Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

naprawa lub odbudowa dachu przyczepy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
205 odpowiedzi w tym temacie

#196 Bartosz29

Bartosz29

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 1 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 12:30

Koledzy może ktoś pomoże. Zakupiłem przyczepę Fleetwood Garland 165/5. Wszystko fajnie ale dach zaczął cieknąć w miejscu gdzie jest wyjście rury odprowadzającej spaliny z piecyka. Podbitka jest łączona w paru miejscach. Czy da się wymienić tylko ten pasek który jest mokry? Mam jeszcze zarwaną podłogę w przedniej części przyczepy, czy coś z tym też można zrobić?

#197 Maras

Maras

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2640 postów
  • Skądz wioski z tramwajami
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:the best KNAUS SPORT 450 FS

Napisano 20 listopad 2016 - 13:34

..., czy coś z tym też można zrobić?

Zrobić to co zrobił poprzedni właściciel ..   wyjdzie najtaniej ..

jeżeli nie odpisuje na post to pewnie jestem na rybach lub w przyczepie

pozdrawiam Marek

gallery_4917_659_33708.gif

#198 adaml61

adaml61

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 89 postów
  • SkądDrezdenko
  • Model:swift challanger 470SE/2
  • Holownik:astra g kombi ,omega A 2,6

Napisano 20 listopad 2016 - 15:22

Moja ciekła też pod szyberdachami ,jak ruszysz to cały prawie dach do naprawy ,tylko że ja kupiłem z zamiarem remontu,możesz zobaczyć na zdjęciach jak to wygląda ,po zakupie wymieniłem szyberdachy na nowe ,uszczelniłem kominek .Teraz po sezonie rozebrałem l znalazła się jeszcze dziurka w poszyci dach ,uważam że jak ruszysz w środku sklejkę to się dopiero zacznie .Uszczelnij kominek butylem ,sprawdż szyberdachy ,uszczelnij ew ,butylem wysusz i tak jak kolega radził wyżej ,chyba że lubisz grzebać masz  kiedy ,czym ,za co i gdzie to możesz zrywać ,

#199 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 1619 postów
  • Skądwarszawa
  • Model:brak
  • Holownik:osobowy

Napisano 21 listopad 2016 - 08:57

,uważam że jak ruszysz w środku sklejkę to się dopiero zacznie .Uszczelnij kominek butylem ,sprawdż szyberdachy ,uszczelnij ew ,butylem wysusz i tak jak kolega radził wyżej ,chyba że lubisz grzebać masz  kiedy ,czym ,za co i gdzie to możesz zrywać ,

jak nie ruszysz to będziesz mieszkał w spleśniałej, śmierdzącej norze - to chyba nie najlepsze rozwiązanie mając na względzie własne i rodziny zdrowie  :skromny:

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#200 janm

janm

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 376 postów
  • SkądPolska Północna
  • Model:była N126EA/94 jest N126N/2003
  • Holownik:Opel Astra II i Citroen Xsara Picasso 1,8 Pb/LPG

Napisano 21 listopad 2016 - 22:20

Koledzy może ktoś pomoże. Zakupiłem przyczepę Fleetwood Garland 165/5. Wszystko fajnie ale dach zaczął cieknąć w miejscu gdzie jest wyjście rury odprowadzającej spaliny z piecyka. Podbitka jest łączona w paru miejscach. Czy da się wymienić tylko ten pasek który jest mokry? Mam jeszcze zarwaną podłogę w przedniej części przyczepy, czy coś z tym też można zrobić?

Czym prędzej pod dach , wysuszyć i na wiosnę  do ludzi nawet jak byś miał stracić  o ile da się sprzedać :( Widziałem już niejednego desperata w walce o uratowanie zgniłka , stracili kupę kasy i czasu a i tak w końcu sprzedali za bezcen .

#201 nesfor

nesfor

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 3 postów
  • Model:Adria Mistral 4052 TD 1983
  • Holownik:Opel Frontera B 3.2 2000

Napisano 18 grudzień 2016 - 15:50

Hej, robię remont generalny cepki z 83 roki, blacha z dachu ma dużo wżerów i ogólnie jest w stanie agoni, chce poszycie dachu zrobić ze sklejki, na to klej i materiał gumowany , czy  ktos może juz przerabiał ten temat i mógłby cos doradzić z materiałów, klejów ?

Baewlna gumowana, polyester ? plotno zaglowe ? Moze jakies wytrzymale plutno i grubawarstwa plastidip'u ?

Użytkownik nesfor edytował ten post 18 grudzień 2016 - 15:54

#202 clands

clands

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 90 postów
  • Skądrzeszowszczyzna
  • Model:chateau 380
  • Holownik:scenic O1 = 1,3tony

Napisano 22 grudzień 2016 - 21:04

U mnie starczyło kilkanaście zł. na silikon dekarski i szydłem macałem z drabiny każdą ciemniejszą kropkę na dachu czy to otworek czy kropka...

i się udało...dwie kropki zasilikonowałem i nie kapie już nawet przy ulewie.. a co do podłogi to nie robiłem generalki tylko wstawiłem od spodu dwa kątowniki tam gdzie była niesztywna no i fragment rogu podłogi pod tabl. rej.(ściana pod tablicą miała ze 20 otworów niezabezpieczonych i lało na podłogę)

To działa...jeżdżę i mieszkam bez problemów...a na remont generalny to raczej bym się nie zabierał (tu chyba nie starczy pomysł, chęci i dwie ręce...może boleć).

#203 maciejkos

maciejkos

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 386 postów
  • SkądWawa
  • Model:Elddis Knight

Napisano 23 grudzień 2016 - 18:04

Ściągnij dach, wyszlifuj wżery. Od spodu załataj np. Laminatem, od góry wyszpachluj i pomaluj.

Użytkownik maciejkos edytował ten post 23 grudzień 2016 - 18:04

#204 Robert1975

Robert1975

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 428 postów
  • SkądPiaseczno
  • Model:Caravelair Brasilia 375 TD
  • Holownik:Golf IV 1.9 TDI

Napisano 23 grudzień 2016 - 21:34

Hej, robię remont generalny cepki z 83 roki, blacha z dachu ma dużo wżerów i ogólnie jest w stanie agoni, chce poszycie dachu zrobić ze sklejki, na to klej i materiał gumowany , czy  ktos może juz przerabiał ten temat i mógłby cos doradzić z materiałów, klejów ?

Baewlna gumowana, polyester ? plotno zaglowe ? Moze jakies wytrzymale plutno i grubawarstwa plastidip'u ?

Witaj,

Nie obraź się ale jak by to nie była naprawa tego dachu to tzw. pudrowanie syfa. W mojej ocenie to blacha na dachu jest do zrzucenia i położenie nowej. Co więcej jak myślę to na dachu masz blachę gładką , więc i niekoniecznie drogą w zakupie jak blacha typu " rybia łuska". Nie obejdzie się bez dachu na głową do tego typu prac. Pytanie tylko czy dostaniesz blachę w jednym kawałku...Napisz do naszego forumowego speca czyli Andrewa1, na pewno coś doradzi.

Link do aukcji :

http://allegro.pl/bl...6485000384.html

Zamiast blachy:

http://allegro.pl/la...6637771139.html

Wrzuć jakieś zdjęcia to zawsze łatwiej będzie coś doradzić

Użytkownik Robert1975 edytował ten post 23 grudzień 2016 - 21:37

e9e05bfaae994e6em.jpg

...coś być musi do cholery za zakrętem...

Karawaning,skydiving,rybing...kto wie co jeszcze :)

#205 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • 1619 postów
  • Skądwarszawa
  • Model:brak
  • Holownik:osobowy

Napisano 24 grudzień 2016 - 13:13

U mnie starczyło kilkanaście zł. na silikon dekarski i szydłem macałem z drabiny każdą ciemniejszą kropkę na dachu czy to otworek czy kropka...
i się udało...dwie kropki zasilikonowałem i nie kapie już nawet przy ulewie.. a co do podłogi to nie robiłem generalki tylko wstawiłem od spodu dwa kątowniki tam gdzie była niesztywna no i fragment rogu podłogi pod tabl. rej.(ściana pod tablicą miała ze 20 otworów niezabezpieczonych i lało na podłogę)
To działa...jeżdżę i mieszkam bez problemów...a na remont generalny to raczej bym się nie zabierał (tu chyba nie starczy pomysł, chęci i dwie ręce...może boleć).

To nie jest remont ani naprawa tylko fekalioplastyka, czyli rzeźbienie w g00wnie, nie rozumiem jak można takie coś robić i chwalić się tym.

wysłane z telefonu

Hej, robię remont generalny cepki z 83 roki, blacha z dachu ma dużo wżerów i ogólnie jest w stanie agoni, chce poszycie dachu zrobić ze sklejki, na to klej i materiał gumowany , czy ktos może juz przerabiał ten temat i mógłby cos doradzić z materiałów, klejów ?
Daj laminat, dokładnie taki jak daje się na dachy przyczep, Robert dał linka do tego

wysłane z telefonu

Użytkownik chris_66 edytował ten post 24 grudzień 2016 - 13:14

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#206 nomadka

nomadka

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 579 postów
  • Skądłódzkie
  • Model:N127

Napisano 26 grudzień 2016 - 12:43

Ja też uważam, że najlepszym materiałem na poszycie dachu w przyczepie jest laminat - cienki, wytrzymały i nie ulegający korozji. Jeszce parę lat temu było kilka firm sprzedających w Polsce laminat w rolkach różnych firm (np Lamilux, Pecolit, VETRORESINA, ELYPLAN ELYCOLD ). Gdzie się teraz podziały, nie mam pojęcia. Natura nie znosi jednak próżni i w zamian znalazłam tu: http://www.izomat.ne...ex.php/laminaty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych