda"www.krolowa-woda.augustow.pl/. Po przejechaniu 2 km polną drogą przez las dotarliśmy na miejsce. Na szczęście tutaj mogliśmy odetchnąć. Co prawda nie jest to kemping w 100% przygotowany do przyjęcia przyczep :brak skrzynek elektrycznych (można podłączyć się do istniejących domków )i zlewni dla wc i szarej wody ( szarą wodę wylewałem do zlewozmywaka na myjce, natomiast kasetę opróżniałem do muszli wc ). Decyzją pozostałej części rodziny zostaliśmy na królowej wodzie i była to trafna decyzja. Właściciele bardzo mili zawsze uśmiechnięci i chętni do pomocy, toalety czyściutkie, ciepła woda non stop. Na terenie bar gdzie można kupić świeże pieczywo, teren zadrzewiony położony nad samym jeziorem. Cisza i spokój zapewnione. Tak więc pomimo złego początku pobyt w Augustowie zaliczyliśmy do bardzo udanych zwłaszcza, że i pogoda dopisała ( padało przez 3 godziny jednego dnia).Kilka fotek z kempingu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecałbym poszukanie kempingu w Bryzglu lub w Cimochowiźnie

Na Cimochowiźnie nie ma już gdzie zakotwiczyć, choć miejsce urocze. Pani, która prowadziła to pole, nazywała się chyba Rzepiejewska, już tego nie prowadzi. Polecam natomiast pole w Zakątach, dojazd kawałkiem drogą szutrową ale miło i spokojnie. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tydzień temu wróciłem z campingu w Zakątach. Jestem bardzo zadowolony z pobytu. Duże obłożenie, ale cisza i spokój. Gospodarze strasznie sympatyczni, a starsza pani skutecznie walczy z łomotem z otwartych samochodów. Camping nazywa się Jastrzęby. Ceny rewelacyjne 25 zł za 2 osoby, zestaw plus prąd. Obok w Widoku za to samo 52 zł (wc w drewnianej budzie :D fuj). Kajak 20 zł za cały dzień, sklepik na miejscu. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Miłośnikom Dzikiego Wschodu polecam Jezioro Białe Wigierskie, cicho i spokojnie.

 

Obok punktu A < była leśniczówka, daaawno tam nie byliśmy ...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Współrzędne GPS w panelu obok A.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.