Skocz do zawartości

Bateria bez akumulatora


Zorro

Rekomendowane odpowiedzi

Może pytania jest głupie ale zawszt to pytanie.

 

Czy bateria słoneczna 60 Wat w słoneczny dzisń

powinna zasilac lapotpa 75W za pomocą przetwornicy 75 W

ale w wypadku gdy akumulator jest dead lub jeśli go nie ma ?

 

czy wogóle instalacja elektryczna w przyczepie powinna

działać jesli wymontuje akumulator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez aku nic nie będzie, jedynie światełko lub pompka...

 

Aku jest stabilizatorem napięcia przy solarze. Prąd z solara idzie pulsacyjnie (zbiera około 17V i wtedy daje na aku - tak jest i było w 2 moich solarkach). I nie będzie miał takiego amperarza by zasilić laptopa (mój laptop bierze około 3-3,5A przez przetwornicę 100W). U mnie w dobrym słońcu żarówka 21W świeci wmiare stabilnie. W słabszym słońcu miga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dobrym słońcu żarówka 21W świeci wmiare stabilnie. W słabszym słońcu miga.

 

coś tu nie :niewiem:

Mój 40W w słońcu ( nie pełnym bo ostatnio go nie ma) daje równe 3A

(Amperomierz bezpośrednio do solara)

Żarówka 55W żarzy ,ale nie miga ,a prąd z solara idzie STAŁY ,a legulator ładuje aku pulsacyjnie albo jakoś tam.

60W solar da ci max do ok 5A prądu to jest ok 55W.

Myślę ,że będzie mało ,a i tak musi być regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dobrym słońcu żarówka 21W świeci wmiare stabilnie. W słabszym słońcu miga.

 

coś tu nie :niewiem:

Mój 40W w słońcu ( nie pełnym bo ostatnio go nie ma) daje równe 3A

(Amperomierz bezpośrednio do solara)

Żarówka 55W żarzy ,ale nie miga ,a prąd z solara idzie STAŁY ,a legulator ładuje aku pulsacyjnie albo jakoś tam.

60W solar da ci max do ok 5A prądu to jest ok 55W.

Myślę ,że będzie mało ,a i tak musi być regulator.

 

Ogólnie mam duży problem z ta cholerna instalacją i już nie wiem co jest zgrane. Poprzedni właściel od którego nabyłem twierdził że wszystko OK ale jakoś mu nie ufam.

 

Najłatwiej udać by sie do elektryka ale przyczepa stoi w chałupach a samochód w warsztacie w Warszawie i mam kłopot. Z drugiej strony nie wydaje mi się żeby znalezienie wady było aż tak trudne

 

Szary i Trafko - dzieki za waszą pomoc w tym i innych wątkach

 

 

Przjrzałem sie dzisiaj i znalazłem coś takiego

- czy to jest jakieś włączenie obwodu ? Po co to ??

 

Włączyłem mój miernika napełnienia akumulatora ( ten z marketu z 21 zł)

i po przełączeniu tej wajchy zapalała sie kontrolka że niby ładuje. Czy to możliwe że jak dotychczas wajcha była na OFF to bateria wogóle nie ładowała akumulatora ?

post-87717-imported-5e36cbe3-4cbe-4ca4-a0ba-e9bff2e348e2_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna no to nieźle ................... człowiek uczy sie całe życie.

Wszystkie testy z baterią słoneczna musze przpeprowdzić od poczatku.

 

Z tym że mam jedną wątpliwość do tak prostej odpowiedzi.

Skoro wajcha była na off i akumulatro sie nie ładował , był jak twierdzi scooti odpięty od instalacji to skąd się brał prad na zasilanie lampek , pompki i radia , szczególnie wieczorem gdy bateriał słoneczna nie działała już ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozakładałeś kilka odrębnych wątków dotyczących zasadniczo tego samego problemu i nie mogłem załapać o co kaman :niewiem:

Dopiero jak przejrzałem całą Twoją forumową twórczość załapałem.

Przedewszystkim sprawdź akumulator czy jest sprawny, i sprawdź przetwornice na innym akumulatorze

od 1 lipca wybieram się do Karwięnskich Błot. Jak sobie nie poradzisz to mogę podjechać może pomogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bjoe - serdeczne dzięki za pomoc , to bardzo miłe

ale 28 wsiadam na prom do helsinek i niestety

musze się z tym uporać wczesniej

 

Jak nic nie wymyślę przez weekend wyciągne akumulator i pojadę do elektryka w poniedziałek do Gdyni pociągiem

albo dokupię we Władysławowie nowy aku. i zestawię z tym co jest.

 

Niemniej jednak oprócz wątpliwości co do akumulatora to mam jeszcze dużo obaw co do ładowania z baterii słonecznej - moze coś po drodze jest jeszcze zepsute.

 

Przetwornicę wogóle wyłączyłem ( ta 1800Wat) i nabyłem dla testów 150Wat.

 

Dzisiaj przekręciłem wajchę ta ze zdjęcia i poczekam do wieczora następnie odłączę prąd 220V i pola. camp. i potestuje przez weekend jak wszystko działa tylko w oparciu o baterię słoneczną i przy obciążeniu laptorem oraz tradycyjnym wyposażeniem przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko stwierdzić na odległość i na podstawie małej fotki

napewno coś odłącza lub załącza ta wajcha :niewiem:

Ale co? :swieca:

to już trzeba by po przewodach zobaczyć co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "wajcha" odłącza "minus" z akumulatora - np w celu uniknięcia zwarcia lub rozładowania aku podczas dłuższego postoju przyczepy. A przy okazji, Przemo, akumulator zawsze pracuje jako bufor w przyczepie i nigdy nie jest odłączany, zarówno przy pracy z solarem jak i prostownikiem, który standardowo daje 5, a max 10 A, więc nie jest w stanie zasilić w 100% chwilowego poboru prądu w przyczepie....

Pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiła sie dyskusja z której juz nie wiele kumam - można na polski :-)

 

Dzisiaj kupiłem akumulator kwasowy 71Ah

 

Mam pytanie :

 

czy mogę go bez żadnej szkody podpiąć szeregowo do tego pradopodobnie zużytego żelowego akumulatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.