Skocz do zawartości
KONZIO

Jak rozłożyć przedsionek?

Rekomendowane odpowiedzi

jacekzoo

Nie będę zakładał nowego tematu do jednego pytania, wie ktoś gdzie można dokupić takie gumki do przymocowania przedsionka isabella?

post-22353-0-45324600-1497617177_thumb.jpg

post-22353-0-81648200-1497617346_thumb.jpg

post-22353-0-20627200-1497617467_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andi76

Może będzie jaśniej.

Te dwie dłuższe to są na dach ale w jednej masz złamany haczyk.(ale chyba brakuje ci mocowań w przyczepie)

Pozostałe dwie powinny być jako dodatkowe słupki. na przedniej ścianie przedsionka.

Wielki dzięki za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
EmilP

Na profilu Isabelli został opublikowany nowy film pokazujący montaż przedsionka. Tym razem w języku polskim. Może komuś się przyda: https://youtu.be/X2Tb6Dy4X5o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomasz koteras

Może ktoś rozkladal przedsionek inaka apollo 350 szukam pomocy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BJoe

Generalnie wszystkie przedsionki rozkłada się podobnie.

Najpierw  wciąga się kedrę do prowadnic w przyczepie a następnie rozkłada się stelaż.

tu znajdziesz na pewno odpowiedni film instruktażowy http://www.isabella.net.pl/filmy-instruktazowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
borek6

Ja swój rozkładałem pierwszy raz w życiu w 2 osoby, ogarnięcie wszystkiego zajęło nam około 1,5 godziny ale myślę że kolejny raz będzie już szybciej, wiem gdzie któa rurka ma przyjść a na samo ich rozróżnienie straciliśmy trochę ale kolejny raz szacuje o połowę szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grzyby

Ja mam - oczywiście - podobny problem.

Przyczepa Burstner Amara 535 czyli jedna z dłuższych jednoosiówek.

Do tego przedsionek Brand Jena. Mnóstwo różnych (na 1000% niekoniecznie od kompletu) rurek do stelaża i zero jakichkolwiek informacji w necie o tym przedsionku. Żeby była jasność - ten przedsionek był używany z tą przyczepą najprawdopodobniej przez kilka dobrych latek.

Szerokość przedsionka to ok. 530cm (mierzone pomiędzy bocznymi nogami od przodu), głębokość 230cm. Ale przy składaniu pojawia się problem (opisze go ciut niżej)

Z grubsza stelaż wygląda tak jak na tym rysunku poniżej, do wszystkich tych górnych dachowych rurek z hakami A,B,C, razem z tymi na żółto - mam 5 mocowań w przyczepie (takie oczka jakie tutaj już wrzucano). Nie ma wszystkich rurek do stelaża, nawet w takiej wersji jak na tym rysunku (brakuje 2-3 szt.). Jedno mocowanie jest pęknięte - na zdjęciu je widać bo nie ma założonej rurki w tym miejscu. Ponadto, sa jeszcze dwa mocowania - po jednym z każdej strony przyczepy (na zdjęciu przy lampce obrysowej widać miejsce po jednym które odkręciłem - pęknięte. Z drugiej strony, na tej samej wysokości jest takie samo. Czy to mocowanie do jakichś wzmocnień tych górnych rurek stelaża?

Elementy A, B, C i te żółte skompletowałem identyczne z taką samą ilością elementów. Żeby schemat z rysunku pasował do przedsionka, muszę dołożyć po jednej rurze na szerokość po obydwu stronach środkowej nogi podporowej - bez nich zrobię max. 450cm szerokości (potrzeba min. 530)

Dokupienie to nie problem, ale - czy przy tej długości przedsionka nie powinno być więcej nóg podpierających? Nie powinno być żadnych wzmocnień pomiędzy rurkami żółtymi a elementami A, B, C?

Kurcze, wydawało się że nie będzie problemu ze schematem do Brand'a a tu zonk i modelu JENA nie mogę nigdzie znaleźć :/

Mam nadzieję, że to co napisałem jest czytelne :)

stela%C5%BC%205%20-%203%20dodatkowe%20ru

IMG_20180415_194214.jpg

Edytowane przez Grzyby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BJoe

Jak by były to na pewno nie zawadzi. Ale bez nich spokojnie też będzie OK. Warto jednak jeżeli jest możliwość dodać poprzeczki na "dachu" zamocowane po skosie  da to nam sztywność całego przedsionka

5ad4dfa08adf5_stela5-3dodatkowerurkikolor-800_1291051082.jpg.d3e548adf4db31e97ad807a965137cd6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi