Skocz do zawartości

W jakim miejscu podłączyć akumulator ?


Effendi

Rekomendowane odpowiedzi

rkdent, u mnie jest przyklejony do dachu , więc nawet nei ma możliwości demontażu na czas podróży i nawet go nie widać.

ah dodam, że ja mam fabrycznie montowany.

 

jeśli nie byłby to dla ciebie problem to czy mógłbym prosić cię o fotki? :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam wszystkich mała uwaga łączenie równoległe akumulatorów nawet o równych pojemnościach nie jest wskazane.Powoduje samoistne rozładowanie .Pozdrawiam wszystkich

 

kolego, cenna uwaga.

możesz napisać coś więcej?

ten problem właśnie mnie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rkdent, obecnie jest problem bo przyczepka 70 km od domu.

 

nic pilnego, ja też nie będę montował solarów dzisiaj,Λ ale jeśli będziesz pamiętał to będę wdzięczny. :bzik::ok::tuptup::ok:

 

A to będę musiał wspinać się na dach by zrobić fotkę :-] i nawet jak zrobię zobaczysz panel słoneczny przyklejony do dachu , a czym przyklejony nie wiem ( fabrycznie) , ale koledzy tu montowali panele może Ci podpowiedzą jak go montowali .

Przy okazji zrobię to fotkę i wkleję do tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez zimę zrobię opis +foto montażu od A do Z.

Jak ci się nie spieszy to poczekaj.

Producent wyraźnie zaleca aby montować panel parę cm nad dachem.

Chodzi o lepsze chłodzenie i dlatego wolą sprzedawać razem ze specjalną ramą.

Druga istotna zasada to aby przewody od aku do regulatora były nie dłuższe

niż 1 m.

Od solara do aku do 20m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez zimę zrobię opis +foto montażu od A do Z.

Jak ci się nie spieszy to poczekaj.

Producent wyraźnie zaleca aby montować panel parę cm nad dachem.

Chodzi o lepsze chłodzenie i dlatego wolą sprzedawać razem ze specjalną ramą.

Druga istotna zasada to aby przewody od aku do regulatora były nie dłuższe

niż 1 m.

Od solara do aku do 20m.

 

Dzięki, :bzik:

oczywiście że się nie spieszy. Ewentualny montaż przekładam na przyszły rok.

proszę o fotki z uwagi na to że z tego co się orientuje to w czasie transportu mimo swojej konstrukcji przyczepa trochę pracuje więc jeśli zamontuje na sztywno to może to spowodować pękanie szklanych ogniw. oczywiście jest to tylko teoria nie poparta żadnym przykładem ale nie chciałbym być tym pierwszym któremu to się stało dlatego wolę wcześniej rozwiać wszystkie moje wątpliwości. I dlatego prosił bym o wasze uwagi na ten temat.

często jeżdżę na ryby z przyczepą i mało kiedy dojeżdżam drogą asfaltową nad wodę i jak widzę w lusterku co wyprawia moja przyczepa, jakie przyjmuje pozycje to sami rozumiecie obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rkdent, też lubię powędkować i wiem jak wyglądają dojazdy nad wodę i jak do tej pory solar jest na dachu - zaznaczam mój jest przyklejony fabrycznie , kolega Trafko, montował sam i z tego co wiem nie przyklejał, a montował w ramkach i z tego co wiem też lubi z budką na rybki pojechać.

Mój solar na dachu przyjechał już tysiące km , po różnych drogach w tym gruntowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na pewno skorzystam z waszych doświadczeń. Kiedy dojdzie do samego montażu to będę bardziej natrętny i nie dam wam spokoju. jak na razie możecie odsapnąć od moich czasem lakonicznych pytań i nabrać cierpliwości przez zimę bo po zimie wejdę na dach swojej budki i zaczną na niej grzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.