Skocz do zawartości

naprawa lub odbudowa dachu przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy może ktoś pomoże. Zakupiłem przyczepę Fleetwood Garland 165/5. Wszystko fajnie ale dach zaczął cieknąć w miejscu gdzie jest wyjście rury odprowadzającej spaliny z piecyka. Podbitka jest łączona w paru miejscach. Czy da się wymienić tylko ten pasek który jest mokry? Mam jeszcze zarwaną podłogę w przedniej części przyczepy, czy coś z tym też można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 214
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moja ciekła też pod szyberdachami ,jak ruszysz to cały prawie dach do naprawy ,tylko że ja kupiłem z zamiarem remontu,możesz zobaczyć na zdjęciach jak to wygląda ,po zakupie wymieniłem szyberdachy na nowe ,uszczelniłem kominek .Teraz po sezonie rozebrałem l znalazła się jeszcze dziurka w poszyci dach ,uważam że jak ruszysz w środku sklejkę to się dopiero zacznie .Uszczelnij kominek butylem ,sprawdż szyberdachy ,uszczelnij ew ,butylem wysusz i tak jak kolega radził wyżej ,chyba że lubisz grzebać masz  kiedy ,czym ,za co i gdzie to możesz zrywać ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ,uważam że jak ruszysz w środku sklejkę to się dopiero zacznie .Uszczelnij kominek butylem ,sprawdż szyberdachy ,uszczelnij ew ,butylem wysusz i tak jak kolega radził wyżej ,chyba że lubisz grzebać masz  kiedy ,czym ,za co i gdzie to możesz zrywać ,

 

jak nie ruszysz to będziesz mieszkał w spleśniałej, śmierdzącej norze - to chyba nie najlepsze rozwiązanie mając na względzie własne i rodziny zdrowie  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ktoś pomoże. Zakupiłem przyczepę Fleetwood Garland 165/5. Wszystko fajnie ale dach zaczął cieknąć w miejscu gdzie jest wyjście rury odprowadzającej spaliny z piecyka. Podbitka jest łączona w paru miejscach. Czy da się wymienić tylko ten pasek który jest mokry? Mam jeszcze zarwaną podłogę w przedniej części przyczepy, czy coś z tym też można zrobić?

Czym prędzej pod dach , wysuszyć i na wiosnę  do ludzi nawet jak byś miał stracić  o ile da się sprzedać :( Widziałem już niejednego desperata w walce o uratowanie zgniłka , stracili kupę kasy i czasu a i tak w końcu sprzedali za bezcen .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, robię remont generalny cepki z 83 roki, blacha z dachu ma dużo wżerów i ogólnie jest w stanie agoni, chce poszycie dachu zrobić ze sklejki, na to klej i materiał gumowany , czy  ktos może juz przerabiał ten temat i mógłby cos doradzić z materiałów, klejów ?

Baewlna gumowana, polyester ? plotno zaglowe ? Moze jakies wytrzymale plutno i grubawarstwa plastidip'u ?

Edytowane przez nesfor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie starczyło kilkanaście zł. na silikon dekarski i szydłem macałem z drabiny każdą ciemniejszą kropkę na dachu czy to otworek czy kropka...

i się udało...dwie kropki zasilikonowałem i nie kapie już nawet przy ulewie.. a co do podłogi to nie robiłem generalki tylko wstawiłem od spodu dwa kątowniki tam gdzie była niesztywna no i fragment rogu podłogi pod tabl. rej.(ściana pod tablicą miała ze 20 otworów niezabezpieczonych i lało na podłogę)

To działa...jeżdżę i mieszkam bez problemów...a na remont generalny to raczej bym się nie zabierał (tu chyba nie starczy pomysł, chęci i dwie ręce...może boleć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, robię remont generalny cepki z 83 roki, blacha z dachu ma dużo wżerów i ogólnie jest w stanie agoni, chce poszycie dachu zrobić ze sklejki, na to klej i materiał gumowany , czy  ktos może juz przerabiał ten temat i mógłby cos doradzić z materiałów, klejów ?

Baewlna gumowana, polyester ? plotno zaglowe ? Moze jakies wytrzymale plutno i grubawarstwa plastidip'u ?

Witaj,

Nie obraź się ale jak by to nie była naprawa tego dachu to tzw. pudrowanie syfa. W mojej ocenie to blacha na dachu jest do zrzucenia i położenie nowej. Co więcej jak myślę to na dachu masz blachę gładką , więc i niekoniecznie drogą w zakupie jak blacha typu " rybia łuska". Nie obejdzie się bez dachu na głową do tego typu prac. Pytanie tylko czy dostaniesz blachę w jednym kawałku...Napisz do naszego forumowego speca czyli Andrewa1, na pewno coś doradzi.

 

Link do aukcji :

http://allegro.pl/blacha-poszycie-do-kampera-przyczepy-szer-225cm-gl-i6485000384.html

 

Zamiast blachy:

 

http://allegro.pl/laminat-na-sciane-dach-szer-230-cm-jak-blacha-i6637771139.html

 

 

Wrzuć jakieś zdjęcia to zawsze łatwiej będzie coś doradzić

Edytowane przez Robert1975 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie starczyło kilkanaście zł. na silikon dekarski i szydłem macałem z drabiny każdą ciemniejszą kropkę na dachu czy to otworek czy kropka...i się udało...dwie kropki zasilikonowałem i nie kapie już nawet przy ulewie.. a co do podłogi to nie robiłem generalki tylko wstawiłem od spodu dwa kątowniki tam gdzie była niesztywna no i fragment rogu podłogi pod tabl. rej.(ściana pod tablicą miała ze 20 otworów niezabezpieczonych i lało na podłogę)To działa...jeżdżę i mieszkam bez problemów...a na remont generalny to raczej bym się nie zabierał (tu chyba nie starczy pomysł, chęci i dwie ręce...może boleć).
To nie jest remont ani naprawa tylko fekalioplastyka, czyli rzeźbienie w g00wnie, nie rozumiem jak można takie coś robić i chwalić się tym.wysłane z telefonu

 

Hej, robię remont generalny cepki z 83 roki, blacha z dachu ma dużo wżerów i ogólnie jest w stanie agoni, chce poszycie dachu zrobić ze sklejki, na to klej i materiał gumowany , czy ktos może juz przerabiał ten temat i mógłby cos doradzić z materiałów, klejów ?Baewlna gumowana, polyester ? plotno zaglowe ? Moze jakies wytrzymale plutno i grubawarstwa plastidip'u ?
Daj laminat, dokładnie taki jak daje się na dachy przyczep, Robert dał linka do tegowysłane z telefonu Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że najlepszym materiałem na poszycie dachu w przyczepie jest laminat - cienki, wytrzymały i nie ulegający korozji. Jeszce parę lat temu było kilka firm sprzedających w Polsce laminat w rolkach różnych firm (np Lamilux, Pecolit, VETRORESINA, ELYPLAN ELYCOLD ). Gdzie się teraz podziały, nie mam pojęcia. Natura nie znosi jednak próżni i w zamian znalazłam tu: http://www.izomat.net/index.php/laminaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak za darmo to bierz, może jakieś części z niej sprzedasz, no za flaszke powiedzmy weź, do kompletnego i nie opłacalnego finansowo remontu.

4 minuty temu, misiek9192 napisał:

Mam okazje kupi przyczepe knaus monsun 78 rok bodajze. Czy warta jest zakupu? Dach i bok sa troche zgnile. Ile jest warta?

 

Jak za darmo to bierz. Coś z niej sprzedasz może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.