Skocz do zawartości

Remont Adrii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem pod koniec tamtego roku przyczepę Adria. Wyglądało wszystko bardzo fajnie.Drobne problemy z lodówką i takie tam szczegóły. Tydzień temu zaczołem przygotowywać przyczepę do pierwszego w życiu mojej rodziny wyjazdu na wakacje z przyczepą i "niespodzianka". Uwagę moją zwrócił uchwyt manewrowy na przedniej ściance. Gdy przepychałem przyczepę dziwnie się ruszał wraz z poszyciem. Sprawdziłem wewnątrz i znalazłem przyczynę. Po zerwaniu tapety wszystko wyszło jak na załączonych fotkach.

Przeczytałem nasze forum i znalazłem dużo odpowiedzi na dręczące mnie problemy, lecz mam jeszcze parę dodatkowych i proszę o pomoc doświadczonych w boju:

1.Czy to wszystko mogło zostać zalane przez wodę dostającą się przez uchwyty manewrowe?

2.Czy trzeba zachować jakąś kolejność wymiany listew żeby przypadkiem przyczepa się "nie poskładała"

Pozdrawiam.

 


post-86378-imported-200af08b-1a67-4877-8338-3fae48fe4945_thumb.jpg

 

 

post-86378-imported-204c1489-355b-4be6-94e5-509c41ad9a59_thumb.jpg

 

 

post-86378-imported-33bd11cd-bc91-434c-8401-eb135b81fddf_thumb.jpg

 

 

post-86378-imported-ebaa568a-7542-4266-b7d7-1857d1bd1957_thumb.jpg

 

Okazało się że już ktoś wcześniej grzebał ale odwalił tandetę.

post-86378-imported-cec9a265-f6bc-4b94-9ffb-25ffd6587f82_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1.Czy to wszystko mogło zostać zalane przez wodę dostającą się przez uchwyty manewrowe?

 

Raczej nieszczelność jest pod listwami aluminiowymi.

 

2.Czy trzeba zachować jakąś kolejność wymiany listew żeby przypadkiem przyczepa się "nie poskładała"

 

Nic się nie złoży - działaj śmiało. Ewentualnie zdejmij okno - zawsze to trochę odciąży.

 

 

Powodzenia w remoncie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach widać, ze ta wilgoć idzie powyżej jak uchwyty, więc być może woda dostała się przez nieszczelne wkoło okna lub dachu .

Jak wygląda góra czy tam masz sucho??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz identycznie zgniłe jak u mnie było :ok: . U mnie lało się właśnie przez uchwyty. Z tym że drewno pociągnęło wilgoć dość mocno i do wymiany poszedł cały szkielet z przodu i elementy szkieletu z boków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Buggi :ok:

Według mnie nie jest to tylko sprawa uchwytu gdyż jak widać na fotce cała listwa okienna dużo wyżej w pionie to już "pruchno". najbardziej prawdopodobne wydaje mi sie że woda leci nieszczelnym oknem bądź woda dostaje się pod uszczelke okienną. Proponuje dokładnie przyjrzeć się od góry temu narożnikowi gdzię łączą się blachy bo możliwe że zacieka tak jak powiedział szary11 pod listwą aluminiową, jeśli tam będzie sucho to masz diagnoze (okno + uchwyt manewrowy)

 

P.S. Weekend przed Tobą więc zaopatrz się w wszelkie potrzebne materiały (wraz z zimnym :ok: ) i do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11 pod listwą aluminiową, jeśli tam będzie sucho to masz diagnoze (okno + uchwyt manewrowy)

 

Wg mnie jednak wilgoć poszła od boków (listew). Być może się mylę, ale wg zdjęć tak bym wnioskował, a napewno listwy sprawdził.

 

Czytając posty to tak czy siak trzeba naprawę kompleksowo przeprowadzić. Pod listwami też jest próchno więc i tak trzebaby je zdjąć i naprawić to co jest pod nimi. Tak samo jak będzie trzeba wymienić szkielet przy oknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jednak wilgoć poszła od boków (listew). Być może się mylę, ale wg zdjęć tak bym wnioskował, a napewno listwy sprawdził.

 

szary11 właśnie o tym pisałem aby kolega przejrzał cały bok ale od samej góry, ze zdjęć nikt 100% diagnozy nie postawi, my tylko możemy sugerować :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za zainteresowanie.Sugerowałem możliwość zacieku przez uchwyty manewrowe gdyż podczas zdejmowania poszycia w tym mejscu było wilgotne. Listwy od góry są suche. Jednak będe musiał też zdjąć poszycie boczne gdyż listwy narożne też są zgnite.

Mam jescze jedno pytanie dotyczące listew. Byłem w tartaku aby zamówić listwy sosnowe ale poinformowali mnie że sosny nie mają a gdy wyjaśniłem im do czego potrzebuje to zaproponowali mi świerk. Czy świerkowe listwy będą się nadawać? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne zniszeczenia miałem w jednym narożniku a woda dostawała się pod uchwytem manewrowym gdzie byly dwie dziury i sądzę, że one były tak ładnych pare lat w poszyciu a przez lata woda zrobia swoje

najbardziej martwiłem się, żę listwy będę musiał robić samemu w domu a okazało się, że kupiłem gotowe sosnowe w sklepie budowlanym. :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje KLON poszukam jednak listew sosnowych.

Mam jeszcze pytanie techniczne. Czy listwy są klejone do poszycia zewnętrznego i czy jest jakiś problem przy wymianie listew narożnikowych.

W piątek jeszcze zrywam poszycie zewnętrzne na bokach aby sprawdzić dokładnie listwy bo na oko nie wygląda to ciekawie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak inni ale ja przykleiem listwy na klej montarzowy oraz dodalem zszywki jedynie co to potrzebowalem kilka sciskow stolarskich i brakowalo mi 2 rąk jeszcze

ps. wszystko ze spokojem nic na sile a z narożnikami też sobie poradzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.