Skocz do zawartości

Ile kosztuje przerobienie dostawczaka na kampera


Krystian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

witam czy zna ktoś firme lub osobe prywatną żeby przerobic busa na ala kampera (żeby miał spanie i kilka szafek ewentualnie łazienke )

 

 

przy odrobinie zdolości majsterkowicza można samemu zabudowe stworzyć :-] bo profesjonalne zabudowy będą bardzo kosztowne i niewiem czy opłacalna będzie taka zabawa :niewiem:

 

No i podstawa według mnie w tworzeniu kampera to lodówka ogrzewanie postojowe i kibelek :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje lodówka i kibelek to powinna byc podstawa.Mi najbardziej będzie potrzebne dobre duże łóżko mam 195cm. wzrostu i kilka szafek na ubrania i takie tam.Samochód będe traktował jako objazdówke do zwiedzania. Na długie stacjonarne(tydzień,dwa) wakacje mam cepke

przy odrobinie zdolości majsterkowicza można samemu zabudowe stworzyć :-] bo profesjonalne zabudowy będą bardzo kosztowne i niewiem czy opłacalna będzie taka zabawa :niewiem:

 

No i podstawa według mnie w tworzeniu kampera to lodówka ogrzewanie postojowe i kibelek :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Planuję zabudowę blaszaka. Zbieram pieniądze i przy okazji czytam opisy takich przeróbek, szacuję koszty na podstawie doświadczeń poprzedników, rozrysowuję układ itd. Uważam, że rzecz ma sens.

Wypowiedzi o tym, że mężczyzna musi umieć zarobić pieniądze i potem może za nie kupić sobie gotowego kampera są poniżej pewnego poziomu, który powinno reprezentować forum. Ludzie są różni, mają różne możliwości i zainteresowania i na szczęście różnie postępują ze swoimi pieniędzmi. Równie dobrze można powiedzieć, że prawdziwy mężczyzna nie tłucze się po dziurawych drogach tylko kupuje bilet lotniczy i zabiera swoją prawdziwą kobietę do prawdziwego hotelu, gdzie ma prawdziwe all inclisive. Brednie.

 

Wracając do przebudowy to z moich obserwacji wynika, że jest kilka motywów, dla których ludzie podejmują się przebudowy:

- brak na rynku kamperów o wymarzonym rozkładzie i funkcjonalności (albo potwornie drogie);

- zamiłowanie do dłubania i nie przejmowanie się uciekajacym czasem;

- naturalne rozłożenie kosztów na raty poprzez zakup tańszego samochodu i następnie sukcesywne dokupowanie kolejnych elemntów;

- nieświadomość jak wiele z tym roboty i późniejsze przeklinanie dnia decyzji o zabudowie;

- brak akceptacji dla kupna gotowego kampera 25-letniego na rdzewiejącym Ducato I zabudową z drewnianych listewek wypełnionych styropianem za kwotę 30-40 tys zł;

- pewnie jeszcze kilka innych powodów.

 

Ja zrobiłem "rachunek sumienia" odnośnie swoich wymagań.

  • Auto musi mieć zabudowę o standardzie nie gorszym (a raczej lepszym) niż moja 21-letnia przyczepa Knaus.
  • Musi być bezpieczne w razie wypadku także dla osób jadących z tyłu (tu jest problem zabudowy kamperów gotowych typowej dla przyczep kempingowych, czyli listwy + styropian, bo jak widzę zdjęcia albo filmiki na YT pokazujące kampera po wypadku, to kabina jest cała, a za nią goła rama z siedzeniami drugiego rzędu, zaś cała zabudowa i wyposażenie rozrzucone w promieniu kilkudziesięciu metrów).
  • Pasażerowie z tyłu muszą mieć wygodne siedzenia, a nie ławeczkę z pionowym oparciem, na której można jechać za karę 100 km, a potem nędza.
  • Koniecznie muszę mieć łóżko piętrowe dla dzieci, żeby nie spały razem oraz dwuosobowe łóżko dla mnie i żony (planuję opuszczane spod sufitu);
  • Samochód musi mieć klimatyzację kabinową.
  • Minimalna moc silnika to około 120 KM, ale więcej chętnie widziane, aby autostradą jechać normalnie 120 km/h (już nie mówię 140), a nie 80 km/h jak starym Ducato.

Ducato III (najnowszej generacji, ale przedliftowe) + przyczepa na dawcę + dodatkowe drobiazgi potrzebne do zabudowy + własna praca której nie liczę w formie pieniędzy = kamper za około 65 tys. zł.

 

No i teraz czy jest ktoś w stanie pokazać mi choć 2-3 oferty z allegro, ebaya, mobile, tablicy itp. kampera na Ducato III lub innym samochodzie tej generacji (powiedzmy 8-letni) z klimą, normalnymi wygodnymi siedzeniami dla pasażerów, łóżkiem piętrowym dla dzieci i podwójnym dla dorosłych, za 65-70 tys zł? Jeśli ktoś widział w tej cenie kampera spełniającego wymagania to proszę o kontakt, a zapożyczę się i kupię (jeszcze nie naskładałem niestety kasy).

 

I moim zdaniem to jest odpowiedź na pytanie czy warto budować kampera. Warto bo takich nie ma w cenie, w jakiej da się go zbudować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek z całym szacunkiem, ale gadasz głupoty i wprowadzasz w błąd. 

 

1. Po pierwsze piszesz że nie kalkuluje się przerabiać blaszaka. Oznajmiam Ci że się kalkuluje. 

2. Po drugie OC - za dostawczy (ciężarowy Iveco) zapłaciłbym ok. 600zł za kempingowy 330zł

3. Po trzecie nie wiem czy Ty to pisałeś, ale chyba tak - że nikt nie zmieni kwalifikacji auta z ciężarowego na kempingowy. Bzdura kolejna. 

 

A skąd to wszystko wiem - z tymi wszystkimi punktami miałem do czynienia osobiście w roku 2013. 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedy - po. Dokładnie gdzieś w październiku. 

 

Poszła fama, że nie będzie można itp. Już byłem bliski zawału bo 22 czerwca to byłem daleko w polu. 

Wg mnie nic się nie zmieniło jeśli chodzi o zmianę ciężarowego na kempingowy. 

 

Gdybyśmy chcieli robić coś od zera i wtedy to zarejestrować to pewne są kłopoty. 

W przypadku samochodu ciężarowego - auto ma homologację, generalnie nie zmienia się zewnętrznie po przeróbkach, więc ścieżka jest jak do tej pory:

1. robimy auto i rzeczoznawca - sprawdza i wystawia papier

2. robimy auto i szukamy firmy (z uprawnieniami) która nam to uwiarygodni i wystawia papier

3. zlecamy kluczowe prace firmie (z uprawnieniami) np. II rząd siedzeń - dostajemy papier 

 

Jak mamy papier to tak jakbyśmy już mieli zmianę na specjalny kempingowy. 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej firmie Kodi jest takie niskie OC ? Kupiłem jakiś czas temu dostawczaka zarejestrowanego na specjalny kampingowy i niebawem będę płacił OC. Niedawno płaciłem OC za dostawczaka 580 zł (TUW) i spytałem o najniższe OC na kampera, pan agent szukał, szukał i najniższą zaproponował mi coś koło 560 zł ( 60% zniżki, Łódź- 1 strefa ) , czyli różnica śmieszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. 

Zmień agenta. TUW jest najtańszy i jeszcze Allianz. 

Z tymi specjalnymi kamperowymi to jest tak, że liczą jak im wygodnie. 

 

Babeczka z Allianzu raz wyliczyła mi ponad 500zł jak powiedziałem że mam takniej to wyszło jest 400zł. 

 

Ostatecznie mam w TUW. Spróbuj przez innego agenta. No i ja mieszkam poza miastem a Ty - Łodź, więc parę groszy pójdzie w górę. 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej firmie Kodi jest takie niskie OC ? Kupiłem jakiś czas temu dostawczaka zarejestrowanego na specjalny kampingowy i niebawem będę płacił OC. Niedawno płaciłem OC za dostawczaka 580 zł (TUW) i spytałem o najniższe OC na kampera, pan agent szukał, szukał i najniższą zaproponował mi coś koło 560 zł ( 60% zniżki, Łódź- 1 strefa ) , czyli różnica śmieszna.

Drugi rok płacę w Allianz OC za kamperka Ducato 2.5D  i w pierwszym roku było 360zł, a w tym roku (płaciłem w grudniu) 361 zł :) czyli podrożało o 1zł :D

Oczywiście mam 60% zniżki, ale mieszkam we Wrocławiu więc jedna z najdroższych składek w kraju. Dla przykładu, za Opla z silnikiem 2.0 płacę ponad 600zł, i to w Liberty Direct.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.