Skocz do zawartości

Jakie auto ile pociągnie? - zestawienie w 1 poście (dane techniczne)


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Postanowiłem założyć ten temat ponieważ wielu ludzi chcąc kupić samochód nie wie czy będzie mógł pociągnąć nim przyczepę jaką posiada. Albo niektórzy ludzie szukając samochody, mając dane typy chciałoby wiedzieć jaka może być masa przyczepy, którą on będzie mógł pociągnąć. Proponuję aby pisać markę, model, rok produkcji samochodu, pojemność i moc silnika, oraz maksymalną masę przyczepy jaką pociągnie z hamulcem ( o ile się nie mylę pole O.1 w dowodzie rejestracyjnym pojazdu)

 

Ja zacznę

 

Opel Zafira B, 2007, 1.9 CDTi 120 KM, 1300 kg.

 

Proszę wpisujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel Zafira B, 2007, 1.9 CDTi 120 KM, 1300 kg.

 

Kolego , znajomy ma Golfa II 1.6 benzynę i w dowodzie ma wbite 1200 Kg.

Jedni w dowodzie maja wbitą masę max przyczepy inni nie.

Znam też przypadki takich samych samochodów z innymi masami przyczepy.

WK przy rejestracji też robi po swojemu.

Coś takiego może czasem wprowadzić w błąd :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kia carnivall 2003r 2,9 crdi automat w dowodzie mam wbite 2 tony ale z tabliczki wynika że teoretycznie 2190 czy jakoś tak. 2000kg wynika najprawdopodobniej z tego co jest dopuszczone na tym konkretnym haku. Nie drążyłem tematu bo tylko kilka razy przekraczałem 2 tony i zawsze w polsce więc szansa że mi przyczepę wezmą na wagę była niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scenik przejściówka 2000r 1,9 dci (czy jakoś tak) że niby 100 koni tylko tak "na oko" przy 3,5 tys obrotów (jak w benzynie) i max moment teź gdzieś wysoko jak w benzynie. Na haku w dowodzie wbite 1200 .... ale przy tym silniku to bym przemyślał ciągnięcie takiego klamota :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peugot expert 2000r 2,0 hdi niby tylko 115 czy 105 koni ale rakieta i ciągnie jak czołg już od 1600 obrotów. w dowodzie wbite 1300 na haku. (wersja ciężarowa 2 osobowa) ciągałem znacznie cięższe przyczepy ......... i bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam zapoznanie się z tym wątkiem:

http://www.forum.karawani...opic.php?t=1889

A może połączyć wątki?

 

Mało sprecyzowany ten wątek, ale mam pomysł na temat dość dobry. W wolnej chwili zrealizuję pomysł, a narazie można wpiwywać :holownik, rok prod, silnik, i dane z dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mnie to rozbawiło... :bzik: Zapewne jest to związane z MW Meganki, pewnie troszkę tylko większa niż Felci... Jednak w teren górzysty ja się felcią nie odważę raczej jechać, natomiast taką meganką to czemu nie :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mnie to rozbawiło... :bzik: Zapewne jest to związane z MW Meganki, pewnie troszkę tylko większa niż Felci... Jednak w teren górzysty ja się felcią nie odważę raczej jechać, natomiast taką meganką to czemu nie :bzik:

 

nie wiem co ma wpływ na masy przyczepy, ale np

astra 60KM ma 500/800kg, MW auta ok 1200kg

vitara 3D 97KM ma 750kg/1150, MW auta również ok 1200kg

 

więc auta o podobnej masie własnej, a mają zupełnie inne dane

 

na pewno zależy to od mocy silnika w danym modelu

ale logiki to bym się tu nie dopatrywał :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam służbowego opla astrę, nawet nie ma haka, ale może kogoś to będzie interesowało (moc podaję w kW, bo tak mam w papierach, a nie wiem jak przeliczyć :bzik:

 

Opel Astra III; 1,3 DCI; 66kW -> 1300 kg

 

Gratuluję odważniakowi, który pojedzie w warunkach granicznych. Ja nib bez przyczepy z pod świateł ruszm, jakbym miał 2 tonowy ogon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co ma wpływ na masy przyczepy, ale np

astra 60KM ma 500/800kg, MW auta ok 1200kg

vitara 3D 97KM ma 750kg/1150, MW auta również ok 1200kg

 

więc auta o podobnej masie własnej, a mają zupełnie inne dane

 

Ograniczenia różnią się homologacją, czyli konstrukcją i wytrzymałością niektórych elementów, zazwyczaj każdy silnik pociągnąłby wiecej niż jest homologowany (mogą nie wytrzymać tego obciążenia inne podzespoły holownika) stąd różnice np między wspomnianą ASTRĄ i VITARĄ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam służbowego opla astrę, nawet nie ma haka, ale może kogoś to będzie interesowało (moc podaję w kW, bo tak mam w papierach, a nie wiem jak przeliczyć

 

Opel Astra III; 1,3 DCI; 66kW -> 1300 kg

 

66KW to jest 90KM.

 

ilość KW mnoży się przez 1,36 i mamy gotowy wynik KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.