Skocz do zawartości
Andy

Camping Druskienniki

Rekomendowane odpowiedzi

Mort

Zgadza się, z kempingu do centrum miasta 10 - 15 minut spacerkiem. Rowerkami to 5 min.

Dorzucam mapkę kempingu dla zainteresowanych. Niestety mapka po litewsku i rosyjsku, nie mają po polsku.

plan campa.pdf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
karun

Jaka wygoda:) Ja się dopiero zaopatrzyłem w camping i mam własnie zamiar trochę z tym pojeździć po Europie. Te rejony wydają się w sam raz na początek:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kubaszyn

Witam.

Dorzucę swoje 3 grosze. Kemping i sama miejscowosc absolutnie warte odwiedzenia. Jezdzimy tam co roku z dziecmi - atrakcji sporo - i jest bardzo bezpiecznie. Super warunki do podrozowania rowerami, sa wydzielone sciezki rowerowe, niedlaeko kempingu fajowe jeziorko z plażą, w samej miejscowosci oprócz basenów również super park linowy,

Bardzo klimatyczne knajpki jest tez stok narciarski czynny caly rok ( taki supermarket postawiony na zboczu wzgorza :) )

Jest tez fajny ryneczek, gdzie mozna zrobic stosunkowo tanie zakupy.

Generalnie jest to nasze ulubione miejsce na wypad wakacyjny i na pewno jeszcze nie raz tam paojedziemy.

Absolutnie polecam.

Co do kempingu raczej najtanszy nie jest, ale na pewno warto tu zajrzec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek l

Bylem  w zeszlym roku na tym campingu - polecam - kemping spokojny i czysto, jak to na Litwie.

Ale najlepsza rzecz to knajpa co blisko kempingu jest w starym mlynie.

Jedzenie - RE -_WE -_LA - CJA.

Ceny przystepne, panie kelnerki po polsku troche mowia, jak wiekszosc Litwinow, w karcie tez po polsku jest.

Tu link - http://www.vidomalunas.lt/, po jezykach sie nie otwiera, ale nie zrazac sie i walic jak w dym.

W Druskiennikach Marszalek odpoczywal przed wojna i choc nie ma juz Jego domu, to odnalazlem to miejsce na rzeczka - Mereczanka.

Druskienniki - grzech nie pojechac...slaid-17.jpg

Edytowane przez jacek l

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stef

To prawda piękne miasteczko. Na kempingu nie byłem ale zawsze czytam jak najlepsze opinie o nim.

Jacek, tylko Litwini z biednej części Litwy - jak sami to określają mówią lepiej lub gorzej po polsku - czyli ci od Kowna na wschód. Od Kowna na zachód już po polsku tak łatwo się nie dogadasz. Tam raczej język niemiecki.

Jednak czasami i tam można trafić na kogoś kto coś po naszemu powie. Kiedyś zatrzymaliśmy się nad morzem koło Kłajpedy w pewnym gospodarstwie. Ludzie zobaczyli, że to Polacy dopiero jak wjechałem na podwórko swoim starym Fiatem. Wtedy po naszemu starszy pan do nas zagadał. Okazało się, że to Polak i ma dwie siostry w Polsce. Bardzo miły. Tak chciał po Polsku mówić, że nie odstępował nas na krok. Niestety gdy ponownie przyjechaliśmy tam chyba w 2013 roku, już ten Pan nie żył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gewehr

Byłem tam dwa tygodnie temu. Rewelacja, polecam na weekend.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi