Skocz do zawartości
Skorzak

naprawa lub odbudowa dachu przyczepy

Rekomendowane odpowiedzi

Bartosz29

Koledzy może ktoś pomoże. Zakupiłem przyczepę Fleetwood Garland 165/5. Wszystko fajnie ale dach zaczął cieknąć w miejscu gdzie jest wyjście rury odprowadzającej spaliny z piecyka. Podbitka jest łączona w paru miejscach. Czy da się wymienić tylko ten pasek który jest mokry? Mam jeszcze zarwaną podłogę w przedniej części przyczepy, czy coś z tym też można zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Maras

..., czy coś z tym też można zrobić?

Zrobić to co zrobił poprzedni właściciel ..   wyjdzie najtaniej ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adaml61

Moja ciekła też pod szyberdachami ,jak ruszysz to cały prawie dach do naprawy ,tylko że ja kupiłem z zamiarem remontu,możesz zobaczyć na zdjęciach jak to wygląda ,po zakupie wymieniłem szyberdachy na nowe ,uszczelniłem kominek .Teraz po sezonie rozebrałem l znalazła się jeszcze dziurka w poszyci dach ,uważam że jak ruszysz w środku sklejkę to się dopiero zacznie .Uszczelnij kominek butylem ,sprawdż szyberdachy ,uszczelnij ew ,butylem wysusz i tak jak kolega radził wyżej ,chyba że lubisz grzebać masz  kiedy ,czym ,za co i gdzie to możesz zrywać ,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66

,uważam że jak ruszysz w środku sklejkę to się dopiero zacznie .Uszczelnij kominek butylem ,sprawdż szyberdachy ,uszczelnij ew ,butylem wysusz i tak jak kolega radził wyżej ,chyba że lubisz grzebać masz  kiedy ,czym ,za co i gdzie to możesz zrywać ,

jak nie ruszysz to będziesz mieszkał w spleśniałej, śmierdzącej norze - to chyba nie najlepsze rozwiązanie mając na względzie własne i rodziny zdrowie  :skromny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
janm

Koledzy może ktoś pomoże. Zakupiłem przyczepę Fleetwood Garland 165/5. Wszystko fajnie ale dach zaczął cieknąć w miejscu gdzie jest wyjście rury odprowadzającej spaliny z piecyka. Podbitka jest łączona w paru miejscach. Czy da się wymienić tylko ten pasek który jest mokry? Mam jeszcze zarwaną podłogę w przedniej części przyczepy, czy coś z tym też można zrobić?

Czym prędzej pod dach , wysuszyć i na wiosnę  do ludzi nawet jak byś miał stracić  o ile da się sprzedać :( Widziałem już niejednego desperata w walce o uratowanie zgniłka , stracili kupę kasy i czasu a i tak w końcu sprzedali za bezcen .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nesfor

Hej, robię remont generalny cepki z 83 roki, blacha z dachu ma dużo wżerów i ogólnie jest w stanie agoni, chce poszycie dachu zrobić ze sklejki, na to klej i materiał gumowany , czy  ktos może juz przerabiał ten temat i mógłby cos doradzić z materiałów, klejów ?

Baewlna gumowana, polyester ? plotno zaglowe ? Moze jakies wytrzymale plutno i grubawarstwa plastidip'u ?

Edytowane przez nesfor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
clands

U mnie starczyło kilkanaście zł. na silikon dekarski i szydłem macałem z drabiny każdą ciemniejszą kropkę na dachu czy to otworek czy kropka...

i się udało...dwie kropki zasilikonowałem i nie kapie już nawet przy ulewie.. a co do podłogi to nie robiłem generalki tylko wstawiłem od spodu dwa kątowniki tam gdzie była niesztywna no i fragment rogu podłogi pod tabl. rej.(ściana pod tablicą miała ze 20 otworów niezabezpieczonych i lało na podłogę)

To działa...jeżdżę i mieszkam bez problemów...a na remont generalny to raczej bym się nie zabierał (tu chyba nie starczy pomysł, chęci i dwie ręce...może boleć).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maciejkos

Ściągnij dach, wyszlifuj wżery. Od spodu załataj np. Laminatem, od góry wyszpachluj i pomaluj.

Edytowane przez maciejkos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Robert1975

Hej, robię remont generalny cepki z 83 roki, blacha z dachu ma dużo wżerów i ogólnie jest w stanie agoni, chce poszycie dachu zrobić ze sklejki, na to klej i materiał gumowany , czy  ktos może juz przerabiał ten temat i mógłby cos doradzić z materiałów, klejów ?

Baewlna gumowana, polyester ? plotno zaglowe ? Moze jakies wytrzymale plutno i grubawarstwa plastidip'u ?

Witaj,

Nie obraź się ale jak by to nie była naprawa tego dachu to tzw. pudrowanie syfa. W mojej ocenie to blacha na dachu jest do zrzucenia i położenie nowej. Co więcej jak myślę to na dachu masz blachę gładką , więc i niekoniecznie drogą w zakupie jak blacha typu " rybia łuska". Nie obejdzie się bez dachu na głową do tego typu prac. Pytanie tylko czy dostaniesz blachę w jednym kawałku...Napisz do naszego forumowego speca czyli Andrewa1, na pewno coś doradzi.

Link do aukcji :

http://allegro.pl/blacha-poszycie-do-kampera-przyczepy-szer-225cm-gl-i6485000384.html

Zamiast blachy:

http://allegro.pl/laminat-na-sciane-dach-szer-230-cm-jak-blacha-i6637771139.html

Wrzuć jakieś zdjęcia to zawsze łatwiej będzie coś doradzić

Edytowane przez Robert1975

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chris_66
U mnie starczyło kilkanaście zł. na silikon dekarski i szydłem macałem z drabiny każdą ciemniejszą kropkę na dachu czy to otworek czy kropka...i się udało...dwie kropki zasilikonowałem i nie kapie już nawet przy ulewie.. a co do podłogi to nie robiłem generalki tylko wstawiłem od spodu dwa kątowniki tam gdzie była niesztywna no i fragment rogu podłogi pod tabl. rej.(ściana pod tablicą miała ze 20 otworów niezabezpieczonych i lało na podłogę)To działa...jeżdżę i mieszkam bez problemów...a na remont generalny to raczej bym się nie zabierał (tu chyba nie starczy pomysł, chęci i dwie ręce...może boleć).
To nie jest remont ani naprawa tylko fekalioplastyka, czyli rzeźbienie w g00wnie, nie rozumiem jak można takie coś robić i chwalić się tym.wysłane z telefonu

Hej, robię remont generalny cepki z 83 roki, blacha z dachu ma dużo wżerów i ogólnie jest w stanie agoni, chce poszycie dachu zrobić ze sklejki, na to klej i materiał gumowany , czy ktos może juz przerabiał ten temat i mógłby cos doradzić z materiałów, klejów ?Baewlna gumowana, polyester ? plotno zaglowe ? Moze jakies wytrzymale plutno i grubawarstwa plastidip'u ?
Daj laminat, dokładnie taki jak daje się na dachy przyczep, Robert dał linka do tegowysłane z telefonu Edytowane przez chris_66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
nomadka

Ja też uważam, że najlepszym materiałem na poszycie dachu w przyczepie jest laminat - cienki, wytrzymały i nie ulegający korozji. Jeszce parę lat temu było kilka firm sprzedających w Polsce laminat w rolkach różnych firm (np Lamilux, Pecolit, VETRORESINA, ELYPLAN ELYCOLD ). Gdzie się teraz podziały, nie mam pojęcia. Natura nie znosi jednak próżni i w zamian znalazłam tu: http://www.izomat.net/index.php/laminaty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi