Skocz do zawartości

naprawa lub odbudowa dachu przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

podejrzewam że chodzi oto od której strony dobrać się do uszkodzenia.

Jeżeli masz przeciek to przede wszystkim trzeba go zlokalizować i chyba najrozsądniej będzie naprawę załatwić od zewnątrz. o a skutki tego przecieku od środka naprawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 214
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

najrozsądniej będzie naprawę załatwić od zewnątrz.

wprost przeciwnie , jeśli jest zaciek i zgnilizna w tym miejscu od wewnątrz zerwać tapetę, sklejkę, listwy, styropian , od zewnątrz uszczelnić miejsce przecieku i od wewnątrz położyć nowe elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprost przeciwnie , jeśli jest zaciek i zgnilizna w tym miejscu od wewnątrz zerwać tapetę, sklejkę, listwy, styropian , od zewnątrz uszczelnić miejsce przecieku i od wewnątrz położyć nowe elementy.

:hop1:

o przecież to napisałem.

Że od zewnątrz naprawić (uszczelnić ) przeciek

A skutki przecieku czyli zgniliznę itp. usunąć od wewnątrz.

No może dodał bym jeszcze że przcieku szukać należało by od wewnątrz no chyba że jest ewidentne uszkodzenie zewnętrzne a nie jakieś ukryte rozszczelnienie powłoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hobby 91r

 

wiedziałem że coś się dzieje w tylnej scianie

 

po tym sezonie tył się rozszedł- narożniki są miękkie jest to otyle dziwne że płyta wewnętrzna jest twarda jakby była z plastiku a tylko zgniła kantówka od poziomu góry okna do samego dołu w oby narożnikach

 

odsuneła się listwa narożna....

 

strach to ruszać :-(

 

w tym roku naprawiałem przód przyczepy bo podgniło przy narożikach i mocowaniach łap poziomowania przyczepy - wstawiłem blachy od spodu i z góru wewnątrz dałem większy kątownik - niestety nie wiem gdzie przecieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek,

 

Przede wszystkim nie rób panicznych ruchów. Masz sporo czasu do sezonu na naprawę. Jak poczytasz ten topic to zobaczysz, że różne przyczepy różnie sie naprawia. Ja popełniłem błąd naprawiając swoją od środka, ale ja mam angielską Abbey. Burstner jest być może zrobiony inaczej. Na przykład z tego, co pisał Tomi215 jego przyczepę można całą rozmontowac od środka. Ja zrobiłbym tak:

1. Poszukał jakiegoś opisu naprawy Burstnera lub bliźniaczej przyczepy. Opisów na forum jest sporo do różnych przyczep tylko trzeba przez nie przebrnąć.

2. Ustalił z czego jest zrobiona twoja i jak się do niej zabrać. Jak już sprawę opanujesz teoretycznie będzie ci łatwiej zaplanować naprawę.

3. Przygotował plan naprawy i zabezpieczył się w elementy, które są konieczne do pracy. Unikniesz później przykrych przestojów i czekania na przysłowiową "śrubkę".

4. Przygotował miejsce do naprawy (jakaś hala, bo na dworze to już tego raczej nie naprawisz). Nie chodzi o zadaszenie, ale o wilgotnośc i temperaturę. Sikaflex potrzebuje suchej powierzchni i conajmniej 10 stopni żeby dobrze związać.

5. Dopiero wtedy zabrał sie do pracy.

Nie ma się czego obawiać to tylko tak poważnie brzmi. Jeśli znajdziesz suchą halę do wstawienia auta to spokojnie to sobie zrobisz do wiosny. Ja zacząłem na dworze i teraz stoję i czekam na litość aury. Jeśli nie będzie wymaganych warunków to mam wymuszona przerwę w remoncie do wiosny.

 

Jak będziesz miał pytania to pisz na bieżąco. Co możemy - pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Zaczęło się niewinnie - może wymiana okleiny na szafkach?! - a jestem w trakcie demontażu podłogi i chyba zabrnąłem tak daleko że zakończy się na wymianie całego szkieletu. :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kurde podziwiam was !!! ja robie (wielki) problem ,bo mam 30cm rozdarcie blachy zewnętrznej,jakiś francuz wjechał w słupek :bukiet:,ale teraz jak oglądam fotki i czytam ,to nabieram sił do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uporam z naprawą to zdam relację. Mam gdzie robić (nieocieplany garaż), ale przy obecnych temperaturach - to zakrawa na zboczenie. Jak pisałem powyżej miała być lekka kosmetyka wnętrza - wyszło, co widać. Już teraz mogę napisać, że generalka się nie opłaca w starej przyczepie. Z tego, co zdiagnozowałem muszę zrekonstruować cały przód, tył u dołu i podłogę - całą. Dach na szczęście nietknięty ściany jedynie na dolnej listwie przy podłodze, przynajmniej tego nie będę musiał robić. Niestety muszę działać ostrożnie i po małym kawałku, bo niektóre deski konstrukcyjne "nie istnieją". Łatwiej byłoby odjechać z budą, zrobić podłogę, budę na równym zrobić od nowa i wszystko połączyć. Muszę dokładnie planować każdy kolejny ruch żeby mi się to wszystko nie pokosiło. Największym moim utrapieniem są „wymiary”. Prawa strona nie równa się prawej, a z prawej „nieistniejące” deski musiałem jakoś stworzyć. W trakcie prac zauważyłem, że produkcja wyglądała tak: na podwozie położyli podłogę sklejoną uprzednio na prasie. Do tego zamontowali ściany zrobione w tej samej technologii, ale docięte pod wymiar dopiero na ramie, (dlatego mi się wymiary nie zgadzają średnio o 0,5cm). Wjechały meble, wewnętrzne poszycie dachu przytakerowane do ścian chyba na 1000000 zszywek, na to konstrukcja dachu, styropian, i blachą aluminiowa - oczywiście przytakerowana.

Wszystko jest łączone na zszywki i gwoździe. To, co z pod prasy dodatkowo klejone.

Bardzo, ale to bardzo mozolna robota – nie niemożliwa, ale mozolna i na pewno nierentowna – nie licząc satysfakcji z posiadania totalnie NOWEJ cepki z 82’ ;)

Pozdrawiam wszystkich remontujących swoje przyczepki :-]

 


częściowo istniejący narożnik

post-109663-imported-8b8eb34b-60bc-47bc-9784-ed02e42b6edc_thumb.jpg

 

po rozebraniu przodu okazało się że podłoga też gnije

post-109663-imported-a266bf37-4a77-4f64-9579-a01f4b9883fb_thumb.jpg

 

więc też do wysięcia

post-109663-imported-1e6427a0-191e-42f5-959b-d88575634766_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.