Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Jak rozłożyć przedsionek?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#16 Effendi

Effendi

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6987 postów
  • SkądPoznań
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:spełniajacy wymagania
  • Holownik:daje radę

Napisano 06 styczeń 2012 - 10:02

Powiem wam jak ja rozkładałem po raz pierwszy przedsionek, wstyd przyznać, wciągałem go z synem całego. Razem ze wszystkimi ściankami, umęczyliśmy strasznie, ale później jak to opowiadałem znajomym ubaw mieliśmy niesamowity :lol::lol::lol:. Było co wspominać, zresztą jest i do dziś. Teraz już wiem jak to robić w miarę poprawnie.

Zapewne był to ciekawy widok. Szkoda, że nie było tam żadnego uczestnika loży szyderców Dołączona grafika

Jeżeli ludzie ciągle Cię ranią myśl o nich jak o papierze ściernym. Ścieranie boli ale po takiej polerce Ty pięknie błyszczysz a oni są tylko bezużytecznymi śmieciami....

#17 Kajman

Kajman

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1043 postów
  • Model:LMC

Napisano 06 styczeń 2012 - 10:36

Pamiętam swoje pierwsze rozkładanie przedsionka :oslabiony:.
Zamówiłem używaną Issabelę w S-campie w Bieruniu. Zawiozłem przyczepę by ją rozłożono. Chciałem sprawdzić czy wszystko jest OK. Było :skromny:. Zerknąłem jak to jest złożone i poszedłem zapłacić. Panowie w tym czasie zwinęli przedsionek.

Zapiąłem cepkę i prosto pojechałem do Trnowca na Słowacji. Przyjechaliśmy koło 19, było jasno więc zabraliśmy się z żoną za rozkładanie przedsionka. Jak to zwykle bywa byliśmy obserwowani z kilku okolicznych przyczep.

Isabella obok normalnej prowadnicy ma drugą do podczepiania wiszących mebelków. Nie wiedziałem o tym. Pomyślałem, że właśnie tę drugą należy wsunąć w przyczepę. Prawidłowa sądziłem, że ma za zadanie ochronę przed deszczem. Ból polegał na tym, że druga za diabła nie chciała się wsuwać:niewiem:.

Cóż, jak się powiedziało "a" to trzeba powiedzieć "b". Nie należę do osób, które się poddają. Około 22 dach był na chamca wciągnięty. Sąsiad na żywieckich blachach pokiwał głową i poszedł spać. My ustawiliśmy stelaż i wpiąliśmy ścianki. Po czterech godzinach bardzo intensywnej i ciężkiej pracy przedsionek stał:skromny:.

Wykończeni poszliśmy spać, ale nie dawało mi to spokoju. Nie mogłem zasnąć myśląc co zchrzaniłem. Wstałem i przyjrzałem się dokładnie przedsionkowi, wtedy zajarzyłem, że wsunąłem w prowadnicę nie to co trzeba.

Wstałem cichutko o 5 rano by nie budzić żony. Demontaż przedsionka zajął mi dwie godziny, bo to co najpierw nie chciało wleźć teraz nie chciało wyleźć!
Składanie prawidłowe samemu zajęło mi godzinę. Gdy wbijałem ostatniego śledzia była 8 rano.

Wtedy sąsiad z Żywca wyszedł ze swojej przyczepy. Zobaczył jak wbijam tego ostatniego śledzia i zrobił takiego karpia, że wyrazu jego twarzy nie zapomnę do końca życia :skromny:.

Użytkownik Kajman edytował ten post 06 styczeń 2012 - 10:44

#18 przemek70

przemek70

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1523 postów
  • Telefon:505145126
  • SkądBYDGOSZCZ
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Citroen Jumper
  • Holownik:Zdechł

Napisano 06 styczeń 2012 - 12:05

Kajman też bym zrobił karpia, ale najlepiej zaczynać taką zabawę z kolegami z forum. Szybciej i krócej, został by jeszcze czas
na wieczorne :piwo:

NASZA BRAĆ

#19 Lucek26

Lucek26

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1223 postów
  • SkądOpole
  • Model:Burstner Belcanto
  • Holownik:Mercedes W211 E320 CDI

Napisano 06 styczeń 2012 - 12:34

Kajman świetnie przedstawiłeś pierwsze rozkładanie przedsionka. Tak radośnie i z humorem.:yay:Ja z kolei z samym przedsionkiem nie miałem problemu, natomiast miałem problemy z założeniem czterech ścianek (" drzwi " ), dwóch frontowych i dwóch bocznych. Były chyba nie używane ( zakładane) do przedsionka. Ponieważ frontowe i boczne różnią się kształtem niewiele to jak założyłem jedną to nie bardzo pasowały pozostałe . Poza tym zamki z trudem się przesuwały i powodowały moją irytację. Powodem tych chwilowych trudności z zakładaniem ścianek było nieuwzględnienie przeze mnie stron PRAWA- LEWA .:mlot:Po przemyśleniu problemu i starannym porównaniu ścianek i ich rozdzieleniu na prawe- lewe oraz przetarciu woskiem zamków błyskawicznych założyłem je bez problemu. Na szczęście pierwsze rozkładanie przedsionka odbywało się u mnie w ogrodzie, więc nie było obciachu. Przypominam , że teraz mamy czas na PRZETARCIE; NASMAROWANIE WOSKIEM zamków błyskawicznych w przedsionkach.

Użytkownik Lucek26 edytował ten post 06 styczeń 2012 - 12:38

#20 misiek2

misiek2

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 715 postów
  • Telefon:533-016-005
  • Sprzęt:Brak
  • Model:nie ma
  • Holownik:C4 Grand Picasso

Napisano 06 styczeń 2012 - 12:39

Jaki z Ciebie 'karawanignowiec" jak nie wiesz ,że WSZYSTKIE namioty rozstawia kolega Irek.W :lol:

I chwała mu za to . :dzieki:
post-1138-0-86386100-1409860305.jpg

#21 Effendi

Effendi

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6987 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 styczeń 2012 - 12:52

( .... )
Na szczęście pierwsze rozkładanie przedsionka odbywało się u mnie w ogrodzie, więc nie było obciachu.
( ... )

No to miałeś szczęście, że w ogrodzie rozkładałeś przedsionek, inaczej trafiłbyś pod obstrzał loży szyderców... tak jak jeden z forumowiczów w Sławie

Jeżeli ludzie ciągle Cię ranią myśl o nich jak o papierze ściernym. Ścieranie boli ale po takiej polerce Ty pięknie błyszczysz a oni są tylko bezużytecznymi śmieciami....

#22 ADRIAn

ADRIAn

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 postów
  • SkądL u b i n
  • Model:KNAUS Vimara
  • Holownik:Hyundai Tucson

Napisano 06 styczeń 2012 - 19:31

W Sławie był również mój pierwszy raz z.... rozkładaniem przedsionka. Wszystko odbyło sie klasycznie tj:

-wielokrotne próby, przekleństwa (pod nosem),
-chwile zadumy nad złośliością rzeczy martwych (łyk piwa),
-zwątpienie czy napewno są wszystkie rurki (była jedna więcej i ona zasiała najwięcej wątpliwości),
-ogólna huśtawka nastroju,
-spojżenia politowania...

Wreszcie polawił się ON ! Dziesęc minut i po srawie ! Jeszcze raz dziękuje timtim :blagac: .

A póżniej to już :pub: . I tak powinno być !

"Moja stronniczość jest moja - jak Wam się ona nie podoba to nikt Was tutaj nie trzyma".  admin Tomii 

#23 Tomii

Tomii

• Administracja
  • 7756 postów
  • Skądpowiat wołomin
  • Model:Adria 380 TQ
  • Holownik:Opel Astra G

Napisano 08 styczeń 2012 - 18:33

Isabella obok normalnej prowadnicy ma drugą do podczepiania wiszących mebelków. Nie wiedziałem o tym. Pomyślałem, że właśnie tę drugą należy wsunąć w przyczepę. Prawidłowa sądziłem, że ma za zadanie ochronę przed deszczem. Ból polegał na tym, że druga za diabła nie chciała się wsuwać:niewiem:.

Nie tylko Isabella i nie na mebelki tylko głównie chyba żeby uchwyty stelaża zamontować Dołączona grafika . To znaczy tak myślę że po to był ten patent z 2 kedrą wymyślony, a potem dorobili do tego mebelki Dołączona grafika

Załączone miniatury

• a1.jpg

#24 Effendi

Effendi

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6987 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 styczeń 2012 - 18:46

Nie tylko Isabella i nie na mebelki tylko głównie chyba żeby uchwyty stelaża zamontować Dołączona grafika . To znaczy tak myślę że po to był ten patent z 2 kedrą wymyślony, a potem dorobili do tego mebelki Dołączona grafika

Ja przynajmniej tak wykorzystuję druga kedrę od czasu gdy po ulewnych deszczach na dachu przedsionka zrobiły się "balony" z wodą

#25 Kajman

Kajman

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1043 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 19:41

Wtedy takich stelaży jeszcze nie było:(
Były za to do dokupienia podwieszane na tym dinksie pseudo szafki na buty czy kosmetyki. Człowiek uczy się całe życie:)

W komplecie były takie listwy, które wsuwało się tam i można było sobie podwieszać różności. Długo myślałem do czego to diabelstwo służy :niewiem:

Użytkownik Kajman edytował ten post 08 styczeń 2012 - 19:43

#26 waldus1961

waldus1961

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 41 postów
  • SkądZielona Góra
  • Sprzęt:Brak
  • Model:Avento 445TL
  • Holownik:Citroen C5

Napisano 09 styczeń 2012 - 18:47

Moja pierwsza przygoda z przedsionkiem miała miejsce na podwórku przed blokiem na szczęście pięciorodzinnym i odgrodzonym murem od miasta. W tym przypadku loża szyderców była ograniczona do minimum. Niemniej przysporzył mi i żonie niemało wysiłku fizycznego i umysłowego z powodu braku instrukcji. W końcu po wielu trudach i kombinacjach z rurkami został postawiony jednak z uwagi na podłoże ( brukowe) sledzi nie wbijaliśmy. Pierwsza próba jakoś poszła więc w najbliższy weekend już w plenerze powtórka i znów kombinacje z rurkami itp. Gdy wreszcie wszystko stało zabieram sie za śledziowanie a tu z woreczka wypada kompletna fabryczna instrukcja rozkładania przedsionka z dokładnie rozrysowanym stelażem. No cóż mogłem już ją tylko porównać ze swoim dziełem i właściwie nigdy już mi nie była potrzebna.

Użytkownik waldus1961 edytował ten post 09 styczeń 2012 - 18:50

#27 Tomii

Tomii

• Administracja
  • 7756 postów
  • Skądpowiat wołomin
  • Model:Adria 380 TQ
  • Holownik:Opel Astra G

Napisano 10 styczeń 2012 - 11:34

Nie chodzi o stelaż. Chodzi o to żeby nie montować na stałe takich uchwytów:
uchwyt.jpg

tylko montuje się coś takiego jak na wcześniej pokazanym zdjęciu.

#28 Effendi

Effendi

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 6987 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:04

( ... )

Takie rurki - czy jak kto woli stelaże - był '' od zawsze " do dokupienia .... :>

Nie chodzi o stelaż. Chodzi o to żeby nie montować na stałe takich uchwytów:
uchwyt.jpg

tylko montuje się coś takiego jak na wcześniej pokazanym zdjęciu.

Chodzi o ten uchwyt do przedsionków z podwójną kedrą ...aby nie wiercić dziur w poszyciu przyczepki

#29 radwan

radwan

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1230 postów
  • Holownik:odpowiedni

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:25

Witam

http://www.youtube.c...feature=related

w 1,57 mim sa pokazane fajne klipsy do mocowania stelaza :)

tu w 1,37
pozdrawiam

Użytkownik radwan edytował ten post 10 styczeń 2012 - 12:27

#30 Kajman

Kajman

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1043 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:56

Pewnie macie rację z tymi uchwytami. Ponieważ już miałem w cepce przymocowane solidnie stabilne uchwyty to nie myślałem o tym by to zmieniać, a nawet nie wiedziałem, że istnieje taka możliwość mocowania stelaża.

O tym sposobie montowania dowiedziałem się jak kupowałem nowy przedsionek, ale jakoś nie budzi on mojego zaufania.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych