Skocz do zawartości

Jakie auto ile pociągnie? - zestawienie w 1 poście (dane techniczne)


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Opel Zafira 1.9 cdti, 120 Km,280 Nm. MW 1640kg, DMC 2225.

Dmc przyczepy z hamulcem 1400 kg, bez hamulca 750 kg

 

Warto zwracać uwagę na tę wielkość podczas kupowania Zafiry. Sam widziałem Zafirę (szwagra) z masą przyczepy niehamowanej 745 kg. Jakiś bałwan z Opla to homologował na 745 kg, podczas gdy większość przyczep lekkich ma 750 kg. I z powodu tych głupich 5 kg nie można holować większości przyczep z wypożyczalni.

Zwracam tylko uwagę, by nie uznawać za pewnik tych 750 kg, bo różne egzemplarze mogą mieć nieco różne wpisy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwracać uwagę na tę wielkość podczas kupowania Zafiry. Sam widziałem Zafirę (szwagra) z masą przyczepy niehamowanej 745 kg. Jakiś bałwan z Opla to homologował na 745 kg, podczas gdy większość przyczep lekkich ma 750 kg. I z powodu tych głupich 5 kg nie można holować większości przyczep z wypożyczalni.

Zwracam tylko uwagę, by nie uznawać za pewnik tych 750 kg, bo różne egzemplarze mogą mieć nieco różne wpisy!

 

 

celowe działanie, zmowa itd :) inaczej tego nie wytłumaczysz. Innym przykładem jest Cmax, który też ma na haku 745kg. Kupując towarówkę musiałem brać wersję na zamówienie i czekać na papiery do rejestracji... profilaktycznie 740kg wybrałem.. i teraz mogę jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwracać uwagę na tę wielkość podczas kupowania Zafiry. Sam widziałem Zafirę (szwagra) z masą przyczepy niehamowanej 745 kg. Jakiś bałwan z Opla to homologował na 745 kg, podczas gdy większość przyczep lekkich ma 750 kg. I z powodu tych głupich 5 kg nie można holować większości przyczep z wypożyczalni.

Zwracam tylko uwagę, by nie uznawać za pewnik tych 750 kg, bo różne egzemplarze mogą mieć nieco różne wpisy!

Jeżeli chodzi o wagi to czasami w ogóle jest cyrk, ja Terracanem nie mogłem holować przyczepy bez hamulca 750kg

a to auto jest naprawdę ciężkie, tutaj znowu mamy DMC 2505, no po jakiego diobła te 5kg :pad: 

Jak dla mnie to żadem człowiek tego nie robi, to wylicza komputer a oni to przepisują.  :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opel Vectra C Kombi 2005

2.2 Direct /Pb/ - 2198 cm3 155 KM 220Nm

MW 1530 DMC 2085

Masa przyczepy bez hamulca 750kg/ z hamulcem 1600 kg

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

celowe działanie, zmowa itd :) inaczej tego nie wytłumaczysz. Innym przykładem jest Cmax, który też ma na haku 745kg. Kupując towarówkę musiałem brać wersję na zamówienie i czekać na papiery do rejestracji... profilaktycznie 740kg wybrałem.. i teraz mogę jechać

 

Ja z kolei towarówkę brałem jeszcze niżej, wziąłem 600 (600 albo 750), żeby było uniwersalnie, i tak nie "wcelowałem" dobrze, bo fabia (póki co drugi klamot z hakiem w domu) nie ma w ogóle wpisu w niehamowanych, czyli tylko połowa MW samochodu wchodzi w grę, i nawet te 600kg to za dużo, golfowi wolno z kolei max 690 kg.

 

I kilku osobom doradzałem takie rozwiązanie (przy nowej - brać niższe dmc) żeby nie było zonka z samochodem. Z początku zdziwieni, ale pojęli (z dwojga złego lepiej mieć w papierach porządek, i parę kilo przeładować, niż mieć wpisy wykluczające w ogóle możliwość ciągnięcia takiej cepki).

 

A problem dotyczy właśnie wypożyczenia cepki z pasującą DMC - w wypożyczalniach prawie wszystko na 750, w wielu - tylko niehamowane, chyba że jakieś zupełnie bezużyteczne mikrusy, nie wiedzieć czemu, przecież doskonale wiedzą (o ile w ogóle zdają sobie sprawę :) ) że nie każdy może niehamowaną 750kg pociągnąć (tzn. może, ale nie wolno, subtelna różnica :) ). Stąd zakup własnego sprzętu z dmc 600. Fabię się zmieni, cepka zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 HYUNDAI TUCSON

Tucson 4x4 2.0 CRDI 140KM; MW 1685kg, DMC 2260kg; MMP z ham. 1600kg, bez 750kg

F1 - 2260 kg,

F2 - 2260 kg,

F3 - 3860 kg,

G - 1685 kg,

Q1 -1600 kg,

Q2 - 750 kg

Edytowane przez Leon35 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.