Skocz do zawartości

Jakie auto ile pociągnie? - zestawienie w 1 poście (dane techniczne)


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Volvo S60 2006r D5 2400cm3 185km 440Nm

DMC auta 2030kg

DMC zespołu pojazdów 3630kg

DMC przyczepy z hamulcem 1600kg

DMC przyczepy bez hamulca 750kg

ciągne tym Hobby 540 Prestige 2000r DMC 1500kg i z tym silnikiem nie mam problemu tylko holownik mógłby być trochę cięższy = większy komfort w prowadzeniu. Sprawę trochę poprawia załadowanie ciężkich rzeczy do bagażnika auta i rowery na dachu holownika.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W prawdzie Passat już na OLX po zakupie nowego holownika ale nie ma go w zestawieniu to dorzucę dla potomnych:

 

VW Passat B5FL (2002), 2.0 (Pb) - 130KM

MW: 1340kg

DMC: 1995kg

DMC cepki z hamulcem: 1400kg

DMC cepki bez hamulca: 650kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taki piękny spis a nie ma VW CADDY :)

 

VW CADDY III 2005 2.0 SDI 70 KM

MW: 1435 kg

DMC: 2220 kg

Przyczepa z hamulcem: 1400 kg

Przyczepa bez hamulca: 720 kg

! DMC ZESTAWU: 3500 KG !

 

Co ważne, auto zarejestrowane jako ciężarowe ale ma w dowodzie 5 miejsc, co ma znaczenie. (Większość zarej, jako ciężarowe ma mniejsze masy niż osobowe)

 

PS: Ciekawe czy te 140Nm uciągnie tyle kg ;) W przyszłym tygodniu to testuję ;)

Edytowane przez cyqor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W poście wyżej napisałem że DMC zestawu, czyli pole F.3 w dowodzie miało wpisane 3500kg. Autor pierwszego postu tego tam nie wpisał, ale mniejsza o to.

 

Co ważne, zmieniłem przeznaczenie auta z ciężarowe na osobowe, i wartość z pola F.3 zniknęła! Mam teraz puste pole w DR. Czyli mogę zapiąć legalnie przyczepkę dmc 1400kg i jechać .(oczywiście muszę wtedy kupić viatoll)

Edytowane przez cyqor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście wyżej napisałem że DMC zestawu, czyli pole F.3 w dowodzie miało wpisane 3500kg. Autor pierwszego postu tego tam nie wpisał, ale mniejsza o to.

 

Co ważne, zmieniłem przeznaczenie auta z ciężarowe na osobowe, i wartość z pola F.3 zniknęła! Mam teraz puste pole w DR. Czyli mogę zapiąć legalnie przyczepkę dmc 1400kg i jechać .(oczywiście muszę wtedy kupić viatoll)

Z wypełnionym polem F3 też mogłeś legalnie zapiąć 1400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Land Cruiser 3,0 TD, 126 KM, MW 2510 kg, DMC 2510 kg, DMC przyczepy max 2800 kg

Proszę o poprawę danych odnośnie  LC 3.0 TD bo w  zestawieniu na pierwszej stronie są  błędne dane, poniżej prawidłowe :

 

- Land Cruiser 3,0 TD,  125 KM (1996-2002), MW 1950 kg, DMC 2680 kg, DMC przyczepy z hamulcem 2800 kg bez hamulca 750 kg

 

Ponadto można dodać:

 

- Transit Connect 1.6 TDCI 115 KM (2013 - ), MW 1533 kg DMC 2160 kg DMC przyczepy z hamulcem 1300 kg bez hamulca 750 kg

 

- Vw Touran 1.6 TDI 105 KM (2010-2015), MW 1603 kg DMC 2250 kg DMC przyczepy z hamulcem 1500 kg bez hamulca 750 kg

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.