Skocz do zawartości

modernizacja elektryki w przyczepie - przetwornica itd...


pink25

Rekomendowane odpowiedzi

Jestesmy juz po urlopie. Łącznie 4 tygodnie. Mazury, Łeba, Stegna. Generalnie wszyscy zadowoleni (nawet 2 miesieczny młodszy synek :ok: ). Sprzęt sprawował się OK. Nawet podgrzewanie wody nie nawalało :niewiem: . Odkryłem, iz w zaczepie przyczepy mam system stabilizacji (Alko) i było całkowiecie OK. Czasami leciałem nawet 120 i wężykowania nie było.

Zakupiona antena TV generalnie nie dawała rady- sygnał w Łebie szczątkowy- nie do oglądania. W Stegnie tylko pr.. 2 był OK, ale i tak nie było czasu ogladać. Lodówka w 95 % pracowała z 230 V i była skuta lodem. Gotowalismy obiadki to palniki gazowe czasami ostro pracowały i też OK. Starszy syn 6 lat uwielbiał korzystać z toalety w przyczepie i tam się kąpać (tu musze poprawić cisnienie wody i zbiornik wody- to juz opisywałem w innym wątku). Podsumowujac wszystko działało :czerwona: . Zakupiony wózek do przewożenia rzeczy znakomicie zdał egzamin jako wózek do gratów na plażę , słabiej do transportu czystej wody (słaba współpraca z kształtem zbiornika :piwko: ). Przetwornica 12/230 V wspaniale działała tylko nie włączyłem jej ani razu :-] . Zaskoczony byłem pozytywnie przyczepa, że na słońcu sie nie nagrzewa za bardzo, także moje mysli o instalacji klimy w tym momencie odrzucam...

Zbudowany zaczep rowerowy działał pewnie. Przyczepa prowadziła się dość lekko. Samochód spalił średnio 8,7 l oleju/100 km czyli mało. Normalnie z tymi predkościami pali mi jakeś 6,3.

Wypoczynek zaliczam do udanych :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

przyczepa, że na słońcu sie nie nagrzewa za bardzo, także moje mysli o instalacji klimy w tym momencie odrzucam...

Zauważyłem, że ważne jest odpowiednie ustawienie przyczepy w zależności od słońca. Na Mazurach byłem ustawiony drzwiami do wschodu i po lekkim uniesieniu okien z przodu i z tyłu przyczepy, nawet przy gotowaniu wewnątrz niej nie było gorąco. Upał można było odczuć w przedsionku i na zewnątrz. Nie używałem wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np: co do samych przedsionków i ich nagrzewania się to było tak, iż w Łebie staliśmy od siebie 40 cm z podobna przyczepą. Sąsiedzi zajrzeli do nas i kopary im opadły iz u nas wszystko tak w dobrym stanie (srodek przyczepy) a dodatkowo w naszym przedsionku (Dorema Grey Look) było dość chłodno a u nich duchota i masa pszczół... Róznica temperatur była kolosalna...

Zamieszczam zdjecie maszyny (akurat ze Stegny wsród drzew, w Łebie było dość na słońcu...)

 


nasza maszyna z przedsionkiem w Stegnie

post-94045-imported-d4b5f7d7-c696-4783-9aab-75217757a779_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie masztu do anteny to polecam zakupić w castoramie stojak aluminiowy wraz z halogenem. Stojaka używałem jako maszt do anteny a halogen też się przydał ( nałożyłem go na rurkę od przedsionka i miałem w razie potrzeby oświetlenie na zewnątrz ).

 

Przetestowałem też rurę wkładaną w miejsce koła manewrowego - długa rura, chodziła na wietrze...

 

Stojak dodatkowo mocowałem do ziemi poprzez sznurki/śledzie sznurki/gwoździe ( skały ) i było idealnie - żadnych wachnięć.

 

Koszt stojaka z halogenem ok. 80 zł.

post-94083-imported-df2266fb-f3dc-4fc1-92ec-c314d77ff1d0_thumb.jpg

post-94083-imported-46b76912-1ae9-4fd6-abf2-85e71d5cd318_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jestesmy juz po urlopie. Łącznie 4 tygodnie. Mazury, Łeba, Stegna. Generalnie wszyscy zadowoleni (nawet 2 miesieczny młodszy synek :piwo: ). Sprzęt sprawował się OK. Nawet podgrzewanie wody nie nawalało :ok: . Odkryłem, iz w zaczepie przyczepy mam system stabilizacji (Alko) i było całkowiecie OK. Czasami leciałem nawet 120 i wężykowania nie było.

Zakupiona antena TV generalnie nie dawała rady- sygnał w Łebie szczątkowy- nie do oglądania. W Stegnie tylko pr.. 2 był OK, ale i tak nie było czasu ogladać. Lodówka w 95 % pracowała z 230 V i była skuta lodem. Gotowalismy obiadki to palniki gazowe czasami ostro pracowały i też OK. Starszy syn 6 lat uwielbiał korzystać z toalety w przyczepie i tam się kąpać (tu musze poprawić cisnienie wody i zbiornik wody- to juz opisywałem w innym wątku). Podsumowujac wszystko działało :hehe: . Zakupiony wózek do przewożenia rzeczy znakomicie zdał egzamin jako wózek do gratów na plażę , słabiej do transportu czystej wody (słaba współpraca z kształtem zbiornika ;) ). Przetwornica 12/230 V wspaniale działała tylko nie włączyłem jej ani razu :-] . Zaskoczony byłem pozytywnie przyczepa, że na słońcu sie nie nagrzewa za bardzo, także moje mysli o instalacji klimy w tym momencie odrzucam...

Zbudowany zaczep rowerowy działał pewnie. Przyczepa prowadziła się dość lekko. Samochód spalił średnio 8,7 l oleju/100 km czyli mało. Normalnie z tymi predkościami pali mi jakeś 6,3.

Wypoczynek zaliczam do udanych :ok:

 

Witaj. mam pytanie ponieważ zakupiłem na jesień taką samą budkę jak Wasza i podpowiedz czy macie amortyzatory na ośce czy sam stabilizator jazdy na dyszlu. i który rocznik jest Waszej.

Bo moja bez stabilizatora przy 95km/h delikatnie wpada w wibracje przy wymijaniu ale przy 92 się uspokaja i można dalej pomykać. czy stabilizator dużo daje? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.