Skocz do zawartości

Pasy sztormowe


ptaku

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zobrazowania mojego wcześniejszego wywodu przedstawiam zdjęcia pasów sztormowych, które na holenderskim rynku funkcjonują od lat, a teraz stały się normą. Biwakowanie bez nich w Holandii byłoby niemożliwe. (kto był w Holandii ten wie, jakie są tam wiatry) Wiem, że naszą narodową domeną jest poprawianie wszystkiego, ale dla mnie Holendrzy są autorytetami jeśli chodzi o karawaning, a wykorzystywanie pasów do mocowania bagażu jest śmieszne.

post-83178-imported-146a597f-cbed-4a78-90ed-63460ebe5f6d_thumb.jpg

post-83178-imported-933d9539-ebdd-4f77-81e2-98ab610bccfd_thumb.jpg

post-83178-imported-13b5d92f-1bf0-4ab4-b41b-dd693f53a9ab_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 290
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

 

Promocja pasów sztormowych w Lidlu -

 

http://www.lidl.pl/pl/home.nsf//pages/c.o.20090518.p.Pasy_do_mocowania

 

Ja wcześniej kupiłem pasy pomarańczowe- teraz są żółte

 

To nasze pasy pomarańczowe.

 

Pozdrawiam

rokkey :bzik:

post-83188-imported-9afbf9f4-9cd3-4570-b459-f1360cd359d3_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja pasów sztormowych w Lidlu -

 

http://www.lidl.pl/pl/hom...sy_do_mocowania

 

Ja wcześniej kupiłem pasy pomarańczowe- teraz są żółte

 

Też mam takie pasy, ale stosuję je do innych celów. A dokładnie do mocowania ładunku na towarówce. I też w komplecie kupione 4 szt. pomarańczowe. Około roku eksploatacji nie zrobiły większego wrażenia :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszego też nie - ważne że działają !!!

 

Rokkey, a to nie powinno się przepasać całego przedsionka przez wierzch?

 

Wg mnie sposób, którym umocowałeś przedsionek nie chroni przed mocnym wiatrem. Powinno to też dociskać materiał przedsionka na dachu.

 

Tak przynajmniej piszą o tym producenci (patrz foto):

 

http://allegro.pl/item634845059_naciag_przeciwwietrzny_fiamma_pasy_sztormowe_hit.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , masz racje , ja zamontowalem tak miedzy innymi dlatego tego gdyż był to mój pierwszy wyjazd ( dziewiczy ) ale jest możliwość połączenia dwóch pasów lub trzech w jeden , kwestia ustawienia. Ja po obrysie mam 9,8m.

Pozdrawiam

rokkey :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Przeglądam w swojej przyczepie wszystko przed sezonem i przyszedł czas na przedsionek.

Mam dylemat z pasami sztormowymi. W moim zestawie znajduje się ich cztery sztuki (pas + sprężyna + kotwa). Ale nie mam pomysłu jak te pasy łączyć z przedsionkiem lub ze sobą. Na końcu pasów nie ma żadnej klamry lub czegoś podobnego, jedynie w narożnikach przedsionka są zakute metalowe oczka (ok. 10mm śr.). Jakoś nie wydaje mi się aby jedynym sposobem łączenia tych pasów było ich wiązanie na jakieś węzły.

Może ma ktoś jakąś propozycję lub proste rozwiązanie na łączenie (zaczepienie) tych pasów?

Pozdrawiam :przyczepa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt jest to dobry pomysł. Tylko że w moich pasach na jednym końcu jest metalowe oczko, a drugi koniec jest bez niczego. Gdybym chciał zastosować taki hak (według mnie jest to dobry pomysł) to musiał bym po prostu koniec tego pasa zawiązać (lub zszyć) ale czy było by to wystarczająco mocne? No i jak płynnie i szybko regulować długość takiego pasa?

Nie mam wielkiego porównania jak to jest rozwiązane w takich pasach ale na mój gust to mi czegoś brakuje. Tylko czego? :przyczepa:

:hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z innej beczki ale w temacie - gdzie mozna kupic takie konkretne sledzie ?

 

One tylko wyglądają na konkretne , ale wcale takie nie są .

Trzeba kupić kątownik , najlepiej ze stali nierdzewnej i sobie zrobić .

I wówczas są konkretne :przyczepa:

 

A jeżeli chcesz takie z aluminium ( konkretne ????? ) kupisz na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam.

Zamierzam nabyć, drogą kupna, pas sztormowy/przeciwwietrzny do przedsionka, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy jakiś szkwał lub inna wichura może zastać na kempingu. Niestety nie wiem czym się kierować przy wyborze takiego pasu, na Allegro jest taki wybór że jak ktoś się nie zna to może się rozczarować jakością a później zawieźć podczas wichury.

Podpowiedzcie na co zwrócić uwagę i jaką firmę wybrać.

Z góry dzięki.

Wesołych i spokojnych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob, obojętnie, byleby pasy były zdrowe i miały porządne, wielkie śledzie... ew. możesz sobie dokupić wielkie gwoździe, albo uchwyty pod słupki ogrodowe...a jak będzie tanio to weź dwa pasy i w dwa się zapinaj...

 

... jak ja... tyle, że jeden mam zapinany do przedsionka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.