Skocz do zawartości

Wbicie haka do dowodu?


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na stacji diagnostycznej wbiją mi do dowodu hak który ma 13-sto pinowe gniazdo? Jeśli tak to czy sprawdzają wszystkie piny czy tylko te podstawowe 7 w których mam światła przyczepy :bzik:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak. po założeniu haka pojechałem do stacji i tam dostałem kwit, że hak dobry (na podstawie kwitu od założyciela haka) i z tym kwitem do urzędu, aby mi go w dowód wbili oraz kartę pojazdu. Połączenia pinowego nie sprawdzali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak. po założeniu haka pojechałem do stacji i tam dostałem kwit, że hak dobry (na podstawie kwitu od założyciela haka) i z tym kwitem do urzędu, aby mi go w dowód wbili oraz kartę pojazdu. Połączenia pinowego nie sprawdzali.

 

dokładnie taka jest procedura... :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja hak zakładałem sam po czym udałem sie na stacje diagnostyczną gdzie bez żadnego sprawdzania dostałem papierek że wszystko Ok i z tym do wydziału komunikacji po wbicie pieczątki w dowód i karte pojazdu :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dialogista miał przyrząd kontrolny wykonany własnoręcznie z tylnych świateł jakieś ciężarówki

 

Czyli niedozwolony do stosowania na SKP , ja mam taki za 12000 PLN

ale jest tak idiotyczny że nawet go nie wyciągam z szafy

Niestety na SKP przyrządy kontrolne czasami bywają idiotyczne i uciążliwe w stosowaniu , ale to nieważne , byle miały atest i kosztowały krocie :ok:

 

i z tym do wydziału komunikacji po wbicie pieczątki w dowód i karte pojazdu

 

Nie zapomnijcie tej karty pojazdu / jeśli była wydana / bo odejdziecie od okienka z kwitkiem .... :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i uważam że powinni to robić

 

Racja , powinni , ale żeby można było to robić tak jak napisał mymlon , lub można kupić za parę PLN wtyczkę z diodami , to napewno bym to robił , jeśli jednak mój atestowany przyrząd za 12000 pokazuje że jest żle , a jak podepnę przyczepę pod to gniazdo to wszystko działa , to nie mam motywacji do ponownego użycia tego cuda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, to napewno bym to robił , jeśli jednak mój atestowany przyrząd za 12000 pokazuje że jest żle , a jak podepnę przyczepę pod to gniazdo to wszystko działa , to nie mam motywacji do ponownego użycia tego cuda ...

 

Teraz musisz zakupic inny przyrząd ,zeby sprawdzić dlaczego ten za 12tys-czków wykazuję błąd :bzik::ok:

 

Tak to czasem bywa , najprostsze rzeczy są najlepsze i się sprawdzają. :ok:

 

Poprostu wpiąc zwykła 12 v żarówe i gotowe.

 

Ps.

Co do sprawdzania w moim przypadku to byłem przy montażu haka do mojego esperala i facet przy mnie pokazał mi że wszystko działa jak powinno , wiec gdy diagnosta zobaczył paiery z tego zakładu ze to on zakadał (n ten serwis haków) to zapytał tylko czy wszystko ok i wydał papier o zgodności haka i moznosci wicia przez WK haka do DR. :ok:

 

Choć jak by miał ochote sprawdzić to nie mam nic przeciw temu . Co rok prosze pana na przegladzie diagnostycznym auta , żeby sprawdzil hak .

 

Sam tez go sobie sprawdzam po zimie i przed kazdym wyjazdem żeby nie było kichy ze podpinam przyczepe a tu :ok: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , tylko że u nas pistolet do pompowania kół kosztuje 8000 , bo ma pieprzone atesty do używania na SKP , taki sam w sklepie kupisz za 50 zł.

Dodatkowo co rok trzeba go wysyłać do G.U.M. gdzie za samą kalibrację i papierek płacisz 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie na stacji diagnostycznej gość sprawdzał gniazdo takim jakimś wypasionym urządzeniem o którym zapewne pisze Jarekkow, jak to zobaczyłem to mi normalnie szczena opadła... :ok:

Tomii, uważnie patrz co Ci będą wpisywać w WK do dowodu, mi pajace w rubryce O2 (masa przyczepy bez hamulca) wbili krechę, pomimo że i w instrukcji obsługi auta i na zaświadczeniu od diagnosty miałem bodaj 400kg, nie zwróciłem na to uwagi i teraz nie mogę oficjalnie pociągnąć żadnej małej bagażówki bez hamulca :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz nie mogę oficjalnie pociągnąć żadnej małej bagażówki bez hamulca :bzik:

 

zawsze możesz się udac do WK celem uzupełnia wpisu z homologacji pojazdu i wtedy w adnotacji w dowodzie wpisza odręcinie z pieczęcią i to nic nie kosztuje. Nie trzeba zmieniac DR. :ok: Sam tak mam i jest to zgodne z prawem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.