Skocz do zawartości

Augustów - poszukuję kempingu


mark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc. W sobotę 20.06.2009 wybieram sie do Augustowa. Wiem, że są tam 3 kempingi, ale tylko jeden ma stronkę (Królowa Woda). Czekam na info o pozostałych kempingach (szczególnie interesują mnie warunki i położenie, no i oczywiście czy ktoś je poleca). Ewentualnie mogą być kempingi w najbliższej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koniecznie chcesz w Augustowie stacjonować? Osobiście kempingi mnie tam nie przekonały.

 

Poleciłbym Ci około 20-25km nad Wigrami w miejscowości Bryzgiel a tam ośrodek WIDOK.

Ośrodek ma stronkę, ale jak teraz ją odpalałem to Avast widzi na niej wirusa-robaka. Więc nie będę wklejał linku.

 

Nad Wigrami wartym do osadzenia się kempingiem jest miejsce tuż pod klasztorem w miejscowości Wigry. Fajne warunki, ładne miejsce i jest co pozwiedzać.

 

Również w pobliżu w Gawrychrudzie jest takie miejsce - bardzo ładne:

http://www.obiektyturystyczne.pl/najlepsze.noclegi/2760,gawrych-ruda,domek-letniskowy-kemping-pole-namiotowe-w-gawrychu-rudzie-w-podlaskim;podlaskie/

 

Jak coś jeszcze mi się przypomni dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary 11 dzięki za pomoc i sugestie ( oczywiście, że nie musi to być Augustów ). Szukając polecanego przez Ciebie ośrodka Widok znalazłem, ale Gospodarstwo Agroturystyczne Widok http://www.gawidok.pl lub http://www.bryzgiel.pl . Prosze o potwierdzenie czy to o ten kemping chodziło.

Troche zaskakuje mnie, że w Augustowie stronę posiada tylko jeden kemping chociaż wiem, że są jeszcze dwa inne z właścicielami których rozmawiałem telefonicznie ( Nadrzeczna 40 i Sportowa 1 )

Jeszcze ra z dziękuję za pomoc i jeżeli masz życzenie i ochotę zapraszam na :hop1:. Mój nr tel. 601 728-083

pozdrawiam

Mark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o potwierdzenie czy to o ten kemping chodziło.

Tak Mark, dokładnie to gawidok.pl

 

Nie wkleiłem linka, bo mi komp krzyczał o wirusie :hop1:

 

Jeszcze co do Augustowa to tam raczej wypoczywa młodzież i raczej nie dba by mieć prąd czy zlewnie ścieków - tego tam nie przyuważyłem (np. na Placku w Płaskiej). Widok jest sympatyczniejszym miejscem i bardzo pięknym widokowo. Obsługa (dzieci właścicieli) może nieco są nadgorliwa (nie zdążysz wjechać a już po opłate idzie), ale jak czegoś brakuje lub coś trzeba służą pomocą.

 

Jeszcze ra z dziękuję za pomoc

 

Drobiazg :-]

 

jeżeli masz życzenie i ochotę zapraszam na

 

Jak narazie weekend mam pracujący, ale mam też szanse na wolne :ok: A jak będę miał wolne to napewno gdzieś z budką wyskoczymy. Dzięki za zaproszenie - jak co będziemy w kontakcie.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Odgrzeję temat

Od dawien dawna większość wyjazdów, to był łódki i Mazury. Zawsze chciałem objeździć okolice Augustowa i tak myślę żeby zahaczyć o te okolice w tym roku.

Macie jakieś ciekawe miejsca do zwiedzania i noclegu. Kempingi preferuję raczej ciche i spokojne może być kosztem infrastruktury. Nie jestem sprecyzowany co do wakacji, ale jeśli nie zagranica, to właśnie trasa od Augustowa po Bieszczady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szantymen, jeśli lubisz cisze i spokój oraz obozowiska w lesie bez prądu i łazienki to polecam Ci tzw. Krowi Róg nad jeziorem Sajno (trasa z Augustowa na Lipsk - cypel na wschód od wylotu kanału Bystrego).

Cisza, spokój, warto zabrać rowerki, bo do Augustowa rzut beretem i auta nie warto odpalać.

Jak pisałem - totalna dzicz. Nie ma prądu, woda to albo jezioro albo pompa ręczna na plaży. Fajne miejsce dla dzieciaków bo dość daleko do brzegu jest płytko.

Poza tym klientela z reguły spokojna.

Cen nie pamiętam ale są adekwatne do warunków.

A co do zwiedzania - oczywiście perełki regionu - Sanktuarium w Studzienicznym, Koniecznie Kanał Augustowski - kolejne śluzy - warto zacząć od dworku Prądzyńskiego przy śluzie w Augustowie, rejs statkiem po jeziorach - jak 2 lata temu płynąłem to jakbym był w środku filmu rejs, normalnie szok... :hop1:

Z dalszych okolic to oczywiście Klasztor na Wigrach i okolice Suwałk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei uwielbiam jezioro Studzieniczne, około 10 km od Augustowa w stronę przejścia granicznego w Ogrodnikach. Na jednym brzegu jest kilka pól namiotowych praktycznie bez żadnych wygód, ale mi o to właśnie chodzi. Oprócz tego jest jeszcxze bardzo malowniczo położone pole namiotowe po drugiej stronie jeziora zwane Świniucha, ale dojazd jest dość ciężki. Nie polecam natomiast pola nad jeziorem Białe, które łączy się ze Studzienicznym poprzez śluzę Przewięź.

Z dalszych okolic to oczywiście Klasztor na Wigrach
Oprócz wymienionych polecam jeszcze oglądnięcie skansenu w Puńsku i mostów kolejowych w Stańczykach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, zapewne :hop1: po tej samej stronie :bzik: Ja co rok bywam na tym polu http://siroccokajaki.pl/strony/6-Pole-namiotowe.html. Jest bar, przyłącze 220, prysznice, sauna , kajaki i wiele innych atrakcji. Miejsce dla mnie odpowiada choć czasem jest dość ciasno (spływy kajakowe), ale atmosfera SUPER. Za 4 osoby ( 2 dzieci),przyczepkę, auto i 220v płaciłem 31 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyśliłem się od razu i dlatego napisałem że po tej samej stronie jeziora :hop1: , ja niestety jeszcze jestem bardzo zależny od 220v (walczę z tym) i niejako skazany na sirocco. Jak już wynajdę sobie lodóweczkę na gaz i z czasem ogrzewanie to w ogóle planuję "dziczyznę" :bzik: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie właśnie dziewicze i spokojne pola to coś dla mnie!

Jak miło jest się budzić przy śpiewie ptaków, a nie hałasie ludzi.

To w takim razie polecam te pola. Czasami w weekendy bywa różnie, bo okoliczni zjeżdżają na imprezy, ale w dni powszednie jest cisza i spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mogę polecić "gawidok" byłem tam z całą rodzinką jak na tej wielkości pole to jest tam bardzo spokojnie zero wycia pseudo tenorów szantowych do 3h nad ranem, niema tam żadynch nocnych ekscesów, podział pola na 3 tarasy też jest fajnym rozwiązaniem :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.