Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Sromowce Niżne pod trzema koronami

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#46 norby

norby

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 91 postów
  • SkądWołomin/Grodzisk Maz
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:szukam
  • Holownik:Viki 1.6 16v

Napisano 27 lipiec 2011 - 17:45

To sie mineliśmy.... dokładnie w Szczawnicy:) Ale juz wiem że to był Wasz zestaw wykręcający na pętli w Szczawnicy.

Pogoda dopisała?? Bo my zadowoleni...:)

Załączone miniatury

• DSC07431.JPG

#47 smok_wawelski

smok_wawelski

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 684 postów
  • Telefon:603-66-05-92
  • SkądKraków-Swoszowice
  • Model:TE King 380T (emeryt)
  • Holownik:VW Sharan motorek ADY 2.0 B+LPG 115 kucyków

Napisano 14 sierpień 2011 - 16:51

My też już wróciliśmy. Pieniny piękne a Sromowce Niżne to fajna wioska i baza wypadowa. Stacjonowaliśmy na polu przy straży i tak jak już tu pisano wspaniały widok na Trzy Korony, szum i widok Dunajca z cepy.

Cieszę się że zadowoleni :-)
Sorry długi czerwcowy weekend mi nie wypalił, długi sierpniowy niestety też nie - dzięki za relację.
Mam nadzieję że może któryś następny weekend się uda.
A co do uzasadnienia plusów lokalizacji i "klimatu" - z moich pobytów podzielam Twoje zdanie w 100%.
Troszkę martwi podejście obsługi, chciało by się powiedzieć Elu i Staszku wróćcie - gdy to małżeństwo
tu gospodarzyło (2006) czystość i obsługa była wzorowa - pracowali tu też nie na zasadach własności
a dbali jak o swoje.
Nie pytałeś czasem do kiedy strażacy mają czynne pole, masz może jakiś kontakt do obsługi pola ?

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci. - J.W. Goethe
stopka_h40px.png   Pozdrowienia z Krakowa - smok_wawelski

.

#48 POLO

POLO

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 59 postów
  • Telefon:784426292
  • SkądKielce
  • Model:HOBBY 460 T
  • Holownik:Misiek Pajero

Napisano 19 sierpień 2011 - 14:42

Wydaje mi się że działają do końca września a może nawet października. Telefon do pani prowadzącej kemp. domowy (18)2629901 pozdrawiam
Dołączona grafika

#49 smok_wawelski

smok_wawelski

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 684 postów
  • SkądKraków-Swoszowice

Napisano 22 sierpień 2011 - 00:40

Dzięki piękne.
To zdecydowanie dobre wieści, prawdopodobnie wybierzemy się we wrześniu w 2 przyczepy , tyrkne zapytam.
Jakby działali krócej to do końca września mamy też alternatywę po 2-giej stronie kładki :-)
A Pieniny ładne są jesienią :-) Polo a może tak "poprawkę" z wakacji :-)

Użytkownik smok_wawelski edytował ten post 22 sierpień 2011 - 00:46

O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci. - J.W. Goethe

.

#50 POLO

POLO

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 59 postów
  • Telefon:784426292
  • SkądKielce
  • Model:HOBBY 460 T
  • Holownik:Misiek Pajero

Napisano 22 sierpień 2011 - 14:12

Ojjj chciałoby się i to jeszcze jak, ale starszy syn rusza we wrześniu do pierwszej klasy więc pupa zbita :niewiem: miłego wypoczynku pozdrawiam
Dołączona grafika

#51 konrad_b

konrad_b

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3846 postów
  • SkądKrk/Lbl

Napisano 07 wrzesień 2011 - 07:13

Witam, mam takie pytanie, czy ktoś korzystał z wypożyczalni rowerów w okolicy Sromowców ?
chcemy w ten weekend pojechać z dzieciakami i zaliczyć drogą pienińską, ale mam tylko jeden fotelik
pasowało by mi pożyczyć drugi rower z fotelikiem ?

drugie pytanie, jak to jest z kaskami na Słowacji ? gdzieś czytałem że wymagają ?
znowu, można pożyczyć na miejscu razem z rowerem ?

a tak przy okazji, wybiera się ktoś w najbliższy weekend ? bo coś wcześniej czytałem o wrześniu :-]
my jak pogoda sie nie zepsuje (czytaj nie będzie lało) to jedziemy w piątek i powrót w niedzielę
plan wstępnie jest taki - sobota droga pienińska do Szczawnicy, niedziela jezioro Czorsztyńskie - zamki

;(

#52 przemek70

przemek70

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1439 postów
  • Telefon:505145126
  • SkądBYDGOSZCZ
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Citroen Jumper
  • Holownik:Zdechł

Napisano 07 wrzesień 2011 - 07:57

Kaski niby wymagane ale większość jeżdziła bez, było to w sezonie może teraz słowacka
policja będzie miała więcej czasu na sprawdzanie.
Wypożyczenie roweru z fotelikiem powinno być bezproblemowe,
ja brałem bez. może ktoś napisze kto wypożyczył z fotelikiem

NASZA BRAĆ

#53 konrad_b

konrad_b

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3846 postów
  • SkądKrk/Lbl

Napisano 07 wrzesień 2011 - 08:00

Kaski niby wymagane ale większość jeżdziła bez, było to w sezonie może teraz słowacka
policja będzie miała więcej czasu na sprawdzanie.
Wypożyczenie roweru z fotelikiem powinno być bezproblemowe,
ja brałem bez. może ktoś napisze kto wypożyczył z fotelikiem

:ok: może podzwonię i zapytam, może gdzieś mają przyczepkę :)
kaski dzieciakom i tak zakładam, ale dla nas już brakło ... stąd pytanie
wcześniej było że na drodze pienińskiej (ścieżka rowerowa) nie obowiązują, tylko na drogach publicznych SK

;(

#54 smok_wawelski

smok_wawelski

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 684 postów
  • SkądKraków-Swoszowice

Napisano 07 wrzesień 2011 - 08:33

Witam, mam takie pytanie, czy ktoś korzystał z wypożyczalni rowerów w okolicy Sromowców ?

Zadzwoń do pani która zarządza polem przy OSP(tel wyżej w poście kol. Polo) , lub do p. Laskowskich.
O ile dobrze pamiętam po polskiej stronie wypożyczalnia była w Sromowcach na parkingu (koniec drogi w kierunku Trzech Koron)

Na pewno wypożyczali niedrogo Słowacy (niestety nie wiem czy z fotelikiem też były) rowery zabierała w dół ciężarówka wożąca tratwy
- moje dziewczyny płynęły z Majere można autem dojechać i wrócić na rowerach do przystani.
Kontakt do Słowaków TUTAJ bez problemu po polsku.

Po polskiej stronie taka usługa nie była dostępna ponieważ w Szczawnicy nie ma załadunku tratw (jest tylko przystań pośrednia)
Nawiasem mówiąc odcinek polskiego spływu Szczawnica-Krościenko jest mało ciekawy.

Ja mieszkam na południowych obrzeżach Kraka - zwykle jedę przez Dobczyce / Mszanę / Lubomierz / Zabrzeż / Krościenko - dużo luźniej niż na Zakopiance (zwłaszcza powrót) - polecam bo widzę że z też Kraka jesteś.

Też się wybieramy we wrześniu - czy w ten weekend ???? - może się spotkamy - pożyjemy zobaczymy :-)

.

#55 konrad_b

konrad_b

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3846 postów
  • SkądKrk/Lbl

Napisano 07 wrzesień 2011 - 08:58

Zadzwoń do pani która zarządza polem przy OSP(tel wyżej w poście kol. Polo) , lub do p. Laskowskich.
O ile dobrze pamiętam po polskiej stronie wypożyczalnia była w Sromowcach na parkingu (koniec drogi w kierunku Trzech Koron)

Na pewno wypożyczali niedrogo Słowacy (niestety nie wiem czy z fotelikiem też były) rowery zabierała w dół ciężarówka wożąca tratwy
- moje dziewczyny płynęły z Majere można autem dojechać i wrócić na rowerach do przystani.
Kontakt do Słowaków TUTAJ bez problemu po polsku.

Po polskiej stronie taka usługa nie była dostępna ponieważ w Szczawnicy nie ma załadunku tratw (jest tylko przystań pośrednia)
Nawiasem mówiąc odcinek polskiego spływu Szczawnica-Krościenko jest mało ciekawy.

Ja mieszkam na południowych obrzeżach Kraka - zwykle jedę przez Dobczyce / Mszanę / Lubomierz / Zabrzeż / Krościenko - dużo luźniej niż na Zakopiance (zwłaszcza powrót) - polecam bo widzę że z też Kraka jesteś.

Też się wybieramy we wrześniu - czy w ten weekend ???? - może się spotkamy - pożyjemy zobaczymy :-)

Dzięki, u mnie spływ odpada, bo jadę z 1.5rocznym bąblem, który jak widzi wodę to zachowuje się jakby miał ADHD :-]
ale fajna opcja :ok:

jeśli chodzi o trasę, to ostatnio do Krościenka jechałem przez Gdów, Limanową, Zabrzeż ... i całkiem fajna droga, choć kreta i serpentyny
może w jedną stronę pojedziemy tak jak pisałeś, a wrócimy przez Limanową :bzik:

planuje postój u P Laskowskich - ogrodzony teren, więc jak się wybierzecie to może mały SPOTcik się zrobi :hej:

;(

#56 konrad_b

konrad_b

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3846 postów
  • SkądKrk/Lbl

Napisano 12 wrzesień 2011 - 07:20

i wróciliśmy :-]

Z rowerów wyszły nici bo synkowi pomysł się nie spodobał, była nawet przymiarka do przyczepki i nic ... pokręciłem sie więc tylko po okolicy ;)
pieszo skoczyliśmy do Czerwonego Klasztoru, potem kawka po Słowackiej stronie i już samochodem do Szczawnicy na spacer.
dlaczego po drugiej kładki jest tak ... uporządkowane ? :-]

W niedzielę objazd jeziora.

Z wypożyczeniem rowerów nie ma problemów, są z fotelikami, są przyczepki (23zł/dzień, 2,5zł/h).

Pole u P. Laskowskich ... hmm, faktycznie stojące autobusy mocno psują obraz, gdyby nie to, to można by ocenić na 5 (biorąc pod uwagę cennik)
sanitariaty OK, czyste i schludne, była ciepła woda mimo że byliśmy w piątek sami :-], cena za 2+2 (dzieci za free), budka auto i prąd 25zł/doba.
Dla porównania na Polanie Sosny 50zł ... ale std też nie porównywalny - byliśmy zobaczyć z ciekawości.

Niedzica, komercja straszna, parking 4zł ... o reszczcie nie wspomnę, pojechaliśmy dalej ;)
W Czorsztynie parking za free, nie ma tyle ludzi, można wsiąść w gondolę/statek i popłynąć do Niedzicy

Niesamowicie wygląda http://www.osada.czorsztyn.pl/ (nigdy nie byłem po tamtej stronie jeziora)
Dołączona grafika

cieszy że przybywa nad jeziorem różnego rodzaju atrakcji (przystanie, kąpieliska itp)

Bardzo ładnie zrobiono deptak nad Grajcarkiem w Szczawnicy :ok:
remontują plac Dietla i park, więc pewnie na przyszły rok i tu będzie :ok:
W Krościenku spotkaliśmy dwie znajome załogi ...:pub:nie było, ale pogadaliśmy chwilkę - pozdr dla Ryśka i Tomka :hej:

Pole we Frydmanie (to bliżej mostu) nadal zamknięte :( , jest pole po drugiej stronie miejscowości,
ale jakoś tak nie zachęca - otwarty teren, choć jest pomost, jakiś sprzęt pływający, nie wiem jak sanitariaty)

Pole w Sromowcach przy OSP, sprawia fajne wrażenie - nad samym brzegiem (choć sporo miejsca zajęte przez przyczepy stacjonarne),
niestety nie nadaję się dla małych dzieci - brak ogrodzenia, z jednej strony Dunajec, z drugiej główna droga :(

chyba tyle spostrzeżeń, tak na gorąco :hmm:

Pozdr i dziękuję za pomoc :ok:

Użytkownik konrad_b edytował ten post 12 wrzesień 2011 - 07:21

;(

#57 ADRIAn

ADRIAn

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 741 postów
  • SkądL u b i n
  • Model:KNAUS Vimara
  • Holownik:Hyundai Tucson

Napisano 04 lipiec 2014 - 20:08

Cenniki na dziś:
Polana Sosny 20140704_204807.jpg

P. Laskowscy: 20140704_103250.jpg

OSP : 20140703_160504.jpg

#58 100igniew

100igniew

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 34 postów
  • SkądGórny Śląsk
  • Model:Hobby 495SL

Napisano 15 lipiec 2014 - 12:27

Witaj ADRIAn

Mam pytanie : które pole poleciłbyś nowicjuszom wybierającym się pierwszy raz w te urokliwe strony ?

Pozdrawiamy

#59 ADRIAn

ADRIAn

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 741 postów
  • SkądL u b i n
  • Model:KNAUS Vimara
  • Holownik:Hyundai Tucson

Napisano 15 lipiec 2014 - 16:44

Witam !

Nie za bardzo czuję się kompetentny w doradzaniu ponieważ w Pieninach byłem po raz pierwszy i stacjonowałem jedynie na "Polanie Sosny". Dwie pozostałe miejscówki ( OSP i p. Laskowskich ) jedynie odwiedziłem z ciekawości.

W wyborze liczy się położenie, standard i cena.

OSP położone nad Dunajcem u podnóża gór z widokiem na malownicze Trzy Korony, tuż przy pieszym przejściu na Słowację. Cena za pobyt rewelacyjna !  Niestety standard prawie żaden... Teren nie pilnowany, sanitariaty w opłakanym stanie, bardziej biwak niż kemping.

Kemping p. Laskowskich położony niejako na uboczu miejscowości, na posesji za domem. Kameralnie jak to w agroturystyce. Sanitariaty czyste w schludnym pawilonie.Cenowo bardzo kusząca propozycja.  Forumowicze piszą o zaparkowanych przy wjeździe autokarach, owszem są ale to żadna przeszkoda we wjeździe, czy wyjeździe a z pola ich nie widać.

"Polana Sosny" położona jest nad brzegiem Dunajca w wiosce obok (Sromowce Wyżne), dalej do Trzech Koron za to bliżej do Nidzicy. Jest to duży kemping z prawdziwego zdarzenia z utwardzonym podłożem, licznymi kranami przy parcelach, czystymi sanitariatami, kuchnią, małym placem zabaw i boiskiem. Niejako na uboczu znajduje się obszerna wiata. Restauracja na terenie kempingu. Ciepła woda non stop. Niestety do ceny pobytu trzeba dodać koszt natrysków - 5zł/5min.

My wybraliśmy " Polanę Sosny" ze względu jakość/cena. Mieliśmy zostać trzy, może cztery noce a zostaliśmy osiem... Tak czy siak do większości miejsc wartych zobaczenia trzeba dojechać autem. Rejon Pienin REWELACYJNY!!! Jest co robić i pozwiedzać.

Kolega Smok Wawelski jest bardziej zorientowany (ma porównanie) w miejscówkach, może coś lepiej doradzi. 

Ps: Muszę wyjść i już nie zdążę wkleić fotek miejscówek. Może jutro. 

#60 100igniew

100igniew

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 34 postów
  • SkądGórny Śląsk
  • Model:Hobby 495SL

Napisano 15 lipiec 2014 - 19:37

Dziękujemy za wyczerpującą odpowiedź. W czwartek wyjeżdzamy i Twoje recenzje są bardzo pomocne. Jeszcze raz dzięki za pomoc , gdyby udało Ci się wkleić obiecane zdjęcia, to była by już pełnia szczęścia. Pozdrawiamy i do zobaczania na szlaku.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych