Skocz do zawartości

Problem z przegladem przyczepy


Kunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu zakupiłem od osoby prywatnej przyczepe która została ściagnieta z Anglii. Posiadam umowe sprzedazy z jakims angolem a nie z tą osoba ktora ją sprowadziła. Na umowie nie ma nr VIN przyczepy, jest tylko nr rejestracyjny. Dzisiaj chcialem zrobic przeglad i niestety byl z tym problem. Jest na podwoziu jakas tabliczka i na niej Chassis No xxxxx - to jest chyba nr podwozia. Na dyszlu natomiast jest nr OLU xxxxxx. I badz tu madry. Kazali mi jechac do wydzialu komunikacji z umowa i jesli mi tam zarejestruja to oni zrobia przeglad. Rozchodzi sie o ten nr VIN. Ktory jest prawidlowy ?

 

Prosze o podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazali mi jechac do wydzialu komunikacji z umowa i jesli mi tam zarejestruja to oni zrobia przeglad.

 

Czarno widzę Twoją ponowną wizytę w Wydziale Komunikacji.

Podstawą PIERWSZEGO zarejestrowania przyczepy w Polsce oraz jednym z wymaganych dokumentów jest WŁAŚNIE przegląd techniczny na którym dostaje się dwa dokumenty ( nie pamiętam dokładnie ich nazw ) : zaświadczenie o przeprowadzonym przeglądzie technicznym i opis pojazdu z jego parametrami ( numer VIN , MW , DMC , rozmiar opon , kolor pojazdu itp. ).

Błędne koło...

 

Pozdrawiam.

Janusz od Aśki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze mi nie zarejestruja skoro nie ma przegladu - wlasnie rozmawialem z kierownikiem WK. Diagnosta pluje sie ze nr wybity na ramie rozni sie od nr na tabliczce znamionowej (czyzby skladana z dwoch przyczep? :bukiet:) Czyli nr VIN jest ten na ramie i to jego moge wpisac w umowe i z tym na przeglad?

 

Wg diagnosty moge wpisac na umowe ten nr OLUXXXXXX, z tym do WK z prosba o wyrobienie tablicy znamionowej i z tą tablica na przeglad :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak, przyczepa byla ciagnieta przez auto na brytyjskich blachach. Nie wnikałem. Po co ktos mialby robic mnie w ch... ? Przyczepa jest, roznia sie tylko nr na tabliczce i na ramie. Wkurze sie to wybiję te z tablicy na rame i bedzie spokój :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabijanie nr to ostatecznosc. 5 czerwca chce wyjechac i do tego czasu musze ogarnac przyczepe.

Wydaje mi sie ze VIN jest na tablicy bo jest tam wyraznie napisane. Chassis No

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proponuję DOKŁADNIE cm po cm sprawdzić ramę w poszukiwaniu numeru. Nawet sprawdzić ramę od dołu - przyczepy KIP miały wybity numer od dołu ramy. Dokładnie sprawdzić belki poprzeczne ( na nich też może być poszukiwany numer - u mnie tak jest ) , sprawdzić też pod obudową dyszla ( w okolicy zaczepu napewno będą(-dzie) tabliczka(-ki) producenta zaczepu z jego numerem i parametrami ale to nie ten poszukiwany numer ).

Myślę że w końcu się znajdzie , będzie identyczny jak na tabliczce i nie będzie potrzeby jego nabijania. Numer wcale nie musi być długi ( u mnie ma 17 znaków ).

Pozdrawiam.

Janusz od Aśki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.