Skocz do zawartości

Pasy sztormowe


ptaku

Rekomendowane odpowiedzi

No nie mam tam bolca, tylko jakiś otwór w stelażu. Natomiast ten dach letni zachodzi około 30 cm na ten 30 centymetrowy u daszek przedsionka na zakładkę . Dach letni ma otwory odsunięte około 30 cm i wchodzą na tę wysunięte bolce na przedsionku , a na samym przedsionku na dachu jest kedra ulokowana oczywiście około 30 cm krawędzi. I daszek letni kedrą mocuje się do kedry przedsionka za pomocą takich połączeń jak na zdjęciu .

U nie nie ma miejsca na mocowanie kedry. Typowy pawilon bez dostawki. Ale spoko jak coś wymyślę to dam znać . Tylko martwi mnie brak otworów na bolce w stelażu (naroznikach) i Bolców w zestawie jaki otrzymałem z namiotem . Ale spoko . Jakos ogarne dorabiajac kołki i przelotki uszczelniające otwory w przedsionku . Jakby ktoś miał może zdjęcie takiego narożnego stelaża do montazu luźnego kołka ustalającego będę wdzięczny. Dziękuję Edytowane przez krzall (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 290
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie też nie ma dodatkowych bolców, ale są za to w stelażu otwory, to może jakieś zaślepki by zrobiły robotę, gdyby zagrały się te dziury w dachu przedsionka z otworami w stelażu. U mnie w przedsionku tylko 3 przelotki, a u Ciebie rozumiem że 6 ?

post-7469-0-16614800-1492872991_thumb.jpg

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie ma dodatkowych bolców, ale są za to w stelażu otwory, to może jakieś zaślepki by zrobiły robotę, gdyby zagrały się te dziury w dachu przedsionka z otworami w stelażu. U mnie w przedsionku tylko 3 przelotki, a u Ciebie rozumiem że 6 ?

Bardzo, bardzo dziękuję . To zdjęcie mi wyjaśnia wiele . Mam identyczny stelaz ja Ty masz tylko bez otworów. Założę dach znajdę miejsce. Zrobię znak przez otwór w dachu na stelażu. W wolnej chwili wywierce otwory w rurach i dopasuje bolce. Górne kapturki ochronne wyszukam z gumy żeby woda po bolcu nie leciała i będzie ok .

Tak mam sześć otworów w dachu. TRZY mam na te przedłużki a trzy obecnie niewykorzystane ale już teraz wiem co i jak .

Dzięki Wam ...

Bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Zdaje egzamin :-)

 

Ja używam na klamry oraz dodatkowo opasam cały przedsion drugim pasem... może to przerost formy nad treścią... ale kiedyś wywinęło mi przedsion i stelaż na budę ( nie było żadnego pasa ) i teraz jestem już uczulony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze powiedz mi czy to jest jakis znormalizowany wymiar tych klamr ?

pisza na jednej 56mm na drugiej 58mm i nie wiem ktora brac czy to nie jeden pies ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie pas sztormowy z transportowego i konkretne śledzie jednak nie mam sprężyn. Chcę dokupić ale jakie długie mają być i mocne czy słabe? Czy taką sprężynę da się rozciągnąć chociaż trochę w rękach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta klamra nie jest uniwersalna. .Mam przedsionek zimowy DWT i pasy z klamrą od innego producenta nie pasowały do rozmiaru. Klamra trzyma jak wściekła. Pasy przetrwały wichurę  w górach i nawet nie drgnęły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2019 o 20:41, tantalos napisał:

Zrobiłem sobie pas sztormowy z transportowego i konkretne śledzie jednak nie mam sprężyn. Chcę dokupić ale jakie długie mają być i mocne czy słabe? Czy taką sprężynę da się rozciągnąć chociaż trochę w rękach?

Da się ją rozciągnąć rękoma. Ma ona amortyzować uderzenia wiatru w przedsion aby stelaż nie przyjmował 100% siły na siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Hej, Jestem na etapie kompletowania pasów sztormowych. Zdecydowałem się na pasy transportowe 25mm z grzechotką. Mam śledzie  ze starego pasa.
Mam dylemat odnośnie sprężyn. Wyżej napisaliście, że ma się wyginać w ręce, ale przez internet ciężko to sprawdzić. 
Może ktoś poda wymiary sprężyn w oryginalnych pasach sztormowych ? 
Co sądzicie o czymś takim ?

image.thumb.png.58244bb24a77180607bb47bb80c5ca16.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako że tegoroczny urlop zapowiada sie objazdowo, i pojedziemy z markizą chcę kupić pas sztormowy. Widzę ze najbardziej popularne są pasy 11m. Ale ja chyba tak długiego nie potrzebuje, markiza ma 3m, jak przeciągnę pas z jednej i drugiej strony to powiedzmy da mi w sumie 7-8m. 

Spotkaliscie się z pasami 8-9 m ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.