Skocz do zawartości

Pasy sztormowe


ptaku

Rekomendowane odpowiedzi

Pasów sztormowych używam od zawsze. Najpierw używałem pasów uszytych przez siebie przy wykorzystaniu gotowych taśm ( tzw "plecakowych") kupowanych w pasmanterii. Naistotniejszym elementem były śledzie zrobione z kątownika, ktore dalo sie wbić w kazde podłoże  bez ich uszkodzenia . Po latach chcialem mieć ładne i estetyczne pasy sztormowe, dlatego zakupiłem gotowe pasy oferowane na jednym z portali. Okazało się, że jest to badziewie i totalna porażka. Chodzi mi właśnie o śledzie, które po pierwszym użyciu powyginały się we wszystkie mozliwe strony. Zaraz też w znajomym  warsztacie zamowilem śledzie z kątownika.  Jeżeli pasy mają służyć, a nie wyglądać, to przede wszystkim należy zmienić śledzie na o wiele mocniejsze niz oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 290
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No właśnie dlatego są sprężyny ,żeby w razie poruszenia się przedsionku zawsze dociskały do ziemi.Jak zrobisz na sztywno,zawieje wiatr ,się przedsionek zruszy i w końcu odleci razem z budką, bo będzie lużny . Zakładaj jak ci koledzy doradzają ,a na pewno wrócisz do domu z kompletnym sprzętem po wichurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny Kolego są po to aby niwelować naprężenia na pasie... 

 

...jeżeli się rozłożysz nad jeziorem, morzem, wodą,  a masz nawet najmniejsze prawdopodobieństwo wiatru, zakładaj pas ze sprężynami i spokojnie będziesz spał... 

 

Zakładaj dwa pasy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny Kolego są po to aby niwelować naprężenia na pasie... 

 

...jeżeli się rozłożysz nad jeziorem, morzem, wodą,  a masz nawet najmniejsze prawdopodobieństwo wiatru, zakładaj pas ze sprężynami i spokojnie będziesz spał... 

 

Zakładaj dwa pasy... 

 

po co dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo czasem nagle potrafi zawiać, swego czasu przećwiczyłem... stelaż połamany, rodzinka w budzie przestraszona, myśleli już , że buda się wywróci, przedsion podarty... nie utrzymałem stelaża w rękach...

 

Ja już zapinam na dwa pasy... chyba, że stoję osłonięty to wtedy na jeden :-)


Gregor gratuluję 1000 posta :-) Wisisz browara :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniej na pewno. A poniewaz mam dwa, jeden razem z przedsionkiem, wpinany w przedsionek a drugi na przedsionek, na sprezynie to zapinam sie w dwa. Nie musisz w dwa pasy... Oczywiscie kazdy zapina sie jak uwaza... pozdr

 

Cztery pasy to juz przesada :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

A czy materiał przedsionka nie przetrze się w miejscach gdzie pas trzyma ? Bo wg mnie szybciej będzie dziura niż przy pasie transportowym bo nie będzie takich ruchow

 

No jak chcesz to kup pas transportowy. Twój wybór.

Koledzy piszą, że sztormowy ze sprężyną jest lepszy, a Ty nadal pytasz o transportowy. 

A może kup dwa i potem opiszesz swoje wrażenia z porównania  :ee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.