Skocz do zawartości

naprawa lub odbudowa dachu przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

Waldek00x z tą burzą to "trochę" przesadziłeś, ale dzięki za miłe słowa :skromny: .

Piszę ,bo mam znowu kilka pytań:

 

fyrst - jak nakłonić płytę sklejki do pozostania w stanie wygięcia by zbudować plasterek poszycia dachu, którego pierwowzór miał kształt taki jak na foto\

post-9639-0-11758600-1402860088_thumb.jpg

 

sekend - gdzie kupić ew czym zastąpić oryginalne nity zrywalne jakie były zastosowane do przymocowania mebli itp, a które wyglądały jak na foto (to oczywiście nit z odciętym łbem, czyli to co zostało w styropianie)

post-9639-0-28072100-1402860108_thumb.jpg

Edytowane przez arturro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 214
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kmtaxi

Chodziło mi o to, jak sprawić by arkusz sklejki (a w zasadzie to dwie sklejki i styropian) pozostał załamany środkiem. Jakoś nie chce mi się wierzyć że jak go zagnę i w takiej pozycji dokleję styr i drugą sklejkę to po zastygnięciu kleju i zdjęciu tych... no... prawideł, (wyginaczy :]) wszystko zostanie w pożądanym  kształcie.

W kwestii nitów, to dołożenie listew w każde miejsce gdzie wcześniej występowały nie wchodzi w grę, raz że jedna ściana już jest zamknięta a dwa że po zdarciu starej sklejki i wydłubaniu starego styropianu nie ma szans na wcelowanie we właściwe miejsca.

Myślałem raczej o zastosowaniu kołków do karton-gipsów, jak np ten:

post-9639-0-59032700-1403003456.jpg

Próbował ktoś takiego rozwiązania?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..............

attachicon.gifkołek.jpg

Próbował ktoś takiego rozwiązania?

Ja mam wszystkie 3 ściany wybudowanej łazienki zakotwione do sufitu na takie "molle" - kołki do rygipsów. 

Ale ....

przed załadowaniem molla w dziurę  upychałem klej montażowy BEKO  , ponadto sam kołek smarowałem tym klejem  .Coby poza samym rozwinięciem skrzydełek dodatkowo trzymał placek kleju. We wnętrzu ściany wkrętakiem trzeba w styropianie wydłubać trochę  miejsca i wypełnić je BEKO. Ten klej trochę  pęcznieje więc ładnie wypełni przestrzeń  w okół kołka . Nie wypala styropianu.

 

Oczywiście moll zaciągany wstępnie w otworze aplikatorem , a nie na "żywioł " od razu wkrętarką  bo jego kolce zamiast wbić  się  w sklejkę  zawiną  się i kołek będzie się  w otworze kręcił i dostatecznie się  nie zaciągnie.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasjonat dzięki za te słowa, znaczy że dobrze kombinowałem. Nie miałem pojęcia że są takie aplikatory do tego typu kołków, kiedyś wkręcałem do karton-gipsu i szlag mnie trafiał, teraz tnąc koszty zrobiłem sobie takie urządzenie, jeśli się sprawdzi wkleję foto.

Kupiłem na próbę paczkę 5szt za 4.5zł, cena zabójcza, jeśli wymiar okaże się OK, kupię więcej na Allegro.

 

Ponawiam zapytanie odnośnie wygięcia sklejki na dach.

Kolejna sprawa, to wykończenie ścian, co polecacie: tapeta, korek a może jeszcze coś innego? Czytałem że ktoś z forum kleił wykładzinę dywanową, niestety nie było fotek ani opinii jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie znowu!

Nie żebym zaniechał prac albo o was zapomniał  :nono:  ale co się będę rozdrabniał :skromny: , jak będzie się czym pochwalić to się pochwalę.

Piszę bo może ktoś mi pomoże, otóż:

kiedyś szukając jakiejś informacji (chyba dotyczącej kleju) natknąłem się na linki  jednego z userów który też walczył z cepką.

Linki prowadziły do sklepów z klejami (chyba), taśmami butylowymi i innymi a w szczególności z blachą alu w bardzo dobrej cenie.

Niestety teraz nie mogę tego znaleźć. Jeśli ktoś z was kojarzy o czym piszę to bardzo proszę o info, chodzi o to że być może bardziej korzystny dla mnie  byłby zakup nowej blachy na dach niż pokrywanie jej warstwą folii.

Z góry dziękuję :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie znowu. :tuptup:

"Nowe" ściany  już stoją, daszek nowy też na miejscu, zaczynam czyścić stare uszczelnienia pod listwami. Już zdecydowanie bliżej niż dalej, choć do zamknięcia prac jeszcze trochę wody upłynie. Zwracam się znowu z zapytaniem dotyczącym uszczelnienia pod listwami. Do tej pory jedynym elementem który uszczelniłem to rama drzwi, do uszczelnienia użyłem uszczelniacza dekarskiego, czytałem że się sprawdza się całkiem nieźle a cena jest co najmniej zachęcająca. Napiszcie proszę jakią macie opinię o tym produkcie.

Wymyśliłem sobie że listwę główną, tą do której wsuwa się kedrę przedsionka uszczelnię taśmą butylową, tak chyba było oryginalnie. Uszczelka która jest przy tej listwie ma szerokość 35mm, dlatego  wg mnie taśma powinna mieć szerokość min 40mm. Teraz pytanie: czy dobrze kombinuję oraz gdzie/jaką kupić taśmę żeby była OK

Oprócz wspomnianych listew bocznych, na tego typu taśmę chcę uszczelnić listwę "grzbietową", tę na dachu. Całą resztę zamierzam wysmarować uszczelniaczem dekarskim.

Proszę o wasze opinie i rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Remont trwa - co widać w poprzednich postach. Niestety zostanie dokończony dopiero pod koniec marca (lakier, wstawienie wnętrza i kosmetyka), ponieważ wyjeżdżam w góry do pracy – zostało jeszcze troszkę do dokończenia, ale powinienem wyrobić się do świąt. To, co zostało zrobione przedstawiam na zdjęciach. Może to niektórych z Was wyleczy z remontu, a niektórym pomoże w decyzji - jeżeli jemu się udało - to ja też dam radę.

Jak widzicie remont zaczął się od prawego narożnika, który był jedyną oznaką uszkodzeń na pierwszy rzut oka. Naturalnie po bardziej wnikliwych oględzinach domyślałem się, że nie będzie lekko, ale troszkę się zawiodłem na stanie faktycznym.

Praca postępuje całkiem sprawnie, główne utrudnienie to praca w pojedynkę – czasami brakuje rąk :ok:

Fabryczne zabezpieczenie podwozia zastąpię „barankiem” - ale to już na koniec. Zamiast naklejanego, bardzo wytrzymałego „linoleum” zostanie położone nowe, – ale to niespodzianka (wybrałem najbardziej zakręcone, jakie znalazłem).

Zdjęcia przedstawiają zniszczenia, jakie poczyniła woda i słabe wietrzenie przyczepy. Widać przednią belkę mocującą budę do podwozia, a raczej to, co z niej zostało – porównaną do nowej. Materiały klejące, jakimi pracuję nie są tanie, ale jedyne, jakie wiążą w obecnych temperaturach. „ALLCON” twardnieje po 5min. Po 10min można zdjąć ściski – temp otoczenia od -5 do +5st. Celsjusza. Na pewno można znaleźć coś tańszego, ale ja nie znalazłem i powiem szczerze bardzo nie szukałem.

Lampy zostały odnowione. Klosz lewej wymagał klejenia (poprzedni właściciel użył doraźnie taśmy bezbarwnej, która wg mnie była tam ok. 3 lat) oraz szorowania z brudu i kropek z białej farby olejnej. Uzupełniłem brakujący kawałek z dobranego na szrocie światła stop z peugeota – nie pasował wypukłością i kolorem, ale nic bliższego oryginałowi nie znalazłem za darmo :ok:. Lewa wymaga jeszcze jednej polerki, ale nadal będą widoczne odpryski na krawędziach poszczególnych części układanki, ponieważ klej jest matowo - zółtawy po wyschnięciu.

Co do uwag końcowych dla rozpoczynających remont to powoli i ostrożnie demontujcie poszczególne części konstrukcji – zawsze będziecie mogli jeszcze raz sprawdzić wymiar. Należy mierzyć po 10 razy i opierać się przy całości głównie na przekątnych. To jedyny sposób żeby po remoncie przyczepka była prosta. U mnie przed remontem nie była i to mnie upewniło w potrzebie pilnego remontu. Jednakże fabryka nie była bardzo dokładna i to mi dodatkowo utrudniło zgadywanie wymiarów. Pomagają blachy poszycia, bo to one na koniec muszą wszystko pokryć. Uważajcie na wymiary, bo meble nie będą pasowały. Nawet niewiele grubsza wykładzina może zmusić Was do skracania szafy – gorzej jak będzie trzeba ją wydłużyć :ok:

Dziękuję Wszystkim opisującym zmagania ze swoimi remontami. Naprawdę bardzo mi pomogliście. Ja również służę pomocą i radą – piszcie. Na pewno umieszczę końcowy wynik. Pozdrawiam i Życzę Wszystkim Spokojnych i Rodzinnych Świąt. Nie zapominajmy, Kto w nich jest najważniejszy :bukiet:

 

[ Dodano: Pon 14 Gru, 2009 20:22 ]

Naprawa lamp

WItam

 

Pytanie techniczne:). Rozumiem ze do klejenia konstrukcji używałeś kleju beko a do czego Soudaflexa? Też do klejenia?. Przy odtwarzaniu boków podłogi używales tylko kleju czy dodatkowo też wkrętów. Mam na myśli samą konstrukcje podłogi.

 

Pozdrawiam

 

Soudaflex
Soudaflex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam ,

 

mam pytanie do szanownych forumowiczów . Jestem właścicielem przyczepy KIP 50 dziś po zimie pojechałem zobaczyć jak się miewa nasza przyczepa .

Niestety zauważyłem iż zwisa uszczelka przy dużym oknie z przodu . Powodem jest woda która zebrała się nad nią , sklejka w dachu jest cała nasiąknięta wodą

nie bardzo wiem co dalej ?? Ktoś może coś poradzić ? czy są jakieś firmy które się tym zajmują ? Znacie kogoś , możecie polecić ?? Będę zobowiązany .

Jestem ze śląska więc najchętniej u nas w województwie oczywiście . Z góry dziękuję za informacje .

Załączam kilka zdjęć aby pokazać o co mi chodzi

 

 

post-20818-0-44378300-1458822635_thumb.jpg

post-20818-0-75100300-1458822635_thumb.jpg

post-20818-0-10776800-1458822636_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrewa1 - Częstochowa. To pierwszy adres, który się nasuwa. Potem masz Bieruń, gdzie masz 3 komisy. Dwa z nich mają dobre opinie, o 3-cim nie wiem. O tych komisach masz na forum w części opisującej komisy. O Andrzeju - w różnych miejscach na forum masz masę informacji, ale najlepiej zacząć na PW do niego. W każdym bądź razie szykuj się na poważne wydatki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki , do Pana Andrzeja już napisałem i czekam na jakieś info . Dostałem natomiast informację od jednego Pana z Wielkopolski , koszty nie są takie wysokie .

Wymiana tej części to koszt 700 zł . Dziękuję za pomoc , gdyby ktoś miał jakieś pomysły proszę o informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.