Skocz do zawartości

Pasy sztormowe


ptaku

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 290
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam zakupione pasy sztormowe i w sumie jak i kiedy je zakładać ?

Czy stosujecie jeszcze inne pasy do zabezpieczania przyczep i przedsionków przed silnymi wiatrami ?

 

Ja zamiast pasów sztormowych stosuję węższe ale dłuższe pasy transportowe. Po drodze do rodziców jest muntech24 gdzie takie pasy mają i szyją je pod klienta. Więc mi zrobili takie jak dokładnie potrzebowałem; czyli w odpowiednim kolorze, szerokości i długości. Jakąś lepszą grzechotkę też dobrałem. Sprawdzają się już długo i szczerze mówiąc coraz mniej na biwakach a coraz częściej przy różnych przewozach np motocykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

Właśnie jestem w Sarbinowie na moim drugim wypadzie przyczepą. Dwa tygodnie temu przywiozlem ja tutaj, postawiłem podłączyłem,zostalem jedna nockę. Przedsionka nie rozkładalem.

Teraz jesteśmy na 5 dni,postanowiliśmy tak już wszystko przygotować aby za dwa tygodnie w weekend przyjechać na gotowe ;)

 

Z większością sobie poradziłem (nie należę do tych co mają dwie lewe ręce), zwracam się do was z prośbą o pomoc w zabezpieczeniu przedsionka. Jak już wspomniałem chciałbym go zostawić w stanie rozłożonym

 

Poniżej zdjęcia jak mój dobytek wygląda.

Za jakiś czas zrobię zdjęcia akcesoriów które że sobą zabrałem aby zabezpieczyć przedsionek

 

Pozdrawiam

post-20398-0-45951500-1463900843_thumb.jpg

post-20398-0-79427200-1463900861_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę Ci  coś poradzić to dodaj jeszcze mocny naciąg do środkowego masztu przedsionka. Poryw wiatru unosi przedsionek lekko do góry i wtedy środkowy maszt się przesuwa do środka i cała konstrukcja przedsionka potrafi zwalić się na głowę.  Mi tak się zrobiło nawet przy naciągniętym pasie sztormowym. Te naciągi to bym zrobił z solidnej linki i zastosował do nich "słuszne" śledzie.

Pozdrawiam

Edytowane przez kawa221 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie rzeczy

Czy od frontu zrobić odciągi zachaczone w ten sposób? Po bokach tylko czy na środę dku też?

Jeśli chodzi o pas sztormowy to mam ten czarny z jednej strony zakończony uchem z drugiej myślałem żeby zrobić oczko (zawiązać) i wykorzystać gumę niebieska która miała by działać jak sprężyna.sredrne uchwyt od gumy do dużego czarnego śledzia co leży na skrzynce z pomarańczowymi pasami transportowymi.

post-20398-0-56604300-1463905095_thumb.jpg

post-20398-0-01311300-1463905114_thumb.jpg

post-20398-0-00329500-1463905134_thumb.jpg

post-20398-0-02551000-1463905153_thumb.jpg

post-20398-0-22516900-1463905175_thumb.jpg

post-20398-0-41179200-1463905197_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz otwory do szpilkowania fartucha przedsionka ?

widzę że nie naciągasz przedsionka w dolnej części ,to też pomaga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mam ;) teraz dopiero poprzyczepialem. Porobić zdjęcia. Wydaje mi się że będzie ok.a co myślicie o pomyśle z tym sztormowy czarnym pasie? 60 cm od brzegu dać? Mocowanie boków i środka powinno być tak jak pokazałem? Od środka? Pozdrowienia z plaży,morze spokojne jak jezioro,słońce w pełni zero chmur

post-20398-0-65472000-1463914155_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.a co myślicie o pomyśle z tym sztormowy czarnym pasie? 60 cm od brzegu dać?

 

najlepszym i zawsze działającym pasem jest przywiązanie każdego słupka od przedsionka oddzielnie - czyli wystarczą trzy pasy transpotrowe i trzy porządne kotwy 

 

klasyczny pas przekładany przez cały przedsionek i tak wymaga drugiego pasa na środkowy słupek 

 

ten klasyczny to można ewentualnie dać przez środek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak narazie dużo miejsca.jestesmy sami na polu ;), myślę że nic się nie stanie podczas mojej nieobecności. Przedsionek stoi sztywno, nie ma fałd itp.

Za płotem z którym sąsiaduje pole namiotowe i moja przyczepka, są krzaki i haszcze, pomyślałem że mógłbym tam odprowadzić spust że zlewu i brodzika z kibelka, no i z kuchni.teraz gdy coś się myje to leci pod przyczepe, tylko tak naprawdę ile z tego będę korzystał, kiedy 10 m od przedsionka mam zlew z ciepłą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tymi ściekami to tak średnio, raczej zbiornik na szarą wodę i zlewać do zlewni, w krzaki wylejesz to po pierwsze, pewnie będzie śmierdziało po jakimś czasie, po drugie nie za ładnie to wygląda, a po trzecie to super wylęgarnia komarów i innego robactwa.

No i pomyśl czy fajnie by było sąsiadować ze zlewnią ścieków, osoby która stała tam przed Tobą, ja bym nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za płotem z którym sąsiaduje pole namiotowe i moja przyczepka, są krzaki i haszcze, pomyślałem że mógłbym tam odprowadzić spust że zlewu i brodzika z kibelka, no i z kuchni.teraz gdy coś się myje to leci pod przyczepe, 

 

 

BRAWO , za takie zachowanie dostajesz honorowy tytuł janusza karawaningu , powinienieś koniecznie z rodziną sikać za sąsiednią przyczepę , żeby u ciebie nie śmierdziało  :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.