Skocz do zawartości

gdzie z przyczepa w okolice makarskiej


Rekomendowane odpowiedzi

Slano jak dla mnei nieco za daleko od makarskiej - plus z tego co pamiętam tam jest dość płytko i brak takiej przejrzystości wody jaką sobie cenię w HR (może się mylę bo dawno temu tam byłam ale tak mam to w głowie zakodowane). :slina:

 

A co do kempingów Ciste i male Ciste to mam takie techncizne pytanko. Ostatni raz byłam w HR w 2007 roku i obecnie zastsnawiam się jak daleko posunięte sa prace z budowa autostrady w stronę Dubrovnika - zastanawiam się gdzie najlepiej zjechać aby było dogodnie z przyczepą :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam i potwierdzam że z prawej strony zatoki woda może być tochę

mętnawa bo jest plaża piaszczysta ale z lewej strony zatoki bardziej

kamienista no i woda jest jak kryształ w końcu jeżdżę do Slano

parę lat, A co do odlległości to myślę że to ok, 100 km,

Slano ma jeszcze inne zalety że w zdłóż zatoki można jeżdzić

na roweże biegać itp. NARKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie dziękuję :czacha:

 

W jakie okolice tym razem?

 

Plan jest taki:

 

Droga: Cieszyn-> Słowacja-> Węgry ->Słowenia -> HR

 

Pobyt: Primosten - kemping Adriatic -> kemping Ciste -> Pag kemping Simuni

 

A jak to wszytsko się ułozy to się okarze :look: Byle tylko sloneczko dopisało aby Jadran byl tak piękny jak zawsze :niewiem: [/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ally zorientuj się jakie opłaty są za drogi na Słowenii podobno aż boli serce ...

 

 

Na Słowenię trzeba kupić winietę na autostrady, która kosztuje 35 euro:/ ale my przejechaliśmy bocznymi drogami i nie było tak żle;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my jeździmy przez Węgry drogą 86 na Zalakaros tam nocleg droga bez winietek

w Zalakaros baseny termalne a camping dosyc tani i spokojny

Potem dalej na pd Letenye i jak kto woli na litvice starą drogą przejezdna dla przyczep w jednym miejscu podjazd pod górkę i dosyć ambitny zjazd ale da radę mijamy korki co dla autka z przyczepą nie jest zdrowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam :) wypowiem się odnośnie campingu Male Ciste-byliśmy w zeszłym roku. Miejsce przeurocze, właściciel gościnny jak tylko przyjechaliśmy już przywitał nas zimnym piwkiem i rakiją :-] pomagał w ustawieniu przyczepy. Do dyspozycji na camp.lodówki(bezpłatnie), na zamówienie codziennie świeże pieczywo,mały bar z zimną pyszną przez właściciela robioną rakiją. Camping jest bardzo przytulny-ma swój klimat-niepowtarzalny. Położenie campingu dla lubiących zwiedzać jest super. My w ten sposób zwiedziliśmy sporo pięknych miejsc nie przemieszczając się z "domkiem:i tak:Dubrownik, Zatokę Kotorską i Kotor(Czarnogóra), Mostar,Medjugorie i wodospady Kravica(Bośnia)oraz Split, Trogir.

tu podaje namiary na Male Ciste:

www.camp-maleciste.com

tel 091 731 90 90

można dzwonić do właściciela-dosyć rozumie polski i można rezerwować miejsce przy samym morzu-a Warto!

Jeszcze raz polecam to miejsce, a przy okazji dziękuję Adze z Gdyni to dzięki niej tam się wybraliśmy, szkoda tylko że w tym roku budżet okrojony i pozostają Węgry-też ze swoim urokiem.

Pozdrawiam fanów carawaningu :):ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Wtym roku pierwszy raz zamierzamy odwiedzić Chorwację, nasz wybór padł na riwierę Makarską. Zamierzaliśmy jechać do samej Makarskiej, wiadomo takie miasteczko wieczorem, wąskie uliczki, knajpki i takie tam klimaty. Jednak na próżno szukałem jakichś pozytywnych wypowiedzi na temat auto-campu Jure, jedynego chyba kampingu w Makarskiej. I do tego znajdującego sie sądząc z mapki w centrum miasta, a to raczej odpada. Był moze ktoś tam lub czytał opinie o tym kampingu?

Teraz jednak myślimy wybrać raczej kaming Ciste lub Male Ciste, ...ale, jest tam mozliwość wieczornego wyjscia do położonych niedalego Drvenika lub Zivogostu? Czy raczej jest za daleko, lub po prosty miasteczka te nie posiadają takiej bazy. Nie chodzi mi w żadnym wypadku o disco lub night club, tylko o posiedzenie wieczorem w knajpce lub pod parasolem przed nią i o cieszenie się po prosty Chorwacją. :-]

Miało być jedno kub dwa pytania a wyszedł referat :bzik:

Z góry dzięki i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z camp. Ciste lub Male Ciste możesz dojść do dużych camp. Dole i Boban(tam jest trochę knajpek)natomiast do Zivogoste już trzeba dojechać ok 5 km. Ale sam camping Male Ciste jest super(zresztą piałam wcześniej), jak będziesz miał towarzystwo to na Małym Cistym właściciel też serwuje małe "co nie co":):piwko:

miłych wrażeń:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.