Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Ostrzeżenie dla kamperowców.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 baja02

baja02

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 239 postów
  • Telefon:502 091 315
  • SkądGrudziądz
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:LMC

Napisano 15 listopad 2006 - 17:12

Często jest kamper podłączony do sieci 230V "na stałe", a więc w okresie kiedy nie jeżdzimy przez kilka dni, lub na kempingu i wtedy nie radzę uruchamiac silnika. Diabli biorą automat do ładowania akumulatorów. Nie wdaję się w szczegóły techniczne, bo nie jestem fachowcem, ale przerobiłem to na własnym przykładzie 2 x i dopiero potem spec mi powiedział. :lol:
To za sprawąbezinteresownego poświęcenia ludzie nawiązują łączność między sobą ( Antoine Saint-Exupery)
Dołączona grafika

#2 greyg

greyg

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 118 postów
  • SkądSiedlce
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Buerstner City 90r.

Napisano 15 listopad 2006 - 18:24

Raczej masz problem braku zabezpieczenia przed taka sytuacja. W przypadku napiecia sa to zazwyczaj diody zabezpieczajace oraz ograniczniki pradowe.
Burstner City z holownikiem Ford Probe 2.5 164KM

#3 Tomii

Tomii

• Administracja
  • 7223 postów
  • Skądpowiat wołomin
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Adria 380 TQ
  • Holownik:Opel Astra G

Napisano 15 listopad 2006 - 19:10

Musi być jakieś zabezpieczenie :lol:.
W przyczepie jest coś takiego przy pompkach do wody (siakiś przekaźnik czy inna dioda).

#4 kaimar

kaimar

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 198 postów
  • SkądKatowice
  • Model:KNAUS SKY 600 DKG

Napisano 16 listopad 2006 - 15:44

Jak dla mnie , to jest to możliwe przy braku zabezpieczenia choćby w postaci bezpiecznika na wyjściu obwodu ładowania. Z ciekawości w wolnej chwili "dobiorę" się do automatu ładowania i sprawdzę jak wygląda to u mnie w kaperze. Mam automat Calira. Jestem ciekaw baja02 jakiej firmy miałeś automat i czy spece wymieniali na nowy czy go naprawili?
Mariusz

#5 baja02

baja02

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 239 postów
  • Telefon:502 091 315
  • SkądGrudziądz
  • Model:LMC

Napisano 18 listopad 2006 - 20:40

Jak dla mnie , to jest to możliwe przy braku zabezpieczenia choćby w postaci bezpiecznika na wyjściu obwodu ładowania. Z ciekawości w wolnej chwili "dobiorę" się do automatu ładowania i sprawdzę jak wygląda to u mnie w kaperze. Mam automat Calira. Jestem ciekaw baja02 jakiej firmy miałeś automat i czy spece wymieniali na nowy czy go naprawili?

Witaj! Szukałem tych danych, ale nic nie znalazłem (symbolu), automat zostal naprawiony. W serwisie też przed tym mnie ostrzegano. Zrozumiałem jedno, że na automat nie może iść zasilanie 230 i 12V. Stosuję się do tego i jest OK. :lol:
To za sprawąbezinteresownego poświęcenia ludzie nawiązują łączność między sobą ( Antoine Saint-Exupery)
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych