Skocz do zawartości

naprawa lub odbudowa dachu przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki panowie za podpowiedzi, o drucie oporowym też myślałem ale jakoś nie jestem przekonany czy dam radę zrobić to precyzyjnie.

Dzwoniłem już dzisiaj do poważniejszej agencji reklamowej w mojej wiosce ale chyba mieli wolną sobotę. Będę próbował w poniedziałek.

Jeszcze nie wiem jakiego kleju użyć do klejenia styropianu do poszycia. Czytałem że kol pasjonat zdecydowanie odradzasz klejenie styr. do blachy, jednak u mnie wszystko było szczelnie sklejone więc myślę że i ja muszę skleić. Brałem pod uwagę klej do styropianu w sprayu do pistoletu (jak pianka montażowa) ale nie wiem jak bardzo ta pianka się rozpręża coby nie pofalować poszycia.

Jak macie jakiś sprawdzony klej, który umiarkowanie drenuje kieszeń to proszę o wskazówki, powierzchnia jest spora więc cena nie jest bez znaczenia.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 214
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki panowie za podpowiedzi, o drucie oporowym też myślałem ale jakoś nie jestem przekonany czy dam radę zrobić to precyzyjnie.

...

A jakiej precyzji oczekujesz ?. Jak będziesz jechał po jakiś  dystansach ze stale naprężonym drutem i odpowiednio dobraną  prędkością to niema mowy o odchylenia w rozmiarze . Trzeba tylko dobrze dobrać zasilanie względem długości drutu , by nie nagrzewał się  za mocno , a prędkość  cięcia dostosujesz sobie na jakiś próbkach.

Precyzji w wykonaniu samego noża też  nie trzeba . Na potrzeby jednorazowej akcji cięcia dla jednej przyczepy  drut oporowy wystarczy na kostki elektryczne połączyć  z przewodami do trafa i trzymając nawet za kable naciągasz odpowiednio drut rękoma i jedziesz po dystansach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pasjonat może masz rację, będę próbował podłączyć drut pod trafo, wtedy się przekonam, zwłaszcza że wolałbym uniknąć klejenia dodatkowej powierzchni. A co w kwestii kleju? Możesz coś polecić/odradzić?


A jakiej precyzji oczekujesz ?

pasjonat

No nie chciałbym żeby w jednym końcu było 2.2mm a wdrugim 2.8 ale może masz rację, będę próbował podłączyć drut pod trafo, wtedy się przekonam, zwłaszcza że wolałbym uniknąć klejenia dodatkowej powierzchni (2+0.4).

A co w kwestii kleju? Możesz coś polecić/odradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........

A co w kwestii kleju? Możesz coś polecić/odradzić?

Nie pamiętam na co sam kleiłem bo kleiłem tylko raz czy dwa , Tego kleju obecnie niema w marketach. Jest za to cała gama innych ale niech polecą  coś  Koledzy co przerabiali temat na czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek, ten Soudaflex to taki w kartuszach jak silicon? Jeśli tak to przypuszczam że kleiłeś jakoś punktowo no bo jak taką gęścieliznę rozsmarować na całej powierzchni?

 

U mnie prace posuwają się bardzo mozolnie, wczoraj zacząłem docinać pierwsze listwy może dzisiaj je skończę (na pierwszą ścianę), potem drewnochron i dopiero klejenie.

Mało czasu zostaje po pracy na to by coś pogonić :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturro listwy po całej długości kleiłem a styropian po obwodzie po przekontnej od rogu dorogu i jeszcze przez środek dociskałem iruszałem aby bardziej przyległo.Ja swoją robie juź 4mc ale jestem już na końcówce meble już włożyłem teraz skręcam elektryke .Ja też po pracy to wszystko robie ale dasz rade!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było ale to nie znaczy że odpoczywałem. Jak już pisałem, tempo prac nie jest imponujące, tym nie mniej "staramy się i cały czas do przodu" :laugh:

Myślę że za Waszą pomoc winien jestem chociaż zdać relację z postępu prac. Wrzucam kilka fotek ścianki przed i po zabiegach mających na celu jej rewitalizację.

post-9639-0-41228200-1401559158_thumb.jpg

post-9639-0-48873100-1401559183_thumb.jpg

post-9639-0-85045300-1401559242_thumb.jpg

post-9639-0-79751900-1401559283_thumb.jpg

 

styropian na razie leży sobie swobodnie, bez kleju (dzisiaj docinany). Niestety sklejka będzie dopiero w czwartek a chcę klejenie i dociskanie przeprowadzić za jednym zamachem

  Jeśli chodzi o uzyskanie odpowiedniej grubości styropianu, to muszę powiedzieć że zbudowanie "przecinarki" jest banalnie proste: drut oporowy ze spirali, równa powierzchnia i prostownik załatwiły sprawę. Drut jest na stałe, a przesuwam arkusz styropianu. Tempo cięcia, to ok 1m/min, poniżej fotki mojego dzieła - może komuś się przyda.

post-9639-0-94520200-1401559670_thumb.jpg

post-9639-0-49792300-1401559705_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jestem z Ciebie dumny. Zajefajna struna do cięcia . profeska.

Miło oglądać  fotki z prac . Mnie już  tylko taka frajda pozostała - popatrzeć  jak inni się  bawią .

U mnie wszystko z takich prac  zrobione więc sam się  bawić nie mam przy czym ,a jeszcze się  przyczepa nie znudziła by myśleć  o kolejnej do remontu.

 

Pozdrawiam i Życzę Powodzenia w pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł z tym cięciem styropianu :ok:

Pewnie nie raz ,ktoś zapyta jak sobie z tym poradzić.

arturro , mógłbyś napisać kilka słów więcej ,co konkretnie potrzebujemy. Drut oporowy ,jaki ? gdzie można taki kupić.I transformator - jaki ,jakiej mocy .Czy można użyć spawarki transformatorowej :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :thank: .

pasjonat szkoda że mieszkasz tak daleko, chętnie udostępniłbym ci mojego pacjenta do "zabawy" :]

 

Maras kupiłem spiralę grzewczą do jakiegoś sprzętu, nie wiem dokładnie do czego ale to bez znaczenia, średnica drutu 0.45mm (na suwmiarce było między 0.4 a 0.5). Dobrze jest spiralę rozwinąć a nie rozciągnąć, bo drut oporowy jest bardzo kruchy i wszystko ma znaczenie. Samo rozwinięcie jest banalne, wystarczy luźno wsunąć do spirali kawałek prostego drutu i pociągnąć za koniec, a rozwija się sama. Jeden koniec należy zamocować do sprężyny bo drut po rozgrzaniu sporo się rozciąga, a miękkim to.... wiadomo :no: . Sprężyna też nie może być słaba (ani miękka :] ), bo napór styropianu będzie ją rozciągał.

Ja z jednej strony drut przykręciłem na sztywno do listwy ale to nie najlepsze rozwiązanie bo mam ograniczone możliwości regulacji grubości cięcia. Najlepiej z obu stron zastosować śrubę z otworkiem (jak na foto).

Do zasilania użyłem prostownika domowej roboty z regulowanym napięciem na wejściu trafo, jednak samo cięcie jest możliwe dopiero na pełnej mocy, więc dobry będzie każdy prostownik. Amperomierz wskazywał mniej niż 3A.  Krokodylki podłączyć trzeba możliwie wąsko, bo każdy centymetr to dodatkowy opór a co za tym idzie mniejszy prąd i niższa temperatura. Można użyć grubszego drutu, wtedy prąd będzie większy, regulacja rozstawem krokodylków.

Trochę się rozpisałem, mam nadzieję że w miarę jasno.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tajm is tikin, prace posuwają się powoli do przodu. Jedna ścianka już prowizorycznie stanęła na swoim miejscu, dzisiaj zwaliłem drugą. To co już gotowe cieszy oko, ale myśl o tym co przede mną skutecznie gasi uśmiech :oslabiony: .

Żeby nie być gołosłownym wklejam kilka obrazków. Proszę wybaczyć nieporządek ale w ferworze walki kto dba o detale :blagac:

post-9639-0-44071400-1402517648_thumb.jpg

post-9639-0-74460900-1402517800_thumb.jpg

I widok po zdjęciu drugiej ścianki

post-9639-0-96722200-1402517846_thumb.jpg

post-9639-0-81183300-1402518252_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.