Skocz do zawartości

modernizacja elektryki w przyczepie - przetwornica itd...


pink25

Rekomendowane odpowiedzi

Co do anteny to zrezygnowałem z masztu.

Zamówiłem antenę koronową na podstawie magnetycznej (zasilanie 12 i 220 V) i mocował bedę ją z przodu przyczepy na dachu. Z samą wtyczką do samochodu i zasilaniem od samochodu to juz czuję będę bawił się przy piwie na wypoczynku :hop1:.

Wózek "babciny" na zakupy do przewozu wody i nieczystości oraz gratów na plaży juz mam.

Chemia i papier do toalety juz zakupione ;)

...i chyba z pól tony innego sprzętu ;)))).

 

Czajniki to juz 3 zakupiłem... a nie jednak 4 ! :ok:))). Blaszany na gaz, duży bezprzewodowy 2000 W, znalzłem radziecki kubek na 220 V na jedną szklanke, który ma 600 W to ładnie na przetwornicy pracuje a wczoraj w Realu zakupiłem 0,5 litra turystyczny tez 600 W ;).

Wlasnie dopieszczam laptopa w karty bezprzewodowe do ineternetu + karta TV.

Uchwyty na rower zrobiłem.

Przyczepa wyprana w środku i wymyta na zewnątrz .

Nikt z rodziny ze mna jadącej nad morze nie może mnie zagiąć ;).

Kazda potrzebę mam zamiar zripostować i zaspokoić :ok:

 


antena koronowa

post-89892-imported-c27d34b6-f3d5-4c6d-8b60-df717bc7369a_thumb.jpg

 

podstawa magnetyczna do anteny koronej, 9,5 cm srednicy

post-89892-imported-6f78491a-e21a-4af4-b1ba-57d673b1a230_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak jak pisze kolega Sowa-dach masz na pewno aluminiowy i trzymać nie będzie,ale jeśli nie będzie huraganu to utrzyma się pod ciężarem własnym.A w temacie czajników to staraj kupować urządzenia o mocy do 1000 watów.Jeśli włączysz taki czajnik 2 kw. plus lodówka i ewentualnie telewizorum to może wywalać bezpieczniki u właściciela campingu i będzie darł koparę.Dobrze że obstukałeś wózek do baniaków z wodą,nie posiadam takowego i ręce mi się już od 3 lat naciągają.Bylem dzisiaj w Elcampie i mogłem kupić ale mam już obiecany w prezencie więc jeszcze poczekam.Skompletuj sobie skrzyneczkę narzędziową a w nie;kombinerki,śrubokręty,klej kropelka,jakieś wkręty,opaskę na węża.Nigdy nic nie wiadomo kiedy się coś urwie.Acha- w temacie tej anteny,znajdź kawałek ocynkowanej blachy,wytnij z niej koło o średnicy ok.20 cm.-będziesz miał lepszą podstawę do tej anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zlecenie wykonania kółka z blachy ocynkowanej o fi=18 przekazałem do realizacji :ok: .

Tatko dotnie co trzeba. Dzieki za zwrócenie mi na to uwagi :hop1: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do anteny to to jest antena nie koronowa ,a korona.

Jest na 12 V ,a 230 idzie przez zasilacz.

Poszukaj bo są te anteny z zasilaczem 230V w którym jest gniazdo zapalniczki.

W tedy bez przeróbek zasilasz ją z 230V ,albo bezpośrednio z 12V.

Nie daj się oszukać , te anteny kosztują 60 zł bez watu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę troszkę do początku... Na fotce nr 4 jest włącznik z bezpiecznikiem najczęściej służący w angielkach do zasilania (zabezpieczenia) lodówki, ale równie dobrze może być to jakieś inne urządzenie. Ta poziona, prostokątna klapka u dołu to wciskany uchwyt bezpiecznika. Angielki to wielka zagadka... :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten wyłącznik nie jest do lodówki,u mnie są 2 takie podobne;jeden włącza napięcie na grzałkę elektryczna w bojlerze gazowym ,a drugi włącza napięcie w gniazdkach 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do anteny to to jest antena nie koronowa ,a korona.

Jest na 12 V ,a 230 idzie przez zasilacz.

Poszukaj bo są te anteny z zasilaczem 230V w którym jest gniazdo zapalniczki.

W tedy bez przeróbek zasilasz ją z 230V ,albo bezpośrednio z 12V.

Nie daj się oszukać , te anteny kosztują 60 zł bez watu.

 

mam juz tą antenę. Na allegro kupilem z magnesem i zasilaczem takim jakm piszesz z otworem na wtyczke 12 V (i mam taki) z wysyłka kurierska (z Vat : ) ) równo 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten wyłącznik nie jest do lodówki,u mnie są 2 takie podobne;jeden włącza napięcie na grzałkę elektryczna w bojlerze gazowym ,a drugi włącza napięcie w gniazdkach 230V.

 

lodówka.

juz do tego wczesniej doszełem. To wyłącznik i bezpiecznik 230 V lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz tą antenę. Na allegro kupilem z magnesem i zasilaczem takim jakm piszesz z otworem na wtyczke 12 V (i mam taki) z wysyłka kurierska (z Vat : ) ) równo 100 zł.

 

Kupiłeś w dobrej cenie.

Pewnie od gościa z Roczyn k Andrychowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem, tak, tam kupiłem.

Przygotowujac się sprzetowo do wyjazdu co i raz nerwy mi puszczają :hehe:

np: mój wózek babciny był do samodzielnego montażu (prosto) i dobrze zapakowany i miałem w takim stanie zabrać na urlop ale cos mnie tknęło i rozpakowalem ... a tam tylko 1 kółko i poszukiwanie faceta/sprzedawcy na straganie, kółko drugie już mam :-] .

Ale instalujac karte tv do laptopa dobrej, drogiej firmy gdzies sie tej karty pozbyłem (a była pozyczona) i kipisz w domu i pracy nie przyniósł mi znalezienia. Wlaśnie kupuje druga przez internet taka samą i wysyłam juz w miejsce urlopu na camping... jeszcze pewnie bedzie sie działo w tym temacie :-] .

...Dziecko mi mówi, że ono juz nie chce do Łeby bo przeciez juz było, ono chce do Poznania, bo tam nie było :ok:

Chcąc poprawic kondycje fizyczną przed wyjazdem zrobiłem pare pompek i cos mi pękło w klacie i cały czas od 2 dni mnie napier...ala, zaraz ide do lekarza :hehe: .

Bedzie wesoło czuję na tym urlopie bo drugie dzieko kończy wlaśnie drugi miesiąc :hehe:

Ważne aby stosunki :-] były OK to jakos się ten urlop przezyje :-] i juz w pracy wypocznie :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kolego Ty do obozu dla skazańców jedziesz czy na urlop ? bo czytając Twoje posty dochodze do wniosku ze masz wyrok i bedziesz go odrabiac wlasnie w takim obozie ciężkiej pracy :-]

nie lepiej to spokojnie do tego podejść ? masz coś do zrobienia to rób to spokojnie i z głową bo tak nerwowo do tego podchodząc urlop w piekło zamienisz sobie i swojej rodzinie

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toć żartuję :-]

to ja jestem w domu prokursorem takiego sposobu wypoczynku. Syn mnie w tym wspierał i przyczepa zakupiona i chyba mnie najbardziej ten wyjazd cieszy. Zaraz chyba pojade do mojej ciciepki, trochę ja znowu dopieszczę, jutro sciagne ja do Wawy a pewnie w poniedziałek wyjazd przez Mazury lub Bory Tucholskie (tam spedzimy ze 2 dni) do Łeby. Bedzie fajnie byle ostro nie lało :-] i dzieciaki nie chorowały. Lekarz wypisał mi garść leków, które zażyłem i juz mnie tak nie boli to się wyspię dziś :-] .

Nawet sie samowyłączającym bijlerem nie przejmuję czy tym, ze nie zakupilem mikrofalówki a miałem... i pewnie 100 innych rzeczy nie zrobionych... ale lepiej mieć jak najwiecej dopiete teraz bo na miejscu wypoczynku to juz po ptakach trochę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.