Skocz do zawartości

Ile kosztuje przerobienie dostawczaka na kampera


Krystian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sorki za OT, ale Mirek poruszył ciekawy temat:

niech mi ktos udowodni ze na samochodi kempingowe jest tansze oc wszyscy o tym mowia ja sie ztym niespotkalem w zadnej ofercie mimo wpisu samochod specjalny kempingowy

PZU ma specjalną taryfę. Za mój "pojazd specjalny - campingowy" zapłaciłem w tym roku OC 461 złotych - chyba przy 10% zniżki. Nie wiem, jak się to ma do ubezpieczenia auta dostawczego - chętnie skonfrontuję te dane :?

Pozdrawiam

H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolega własnie tez chciał kupic dostawczaka i przerabiac go... Mu nie przeszkadza ze kase wyda, ale czy da się przerejestrowac, bądź jeździc takim dostawczakiem i panowie policjancji się nie przyczepią? To pisze tylko na prośbę kolegi :) Czy idzie przerejestrowac auto takie? A jesli nie, to mozna jeździc dalej na zarejestrowanym na dostawczak? Gdzies tu padło, że nie mozna przerejestrowac, ale nie jestem tego taki pewien, na allegro jeden Pan sprzedawał przerobionego dostawczaka, ale nie wiem jak miał zarejestrowany, ale wiem, że sam sobie robił od podstaw :)

Dlatego nie jestem pewien czy można przerejestrowac, czy mozna jeździc jak normalnym dostawczakiem :-]

 

Pozdrawiam,

Lukasz1221 :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli nie, to mozna jeździc dalej na zarejestrowanym na dosta

 

W PC był art o takim pojeździe i jeździli nim bez problemu zarejestrowanym jako dostawczy.

 

 

Dzięki za odpowiedź. No własnie też zauważyłem tak jak już wspomniałem na Allegro... :)

 

 

 

Pozdrawiam,

Lukasz1221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym numerze http://www.polskicaravaning.pl/?a=an&nr=3/2006&uid=&sid=

jest artykuł "Do trzech razy sztuka czyli jak nie płacic akcyzy" i tam opisuje Pan Andrzej Dąbrowski swojego kampera i to właśnie dostawczak przerobiony.Samochód kupiony zagranicą przerobiony w Polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dokonano też żadnych przeróbek nadwozia :)

Caly czas myslalem, ze chodzi wlasnie o niezmienianie nadwozia.

 

 

Tak. I dobrze myslałeś.... Własnie mi chodzi niezmieniac nadwozia, tylko tak jak w tym linku tak przerobic :) Dziękuje za ten link. A jak by był kupioy w Polsce dostawczak i chciało się go przerobic to chyba nie trzeba płacic akcyzy? Wiecie jestem jeszcze młody i tam przepisów dobrze nie znam (drogowe owszem :-])

 

 

Pozdrawiam

 

 

Edit:

 

Tam w tym linku ten Pan napisał:

 

Przy okazji, ze zdziwieniem dowiedziałem się, że za samochody ciężarowe nie ma żadnych opłat.

 

To on zarejestrował na ciężarowe? Czy dostawczę tylko tak napisał... ? A i tez własnie mam do Was sprawe, jak to jest z tymi prawojazdy? Jest kategoria jakas na dostawcze? Czy trzeba robic na ciężarowe? A jak na ciężarowe, to poruszanie się dostawczakiem zarejestrowanym na dostawczy (jest taka możliwosc? Bo ja sie na tym kompletnie nie znam) to trzeba wykupywac słynne winety? Czy nie?

Sorry za tyle pytań, ale interesuję się tym, to ten wiek co się pełno pytań zadaje :-]

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kategoria C to jest na ciężarowcę? Kategoria B ma do 2,5 t czy do 3,5 t ? Bo mi się już to pomieszało ;/

 

Tak jak Maricn napisał- do 3,5T kategoria B, powyżej (wyłączając autobusy) C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kategoria C to jest na ciężarowcę? Kategoria B ma do 2,5 t czy do 3,5 t ? Bo mi się już to pomieszało ;/

 

Tak jak Maricn napisał- do 3,5T kategoria B, powyżej (wyłączając autobusy) C.

 

 

No to teraz juz wiem :) A czyli dostawczak jesli nie przekracza 3,5 T to może jeździc na B :-] No terazz to już rozumiem :-] A powiedzcie mi jak to jest z tą winetą? Czy na dostawczaki też trzeba? A na Kampery?

 

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.