Skocz do zawartości

Jak rozłożyć przedsionek?


KONZIO

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to fakt, że za pierwszym razem jest trudno samemu rozłożyć.

Ale naprawdę tak jak koledzy już napisali warto ponumerować rurki. Ja to zrobiłem innaczej. Obkleiłem rurki izolacją różnego koloru i już rachu ciachu i po strachu. Wychodzi zawsze.

Praktyka czyni mistrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A czy możecie mi powiedziec co d orozłoźenia przedsionka, dlone fartuchy te przy mocowanui sledziami lub szpilkami na dole. Jak one mają sie znajdować czy w srodku przedsionka czy na zewnątrz bo co widziałem to szkoła jest u kazdego inna. Prosze wytłumaczcie mi to ja osobiście raz daje na zewnątrz ale przeszkadzają sledzie mocujące a raz do środka. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nauczyłem się od Bodziaklb, ze lepiej mieć na zewnątrz bo w razie wiatru najeżdżasz kołami samochodu i nie ma szans żeby przedsionek odleciał - zobaczyłem to ostatnio

niby banalne, ale bym na to nie wpadł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to przypadkiem kwestia tego po której stronie mamy wszyte uchwyty drabinek/gumki?

Jeśli drabinki mam na zewnątrz przedsionka to bez rozcięć w fartuchach nie wywinę ich na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to przypadkiem kwestia tego po której stronie mamy wszyte uchwyty drabinek/gumki?

Jeśli drabinki mam na zewnątrz przedsionka to bez rozcięć w fartuchach nie wywinę ich na zewnątrz.

 

Oczywiście, że tak! Przecież nikt nie będzie przebijał fartuchów. Jedne przedsionki mają fartuchy na zewnątrz a inne do środka :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Kajman świetnie przedstawiłeś pierwsze rozkładanie przedsionka. Tak radośnie i z humorem.:yay:Ja z kolei z samym przedsionkiem nie miałem problemu, natomiast miałem problemy z założeniem czterech ścianek (" drzwi " ), dwóch frontowych i dwóch bocznych. Były chyba nie używane ( zakładane) do przedsionka. Ponieważ frontowe i boczne różnią się kształtem niewiele to jak założyłem jedną to nie bardzo pasowały pozostałe . Poza tym zamki z trudem się przesuwały i powodowały moją irytację. Powodem tych chwilowych trudności z zakładaniem ścianek było nieuwzględnienie przeze mnie stron PRAWA- LEWA .:mlot:Po przemyśleniu problemu i starannym porównaniu ścianek i ich rozdzieleniu na prawe- lewe oraz przetarciu woskiem zamków błyskawicznych założyłem je bez problemu. Na szczęście pierwsze rozkładanie przedsionka odbywało się u mnie w ogrodzie, więc nie było obciachu. Przypominam , że teraz mamy czas na PRZETARCIE; NASMAROWANIE WOSKIEM zamków błyskawicznych w przedsionkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam. No więc walczę z przedsionkiem, tzn juz go rozłożyłem ale nie jestem pewien co do stelaża. Przedsionek ma trzy metry głębokości i ponad 5 m długości.

 

Szukając różne instrukcje stwierdziłem że powinny być dwie dodatkowe nogi i chyba dwie dodatkowe poprzeczki do przyczepy. Nie wiem tylko co zrobić z takimi krzywym plaskownikami ??

post-17202-0-23782700-1460813440_thumb.jpg

post-17202-0-49456400-1460813476_thumb.jpg

post-17202-0-34589200-1460813490_thumb.jpg

post-17202-0-69133300-1460813506_thumb.jpg

Edytowane przez pathrow (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na pierwszy rzut oka to wydaje mi się że na dachu brak kilku poprzeczek

bo jak przyjdzie deszcz to ci wszystko obwiśnie i będzie stała woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przyczepy odchodzi pięć poprzeczkę do pięciu nóg. A czy pomiędzy tymi poprzeczką coś ma jeszcze być to nie wiem i nie bardzo mam pomysł jak to zmontować :( Chyba na spotach i na wakacjach będę podglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak, to fakt, że za pierwszym razem jest trudno samemu rozłożyć.

Ale naprawdę tak jak koledzy już napisali warto ponumerować rurki. Ja to zrobiłem innaczej. Obkleiłem rurki izolacją różnego koloru i już rachu ciachu i po strachu. Wychodzi zawsze.

Praktyka czyni mistrza.

Właśnie miałem ogłosić światu swoje odkrycie a tu kolega mnie ubiegł.......................

To chociaż zdjęcia pokażę. 

post-9998-0-38448400-1473764355_thumb.jpg

post-9998-0-97659600-1473764413_thumb.jpg

post-9998-0-39642000-1473764450_thumb.jpg

post-9998-0-83324300-1473764477_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Drodzy forumowicze.

Proszę o zerknięcie fachowym okiem. Dzisiaj podjąłem pierwszą próbę rozłożenia przedsionka, ale zostało mi parę rurek. Nie wiem czy poprzedni właściciel zrobił zapas czy powinienem jeszcze domontować jakieś poprzeczki, ale nie wiem gdzie. Przedsionek Gerjak długość 5 metrów.

post-22509-0-07124300-1497560599_thumb.jpg

post-22509-0-42452400-1497560619_thumb.jpg

post-22509-0-52543700-1497560644_thumb.jpg

post-22509-0-67611800-1497560663_thumb.jpg

post-22509-0-46315200-1497560676_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie jaśniej.

Te dwie dłuższe to są na dach ale w jednej masz złamany haczyk.(ale chyba brakuje ci mocowań w przyczepie)

Pozostałe dwie powinny być jako dodatkowe słupki. na przedniej ścianie przedsionka.

post-20747-0-36069900-1497607402.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.