Skocz do zawartości
baja02

Ostrzeżenie dla kamperowców.

Rekomendowane odpowiedzi

baja02

Często jest kamper podłączony do sieci 230V "na stałe", a więc w okresie kiedy nie jeżdzimy przez kilka dni, lub na kempingu i wtedy nie radzę uruchamiac silnika. Diabli biorą automat do ładowania akumulatorów. Nie wdaję się w szczegóły techniczne, bo nie jestem fachowcem, ale przerobiłem to na własnym przykładzie 2 x i dopiero potem spec mi powiedział. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
greyg

Raczej masz problem braku zabezpieczenia przed taka sytuacja. W przypadku napiecia sa to zazwyczaj diody zabezpieczajace oraz ograniczniki pradowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

Musi być jakieś zabezpieczenie :lol:.

W przyczepie jest coś takiego przy pompkach do wody (siakiś przekaźnik czy inna dioda).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kaimar

Jak dla mnie , to jest to możliwe przy braku zabezpieczenia choćby w postaci bezpiecznika na wyjściu obwodu ładowania. Z ciekawości w wolnej chwili "dobiorę" się do automatu ładowania i sprawdzę jak wygląda to u mnie w kaperze. Mam automat Calira. Jestem ciekaw baja02 jakiej firmy miałeś automat i czy spece wymieniali na nowy czy go naprawili?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
baja02
Jak dla mnie , to jest to możliwe przy braku zabezpieczenia choćby w postaci bezpiecznika na wyjściu obwodu ładowania. Z ciekawości w wolnej chwili "dobiorę" się do automatu ładowania i sprawdzę jak wygląda to u mnie w kaperze. Mam automat Calira. Jestem ciekaw baja02 jakiej firmy miałeś automat i czy spece wymieniali na nowy czy go naprawili?

Witaj! Szukałem tych danych, ale nic nie znalazłem (symbolu), automat zostal naprawiony. W serwisie też przed tym mnie ostrzegano. Zrozumiałem jedno, że na automat nie może iść zasilanie 230 i 12V. Stosuję się do tego i jest OK. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi