Skocz do zawartości

Jak rozłożyć przedsionek?


KONZIO

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)
Ja swój rozkładałem sam - zeszło mi jakoś koło 5 godzin ;)
Gdy wyciągnąłem wszystko z przyczepki okazało się, że mam w sumie 13 elementów plandek i coś koło 70 różnych rurek ;)
Wreszcie zrozumiałem co utylizowało 2/3 ładowności mojej  cepki ;)

Poprzyglądałem się najpierw na tablecie zachowanym zdjęciom które przyciągnęły moją uwagę gdy przeglądałem ogłoszenia przed zakupem budki. Tam jednak nie było widać konstrukcji i tego jak połączona była z przyczepą, tylko sam efekt końcowy.
Doszedłem do wniosku, że mam w sumie:
1. Pełny namiot (prawie 4m od wejścia do budki) z różnymi dopinanymi ścianami, w tym także wewnętrznymi,
2. Wąski, czy jak go inaczej nazwać - płytki namiot, do którego także można dopinać niektóre ściany,
3. Dopinka - aneks

Niestety, okazało się że rurki są wymieszane w workach (4 rodzaje) oraz że nie ma żadnej instrukcji montażu.
Najbardziej zastanawiało mnie, jak konstrukcję namiotu połączyć ze ścianą przyczepy - nie znałem systemu mocowań wsuwanych w dodatkową listwę przyszytą do krawędzi dachu, a dość licho przymocowane trzy uchwyty do ściany nie wydawały się tym, co potrafi utrzymać cały namiot.
Po jakiejś godzinie poszukiwań rozwiązania, gdzieś w bakiście odkryłem pudełko ze szpilkami, zardzewiałymi śledziami i resztkami pasów sztormowych. Tam trafiłem na te właśnie wsuwane w dodatkową listwę stopki, choć zastanawiające dla mnie było poziome położenie otworu na hak rurki - później, po złożeniu przedsionka zrozumiałem, że nie ma to żadnego znaczenia.

Dopiero gdy wszystko jako tako udało się ustawić odkryłem napisy na ścianach i workach, które stały się podpowiedzią kierunku poszukiwań instrukcji.
Mam więc przedsionek Obelink z aneksem, do którego nie udało mi się znaleźć rurek. Poradziłem sobie z jego napięciem w ten sposób że maszty (które są od namiotu podpartego w 3 punktach - brakowało mi poprzeczki) mocno odciągnąłem po skosie.

Już po powrocie przekopałem się przez stronę Obelink, znalazłem instrukcję do moich rurek do przedsionka, natomiast nigdzie nie potrafię znaleźć instrukcji lub spisu rurek do tej dostawki - aneksu. Co ciekawe, mam łączniki do kedry, więc nie jest tak, że nic do niego nie mam - może po prostu nie potrafię się w tym połapać.
Mam natomiast na pewno w rurkach pozostałość po jakimś starym namiocie, w tym m.in. rurki z płaskimi wygiętymi elementami i zaciskami jak w namiotach Isabella do łuków bocznych namiotu, stąd dodatkowe zamieszanie, jakie miałem przy ustawianiu - za duży wybór po prostu ;)

Teren na którym się ustawiłem, jak widzicie, jest dość nierówny, nie od razu więc zrozumiałem, że aneks raczej powinien znaleźć się po stronie dyszla - tak też przygotowane są dodatkowe kedry, by spiąć się ze ścianą która jest pochyła. Aneks po prawej ma też tą zaletę, że wystający dyszel "chowa" się za nim :)

Wracam więc do kwestii o którą chcę zapytać - czy ktoś ma instrukcję czy spis elementów do tego aneksu?  

Pozdrawiam

Wojtek 

 

Przedsionek1.JPG

Przedsionek2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 godziny temu, BiaWoj napisał:

Hej :)
Ja swój rozkładałem sam - zeszło mi jakoś koło 5 godzin ;)
Gdy wyciągnąłem wszystko z przyczepki okazało się, że mam w sumie 13 elementów plandek i coś koło 70 różnych rurek ;)
Wreszcie zrozumiałem co utylizowało 2/3 ładowności mojej  cepki ;)

Poprzyglądałem się najpierw na tablecie zachowanym zdjęciom które przyciągnęły moją uwagę gdy przeglądałem ogłoszenia przed zakupem budki. Tam jednak nie było widać konstrukcji i tego jak połączona była z przyczepą, tylko sam efekt końcowy.
Doszedłem do wniosku, że mam w sumie:
1. Pełny namiot (prawie 4m od wejścia do budki) z różnymi dopinanymi ścianami, w tym także wewnętrznymi,
2. Wąski, czy jak go inaczej nazwać - płytki namiot, do którego także można dopinać niektóre ściany,
3. Dopinka - aneks

Niestety, okazało się że rurki są wymieszane w workach (4 rodzaje) oraz że nie ma żadnej instrukcji montażu.
Najbardziej zastanawiało mnie, jak konstrukcję namiotu połączyć ze ścianą przyczepy - nie znałem systemu mocowań wsuwanych w dodatkową listwę przyszytą do krawędzi dachu, a dość licho przymocowane trzy uchwyty do ściany nie wydawały się tym, co potrafi utrzymać cały namiot.
Po jakiejś godzinie poszukiwań rozwiązania, gdzieś w bakiście odkryłem pudełko ze szpilkami, zardzewiałymi śledziami i resztkami pasów sztormowych. Tam trafiłem na te właśnie wsuwane w dodatkową listwę stopki, choć zastanawiające dla mnie było poziome położenie otworu na hak rurki - później, po złożeniu przedsionka zrozumiałem, że nie ma to żadnego znaczenia.

Dopiero gdy wszystko jako tako udało się ustawić odkryłem napisy na ścianach i workach, które stały się podpowiedzią kierunku poszukiwań instrukcji.
Mam więc przedsionek Obelink z aneksem, do którego nie udało mi się znaleźć rurek. Poradziłem sobie z jego napięciem w ten sposób że maszty (które są od namiotu podpartego w 3 punktach - brakowało mi poprzeczki) mocno odciągnąłem po skosie.

Już po powrocie przekopałem się przez stronę Obelink, znalazłem instrukcję do moich rurek do przedsionka, natomiast nigdzie nie potrafię znaleźć instrukcji lub spisu rurek do tej dostawki - aneksu. Co ciekawe, mam łączniki do kedry, więc nie jest tak, że nic do niego nie mam - może po prostu nie potrafię się w tym połapać.
Mam natomiast na pewno w rurkach pozostałość po jakimś starym namiocie, w tym m.in. rurki z płaskimi wygiętymi elementami i zaciskami jak w namiotach Isabella do łuków bocznych namiotu, stąd dodatkowe zamieszanie, jakie miałem przy ustawianiu - za duży wybór po prostu ;)

Teren na którym się ustawiłem, jak widzicie, jest dość nierówny, nie od razu więc zrozumiałem, że aneks raczej powinien znaleźć się po stronie dyszla - tak też przygotowane są dodatkowe kedry, by spiąć się ze ścianą która jest pochyła. Aneks po prawej ma też tą zaletę, że wystający dyszel "chowa" się za nim :)

Wracam więc do kwestii o którą chcę zapytać - czy ktoś ma instrukcję czy spis elementów do tego aneksu?  

Pozdrawiam

Wojtek 

 

Przedsionek1.JPG

Przedsionek2.JPG

Podziwiam Twoją cierpliwość ja tylko raz rozłożyłem przedsionek [ o ilości słów niecenzurowanych nie wspomnę] całe szczęście, że przyczepę miałem wyposażoną  w markizę i ten raz był ostatnim. Jeśli zakupię przyczepę z przedsionkiem to go  zaproponuję na forum w rozsądnej cenie, a zamontuję markizę z ewent. bocznymi ścianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - jak przychodzą goście :)
Tu miałem całą rodzinkę na dwa dni w gościach, więc sprawdziło się to doskonale, choć przypuszczam, że pod tym węższym też spokojnie byśmy sobie poradzili :)
To było moje pierwsze rozstawianie przedsionka - dlatego chciałem przede wszystkim sprawdzić, co i do czego, no i jak to w ogóle się stawia.
Tak więc niecenzuralnych słów było raczej niewiele, za to zużyte zostało niemal pół zapasu piwa kupionego na pobyt gości, bo tego dnia przysmażyło na 34 w cieniu ;)

Swoją drogą to zastanawiam się, czy na parcelach kempingowych można liczyć na aż tyle miejsca na przyczepę z tak dużym przedsionkiem. Z drugiej strony, widywałem ekipy jeżdżące w kilka przyczep, gdzie postawienie się drzwi w drzwi z takim przedsionkiem mogłoby dać całkiem fajną przestrzeń wspólną :)

Dam znać, jak postawię tą mniejszą wersję, już na parkingu gdzie trzymam budkę powinno się udać.
Jak stwierdzę że ewidentnie coś mi jest zbędne, to ogłoszę się z częściami zapasowymi :)

A, jeszcze chciałem dodać, że to prawie nowy namiot, niektóre ściany z oknami były chyba poskładane jeszcze w fabryce - nie nosiły śladów żadnego użytkowania.

Dach mógł być rozłożony najwyżej kilka razy w zeszłym roku - co potwierdzałoby opowieść młodego pana Bilana, który twierdził że przyczepa w zeszłym sezonie pojechała raz, z nowym namiotem. Dach czysty, kilka drobnych pobrudzeń fartuchów przy ziemi...
Patrząc na ceny takich namiotów (podczas szukania instrukcji) stwierdzam, że zrobiłem na prawdę dobry deal z tą budką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, danielpoz napisał:

Fajna sprawa jak przychodzą goście. Lubię takie wieczorne klimaty?

I o to chodzi :)

W Chorwacji w czerwcu dopadł nas chłodne noce więc farelka bardzo uprzyjemniła takie nasiadówki. 

12 godzin temu, BiaWoj napisał:

Dam znać, jak postawię tą mniejszą wersję

Jak tylko coś poskładasz to kup kilka kolorów taśmy i oznacz sąsiadujące elementy kolorem aby łatwiej było się połapać. 

Edytowane przez filipert
Ort (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym wyjściem jest nagrzewacz na podczerwień, bardzie wydajny i nie hałasuje 
Potwierdzam, testowany, z Juli. Nawet w otwartej przestrzeni jest ciepło pod promiennikiem, a bierze mnie prądu od farelki. 8e78d46286d023b339cdcbea8a06bc4c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, automaciek napisał:

Potwierdzam, testowany, z Juli. Nawet w otwartej przestrzeni jest ciepło pod promiennikiem, a bierze mnie prądu od farelki. 8e78d46286d023b339cdcbea8a06bc4c.jpg

To Ty masz lepsiejszy, ja kupiłem stojący ale obraca się na boki. Do przyczepy oblata. W domu mam na tarasie 2szt po 2kw wiszące, uważam że jedna z lepszych rzeczy jaką ostatnio kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.jula.pl/catalog/artykuly-budowlane-i-farby/ogrzewanie-i-wentylacja/ogrzewanie/promienniki-podczerwieni/promiennik-tarasowy-411086/ ja jednak polecałbym stojący, coś takiego jak w linku. z żoną obgadywałem temat i w sumie racja to co mówiła. promiennik grzeje bardzo punktowo i jakby był tylko wiszący to po nogach będzie zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, filipert napisał:

oznacz sąsiadujące elementy kolorem aby łatwiej było się połapać. 

To jest dobry pomysł, ja akurat pomalowałem sprayem różnymi kolorami miejsca łączeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

https://www.jula.pl/catalog/artykuly-budowlane-i-farby/ogrzewanie-i-wentylacja/ogrzewanie/promienniki-podczerwieni/promiennik-tarasowy-411086/ ja jednak polecałbym stojący, coś takiego jak w linku. z żoną obgadywałem temat i w sumie racja to co mówiła. promiennik grzeje bardzo punktowo i jakby był tylko wiszący to po nogach będzie zimno

dobrze pamietam, że kupiłeś promiennik na taras? Możesz napisać jak się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.