Skocz do zawartości

Pasy sztormowe


ptaku

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jak narazie dużo miejsca.jestesmy sami na polu ;), myślę że nic się nie stanie podczas mojej nieobecności. Przedsionek stoi sztywno, nie ma fałd itp.

Za płotem z którym sąsiaduje pole namiotowe i moja przyczepka, są krzaki i haszcze, pomyślałem że mógłbym tam odprowadzić spust że zlewu i brodzika z kibelka, no i z kuchni.teraz gdy coś się myje to leci pod przyczepe, tylko tak naprawdę ile z tego będę korzystał, kiedy 10 m od przedsionka mam zlew z ciepłą wodą.

Żartujesz prawda? Bo nie rozumiem jak można być takim wsiurem i przez sekundę pomyśleć o tym żeby ścieki wylewać w miejsce do tego nie przeznaczone. Już o braku pojemnika na brudną wodę nawet nie wspomnę. Kupujeszza grube pieniądze przyczepę i żal Ci pieniędzy na głupie wiaderko do brudnej wody?

W domu też ścieki i odchody przez okno na ulicę wywalasz?

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 290
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Myślę, że Kol. Matimoto jest początkujący i nie o wszystkim pomyślał :hmm:
Taka pierwsza z brzegu lektura na początek:
http://forum.karawaning.pl/topic/7276-odprowadzanie-%C5%9Bciek%C3%B3w-na-kampingu/?hl=%20gdzie%20%20wylewacie
http://forum.karawaning.pl/topic/13559-opróżnianie-toalety/?p=318493
http://forum.karawaning.pl/topic/318-czy-wszyscy-wylewają-kupy-do-rowu/?p=3775

 

PS

A tak w praktyce, to zauważam, że bardzo różnie z tym bywa ...

Przodują w pomysłach właściciele przyczep sezonowo stawianych na kempingach.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz prawda? Bo nie rozumiem jak można być takim wsiurem i przez sekundę pomyśleć o tym żeby ścieki wylewać w miejsce do tego nie przeznaczone. Już o braku pojemnika na brudną wodę nawet nie wspomnę. Kupujeszza grube pieniądze przyczepę i żal Ci pieniędzy na głupie wiaderko do brudnej wody? W domu też ścieki i odchody przez okno na ulicę wywalasz?

 

NIe wspomniałem ani słowem o odchodach i sikach. Rozmawiałem z włascicielem i mówi że nie widzi problemu. Byłby to odpływ tylko ze zlewu w kuchni gdzie czasem umuję jabłko albo pomidora , ale może faktycznie to zły pomysł. Wiaderko teraz mam podstawione , i żadne komary i muchy koło niego nie latają ponieważ nie jest to żądna smierdząca woda. I na pewno nie doprowadziłbym do takiej sytuacji aby moja szara woda leciała na trawę gdzie później rozstawiłby się ktoś inny.

 

Zaczynam przygodę z karawaningiem i poznaje zasady, jestem teraz na polu sam , dlatego aby uniknąc pózniejszych nieprzyjemnosci pytam na forum, do tego chyba ono jest prawda? Z pomysłu rezygnuję w takim razie a zbiornik na szarą wodę zakupię, nie jest to dla mnie problem (aczkoliwek do tanich nie należą). Dziękuję za odpowiedzi , chociaż nie które były nieco obraźliwe.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Matimoto (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati, nie czuj się urażony. Po prostu mamy trochę fioła na punkcie kultury biwakowania. Trzeba od razu pisać że się chcesz zorientować bo nigdy nie miałeś z tym do czynienia. Nie musisz inwestować w drogi pojemnik. Wystarczy wiaderko, które zmieści Ci się pod przyczepą. Ja mam takie i na oplukanie owoców jest w sam raz.

 

Wysłano z Tapatalk. Przepraszam za literówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

NIe wspomniałem ani słowem o odchodach i sikach. Rozmawiałem z włascicielem i mówi że nie widzi problemu. Byłby to odpływ tylko ze zlewu w kuchni gdzie czasem umuję jabłko albo pomidora , ale może faktycznie to zły pomysł. Wiaderko teraz mam podstawione , i żadne komary i muchy koło niego nie latają ponieważ nie jest to żądna smierdząca woda. I na pewno nie doprowadziłbym do takiej sytuacji aby moja szara woda leciała na trawę gdzie później rozstawiłby się ktoś inny.

 

Zaczynam przygodę z karawaningiem i poznaje zasady, jestem teraz na polu sam , dlatego aby uniknąc pózniejszych nieprzyjemnosci pytam na forum, do tego chyba ono jest prawda? Z pomysłu rezygnuję w takim razie a zbiornik na szarą wodę zakupię, nie jest to dla mnie problem (aczkoliwek do tanich nie należą). Dziękuję za odpowiedzi , chociaż nie które były nieco obraźliwe.

 

Pozdrawiam

Ok ok, to już wiele wyjaśnia :-) Trochę się wkurzyłem bo wyobraziłem sobie jak wylewasz zawartość kibelka w krzaki :-D A uwierz, że niestety są takie przypadki :-(

 

Nie musisz kupować zbiornika. Niektórzy używają różnych wiaderek.

Chociaż nie ukrywam, że dedykowany zbiornik jest wygodny, można go potem zakręcić i przechowywać w przyczepie. Nic się nie wyleje i nie upaskudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam,że odbiegliśmy nieco od tematu a wracając do meritum to ja na dłuższy okres zabezpieczam przedsionek takpost-20557-0-43307400-1464117312_thumb.jpgpost-20557-0-11790100-1464117316_thumb.jpgpost-20557-0-50719900-1464117319_thumb.jpgpost-20557-0-48275900-1464117323_thumb.jpgpost-20557-0-89607400-1464117326_thumb.jpgpost-20557-0-37997800-1464117330_thumb.jpgpost-20557-0-28175400-1464117334_thumb.jpg   a te bańki w środku wisza sobie napełnione woda albo czymś innym w razie jak by mnie podsuszało w nocy i daja niezly balast dla namiotu


Linka naciągowa na srodkowym słupku też ma na dole sprężynę podobnie jak sztormpasy,3 sezon tak robie i jeszcze jak do tej pory nie mialem przykrych doswiadczen a pogoda czasami byla delikatnie mówiac extremalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO , za takie zachowanie dostajesz honorowy tytuł janusza karawaningu , powinienieś koniecznie z rodziną sikać za sąsiednią przyczepę , żeby u ciebie nie śmierdziało  :pad:

 

A ja byłbym nawet za tym, aby był to tytuł Chrisa obciachu    :ee:

Edytowane przez janus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam przedsionek Pyramid CORSICAN. Pasy sztormowe są tu montowane do klamer wszytych po obu stronach przedsionka. Jako że pasów nie otrzymałem w komplecie z przedsionkiem dorobiłem je sobie sam (szeroka taśma parciana z zaszytymi na końcach klamrami pasującymi do tych fabrycznie wszytych w przedsionek + długie masywne kotwy). Pozostał jednak problem z doborem sprężyn. Czytam na forum że nie za twarde, nie za miękkie i dalej nie wiem jakie. Czy ktoś ma jakieś sprawdzone przez siebie sprężyny najlepiej "od czegoś" które łatwo byłoby namierzyć. Ostatnio wymyśliłem takie od naciągu podłogi w trampolinie, ale znowu nie wiem czy nie za twarde, czy nie za miękkie? Może ma ktoś jakąś metodę doboru miękkości/twardości sprężyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostalem przdsionek bez oryginalnych pasów,bylu tylko klamry i też dorobilem jak widać na fotkach a sprezyny kupilem gdzies w jakims markecie i zdają egzamin.Takie od trampoliny powinny byc oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Wtrącę swoje spostrzeżenia,Pas kupiłem na Allegro z 4 lata temu . Śledzie masywne,brak śladów rdzy ,Tylko oczka mocujące do śledzi ,jak również regulujące długość pasa ,to niewypał. Z jednej strony proste ,a z drugiej wygięte po promieniu. Pas przez to skręcał się .Kupiłem oczka o kształcie trójkąta równobocznego , a regulator plastikowy ( lecz masywnej budowy,bodajże z abs-u)w sklepie kaletniczym na Allegro  (koszt ogółem około 10 zł). Po wymianie w/w pas leży prosto,i nie skręca się.Jak ktoś obawia się o obcieranie przedsionka przez pas,to można założyć osłonki pasów bezpieczeństwa.Ja osobiście od kilkunastu lat pas kładę bezpośrednio na przedsionek i nić się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.