Skocz do zawartości

Przejście w Cieszynie i jazda dalej na Słowację?


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem właśnie z Włoch (służbowo bez przyczepy)

Przjazd przez Czechy do Żyliny to masakra -specjalnie pojechałem tam aby sprawdzić.Wyjechałem w środę i stałem ponad godzine na zwężkach (swiatła) .Droga powrotna to ponad 3h stania w korkach (w/g informacji na CB od tirowców) Wróciłem przez Zwardoń - unikajcie trasy przez Czechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witajcie

 

Ja też obrałem drogę przez Czechy na Słowację i Autostrada ;(

Fakt ograniczenia ruchu ,ale jadąc w sobotę, auta ciężkie miały wolne, nigdzie nie stałem w korku, po prostu jazda.

Jedyne rozczarowanie: kupowałem winietę na Słowację i dowiedziałem się że potrzebna jest winieta na przyczepę, miesięczna 10 euro ;( + auto do 3,5T 9,9 euro.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale akurat kupując winietę na auto na 1 miesiąc stał policjant słowacki i sam mi zwrócił uwagę że na przyczepę muszę mieć winietę, mimo że pokazałem mu dokumenty że masa auta i przyczepy nie jest większa niż 3,5T. Podobno wprowadzili to z początkiem Lipca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No niestety , z tego co ja czytałem przed wyjazdem to już wiedziałem że są winiety za 4,9 E - 10 dni i 9.9 E miesięczna, ale też szukałem informacji czy trzeba jakieś dodatkowe opłaty na przyczepę ( winiety) i niestety, dawniej tak było winieta 7 dni lub 1 dniowe, obecnie jest 10 dni za 4,9E i przyczepa za 5E, lub opcja miesięczna.

Tak samo na Węgrzech, opłata jak jedzie ktoś trasą na południe chcąc ominąć odcinki płatne (sam kupiłem winietę na 4 dni żaden koszt bo 1640 forintów, jakieś 23 pln) ale wracając nie kupiłem bo drogi płatne są zaznaczone.

Tak że zawsze trzeba liczyć więcej niż mniej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jak wybierasz się na Chorwację to jet proste: przelicz ile kosztują winiety na Czechy 10 dni, Austria dwie winiety 10 dniowe, Słowenia też dziesięć dni ,

Czyli:

Słowacja- tak jak ja płaciłem 19,90 Euro za winiety, zawsze możesz przy ewentualnej kontroli możesz stawiać na swoim jak ci szkoda 10 Euro, możesz jechać przez Czechy ,winieta 10 dni 250 koron.

Węgry winieta za 1640 Forintów, ale da się bez.

Czyli reasumując koszty czy ci się opłaca jechać z przyczepą??

Chorwacja odcinek płatny od granicy do Zagrzebia 54 kuny, potem 184 kuny do zjazdu Pakostane Bigrad, lub dojeżdżasz do Zagrzebia, potem starą drogą na Karlowaćko i dalej starą 1, nawet da się jechać z budką, droga trochę kręta, trochę podjazdów 8%, no i zjazdów, ale widokowa.

To jest z własnego doświadczenia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam !

 

Pojawiła się informacja na temat płatności w Czechach za odcinek autostrady z Cieszyna do pierwszego zjazdu na Słowację, oraz ewentualnie opłat za przejazd zmodernizowaną drogą dalej na Czadce. Pozwalam sobie zamieścić link do czeskiej strony z informacjami. Według mapy faktycznie jakby kawałek od przejścia był do opłaty, szczególnie jak klikniemy na dany odcinek drogi na mapie, to wyświetli się więcej informacji. Sam nie wiem...Koledzy z CT mieli osobiście kontakt z policją czeską i informacją potwierdzoną przez nich o konieczności płacenia za ten odcinek drogi.

 

 

http://translate.goo...8%26prmd%3Divns

 

Pozdrawiam

 

PS Link po translacji na polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Pojawiła się informacja na temat płatności w Czechach za odcinek autostrady z Cieszyna do pierwszego zjazdu na Słowację, oraz ewentualnie opłat za przejazd zmodernizowaną drogą dalej na Czadce. Pozwalam sobie zamieścić link do czeskiej strony z informacjami. Według mapy faktycznie jakby kawałek od przejścia był do opłaty, szczególnie jak klikniemy na dany odcinek drogi na mapie, to wyświetli się więcej informacji. Sam nie wiem...Koledzy z CT mieli osobiście kontakt z policją czeską i informacją potwierdzoną przez nich o konieczności płacenia za ten odcinek drogi.

 

 

http://translate.goo...8%26prmd%3Divns

 

Pozdrawiam

 

PS Link po translacji na polski.

 

W styczniu jadąc na narty do Austrii zaraz za przejściem w Cieszynie policja zatrzymała 2 z 3 naszych aut i sprawdzała winiety. Było to jeszcze przed zjazdem na Cadce. Zapewne zmiana była od 1 stycznia stąd też powód wzmożonych kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

W styczniu jadąc na narty do Austrii zaraz za przejściem w Cieszynie policja zatrzymała 2 z 3 naszych aut i sprawdzała winiety. Było to jeszcze przed zjazdem na Cadce. Zapewne zmiana była od 1 stycznia stąd też powód wzmożonych kontroli.

 

 

 

 

 

Tak, bo informacje o zmianach dotyczą 01 stycznia 2011. Tak swoją drogą to niezły strzał Słowakom w plecy. Dopóki droga po stronie słowackiej, nie będzie zrobiona, wiele osób po wykupieniu winietki czeskiej pojedzie przez Czechy, żeby dodatkowo nie płacić w Słowacji. Poza tym, w Czechach obowiązuje jedna winieta na auto to 3,5 t. nie ważne ile waży przyczepa kempingowa, a w Słowacji potrzeba już druga winietkę, jeśli zestaw przekracza 3,5 t. Tak więc jazda na południe dla części osób z Polski (także dla mnie) to całkowicie przez Czechy.

 

Tu ekran informacji o winietkach dla auta poniżej 3,5 t z przyczepą o dowolnej masie.

 

Pozdrawiam

post-21-095813800 1296041300_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

w AutoMapie w najnowszej wersji już też jest zaznaczony jako płatny.

Ale do Czerwca-Lipca jest jeszcze 4 miesiące wiec na pewno ktoś potwierdzi tę opinie.

PS. Mojego znajomego w Słowacji też naciągnęli na winietę na przyczepę (policja) ale nie musiał wcale kupować (Sienna+N126) ale to inny wątek.

Ale tak wałkuje ten temat cały czas przeglądam stronę którą podaje tomekk i tam jest pokazane że droga 48 jest płatna od :

r48.gif B─Ťlotín (exit 1) – B─Ťlotín-východ (exit 3) B─Ťlotín (zjazd 1) - B─Ťlotín-východ (zjazd 3) Frýdek-Místek (km 47) – ┼Żukov (exit 70) Frýdek-Místek (km 47) - ┼Żukov (zjazd 70)

Czyli zobaczcie przy przybliżeniu nr zjazdów:

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufolz napisz proszę jak rozumieć "ale nie musiał wcale kupować (Sienna+N126) ale to inny wątek."

 

bo nie przekraczal 3,5 T. tylko gdy się przekracza 3,5 T to na przyczepę oddzielna naklejka.

http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/slowacja,-,przyczepa,o1%2C,o2%2C,miesiac,0,1,37.html

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.