Skocz do zawartości

Sromowce Niżne pod trzema koronami


BernadettaJerzy

Rekomendowane odpowiedzi

W tym rejonie masz jeszcze do wyboru 2 słowackie campingi po drugiej stronie Dunajca

1-szy jest jadąc od granicy bezpośrednio przed Cervenym Klastorem nazywa się "Dunajec" link do www

2-gi w samym Cervenym Klastorze przy klasztorze na samym początku Drogi Pienińskiej link do www (zdjęcia na www trochę straszą - zwykle jest tam luźniej - gęsto może być gdy odbywa się ciekawa impreza folklorystyczna "Zamagurské folklórne slávnosti" ale w tym roku była w maju) normalne zagęszczenie to mniej więcej jak na fotce w tym poście: link

 

Na Drodze Pienińskiej uważaj z dzieciakami niestety sporo świrów na rowerach tam wariuje.

 

Być może, jak mi się wszystko dobrze poskłada to zrobię wypad pod Trzy Korony w długi czerwcowy weekend. Chyba tym razem na słowacką stronę, ale na pole przy OSP pewnie też wpadnę aby dawnych gospodarzy odwiedzić, jeśli mi wyjdzie wyjazd to zamieszczę świeżą relację :-)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Witam przepraszam ze się tak wtrącam ale mam pytanie co do tego miejsca polecił byś go dla osób z małymi dziećmi ? jak tam toalety woda itd bo szukam wmiare fajnego kempingu a na pokładzie bede miał 2 -u i 4-o latka pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie mnie namówiliście i zabieram moje skarby w te piękne miejsca na początku sierpnia. Chcemy również zrobić wypad z dzieciakami do Tatralandii

 

Z małymi dziećmi zdecydowanie lepsza jest Polana Sosny. Camping na europejskim poziomie a ceny przyzwoite.

Do Tatralandii jest trochę daleko. Lepiej zapiąć przyczepkę i pojechać do Liptowskiego Trnowca. Fajny camping a do Tatralandii 2 kilometry, do Beseniowej 15. Do jaskiń w Demanowskiej Dolinie około 15. Polecam ten camping. Jest nad jeziorem i ma fajną strzeżoną plażę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z małymi dziećmi zdecydowanie lepsza jest Polana Sosny. Camping na europejskim poziomie a ceny przyzwoite.

Do Tatralandii jest trochę daleko. Lepiej zapiąć przyczepkę i pojechać do Liptowskiego Trnowca. Fajny camping a do Tatralandii 2 kilometry, do Beseniowej 15. Do jaskiń w Demanowskiej Dolinie około 15. Polecam ten camping. Jest nad jeziorem i ma fajną strzeżoną plażę:)

 

Taki mam plan, że w jakiś dzionek pojedziemy do Tatralandii i tam zostaniemy na nockę w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie upragniony i wyczekiwany urlop. Wszystko spakowane ruszamy jutro rano :przyczepa: jakby ktoś był to Pajero+Hobby na TK :piwo:

 

Zdecydowanie polecam „Polane Sosny”. Na polu namiotowym u strażaków jest po prostu tak sobie. Nie bardzo bezpiecznie, pole nie zamykane, ani nie pilnowane, jedynie kobieta w godzinach popołudniowych zbiera zapłatę. Wszystko było by ok gdyby nie incydent złodziejski z piątku na sobotę. Kilka namiotów i przyczep zostało okradzionych.

Edytowane przez track222 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też się wybieramy do państwa Laskowskich. Upragniony wyjazd mamy zaplanowany na 23.07 :przyczepa:. Może ktoś będzie w tym okresie, bo w kupie zawsze raźniej :gitara::piwo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Właśnie wróciłem z Pienin od państwa Laskowskich. W tym roku ceny na kempingu uległy pewnej modyfikacji i przedstawiają się następująco:

- pobyt 1 osoby - 8 zł / doba

- przyczepa - 2 zł / doba

- samochód - 2 zł / doba

- prąd - 5 zł / doba

Na kempingu cisza i spokój , sanitariaty przyzwoite, ciepła woda jest po południu.(jeśli zaczyna się ostro kopcić z komina oznacza to że za chwilę będzie ciepła woda)

Jest tylko jedno przyłącze do prądu które znajduję się na budynku kuchni, ja stałem dosyć daleko od tego budynku i 30 m przewodu okazało się niewystarczające, ale z pomocą przyszła właścicielka i wspomogła dodatkową przedłużką.

Polecam Wszystkim pole u państwa Laskowskich.

Pozdrawiam :)

post-3161-0-07079000-1311661602_thumb.jpg

post-3161-0-56951700-1311662715_thumb.jpg

post-3161-0-30891800-1311662810_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też już wróciliśmy. Pieniny piękne a Sromowce Niżne to fajna wioska i baza wypadowa. Stacjonowaliśmy na polu przy straży i tak jak już tu pisano wspaniały widok na Trzy Korony, szum i widok Dunajca z cepy. Można śmiało jeżdzić z dzieciakami na rowerach po samej wiosce a przede wszystkim po słowackiej stronie od Czerwonego klasztoru do Szczawnicy. Kemping w Czerwonym Klasztorze też bardzo fajny ogromny i poza łikendami praktycznie pusty fajna kamienista plaża i płytka woda w rzece dzieciaki pod nadzorem mogą się śmiało pluskać. Za auto+przyczepa+prąd+2dorosłych i dwoje dzieci (jedno za darmo) wychodzi około 55pln. BYliśmy oglądnąć Polanę Sosny w Niedzicy ładny kemping ale jak dla mnie będzie tam ekstra za rok lub dwa kiedy skończą chodniki i ścieżkę rowerową wokół jeziora, cennik jest na stronie więc nie ma sensu pisać.U Laskowskich zupełnie nie mój klimat kemping nazwałbym nie kameralny a klaustrofobiczny, brak chodnika i jakiejkolwiek infrastruktury w najbliższej okolicy oraz przy wjeździe zajezdnia autokarów. Pole przy straży jest można powiedzieć w centrum wioski więc można chodzić na spacery lub na rowery kilka razy dziennie przy okazji na pyszne lody i przez kładkę na słowacką stronę po wyśmienite pifffka, w Sromowcach do wyboru kilka knajpek, przystań flisacka a przy końcu drogi zaczyna się PPN , schronisko Trzy Korony i początek szlaków turystycznych.Przy okazji wycieczki do Zakopca zaglądneliśmy na kemping Pod Krokwia fajna lokalizacja ale strasznie ciasno no i drogo. Kilka szczegółów dotyczących naszego miejsca stacjonowania: Toalety średnie oceniłbym 3/5 korzystamy raczej ze swojej,prysznic ciepły na 2 złotówki za 5 min automat działa cały czas nawet wtedy kiedy już nie ma ciepłej wody co mnie trochę zdenerwowało.Brak zlewni, jeden zlewozmywak to o dwa za mało, prąd co kilkanaście metrów dużo skrzynek, pole oświetlone, można palić ognisko, gospodarze sympatyczni dosyć sie starali wszystko ogarnąć ale nie do przesady, mówili "to nie nasze"jeśli ktoś chciałby zapytać o coś konkretnego to chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek kempingu

post-2549-0-67312800-1311702656_thumb.jpg post-2549-0-62420500-1311702977_thumb.jpg

post-2549-0-80412400-1311703170_thumb.jpg post-2549-0-63751700-1311703516_thumb.jpg

 

i okolicy

post-2549-0-08444800-1311703767_thumb.jpg

 

Sromowce Niżne i Czerwony Klasztor widok z Okrąglicy (Trzy Korony)

 

post-2549-0-21078800-1311704186_thumb.jpg

 

Trzy Korony i spływ Przełomem Dunajca

 

post-2549-0-78314400-1311704486_thumb.jpg post-2549-0-21662300-1311704636_thumb.jpg

 

Droga Pienińska dla pieszych i rowerzystów

 

post-2549-0-68837500-1311705270_thumb.jpg post-2549-0-30545300-1311705588_thumb.jpg

post-2549-0-89540500-1311705995_thumb.jpg post-2549-0-74945000-1311706180_thumb.jpg

 

Wąwóz Homole i Polana pod Wysoką

 

post-2549-0-15910200-1311706957_thumb.jpg post-2549-0-97116900-1311707167_thumb.jpg

 

Czerwony Klasztor

 

post-2549-0-49247400-1311707333_thumb.jpg

 

Mała powódź w przedsionku :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.