Skocz do zawartości

Pasy sztormowe


ptaku

Rekomendowane odpowiedzi

Stosowałem przez kilka lat pas sztormowy Fiammy bodajże. W ubiegłym sezonie stwierdziłem że trzeba zmienić bo widać na nim już ząb czasu, ale nie chciałem pojedynczego, tylko podwójny tak żeby na każdą nogę był osobno. Thule ma coś takiego ale miejsca zaczepu o nogę markizy są dość lichę na mój gust więc zakupiłem pasy transportowe z tyrkotką (czy jak to się tam nazywa) żeby można było łatwo dociągąć i do tego dołożyłem dodatkowo sprężyny jakie stosuje się do huśtawek. Wszystko jest mocowane do ziemi śledziami zrobionymi z kątownika, tak że żadna ziemia im nie jest straszna. Przy okazji po tylu latach zauważyłem że lepiej przypinać markizę pasami do przodu niż na boki. Przy podmuchach zarówno bocznych jak i frontowych ładnie wszystko się trzyma na swoim miejscu. Jak miałem przypięte na boki to podmuchy boczne owszem nie były straszne, natomiast frontowy powodował wciskanie całego stelaża dachu do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 290
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzień dobry. Witam w słoneczne popołudnie. Szykując się do wypraw zakupiłem przedsionek. Brand. I mam pewien problem ponieważ w części górnej są w tkaninie 2 otwory na przełożenie bolcy od stelażu a ma tylko po jednym bolcu tym wysuniętym lekko poza obrys dostawki -przedsionka . Macie jakiś patent na dorobienie tego właściwego bolca a właściwie trzech bo po jednym przy każdej nodze? Wybaczcie mi moje laikiem podejście ale będzie to pierwszy sezon przygody z domkiem z dostawką. Dlaczego w tym temacie? Bo nie mam jak zaczepic pasa o bolcy słupków , więc tak sobie myślę że pozwólcie mi się podczepić pod temat. Z góry dziękuję za pomoc w tej materii i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze drobiazg... w związku że nie działa mi klawisz edytuj... dalszy ciąg.. 1. Końcowe rurki z bolcami _ też są otwory na nie w przedsionku 2. Miejsce gdzie w przedsionku mam otwory a nie mamam Bolców napinających - wiem że powinny być. 3i4 też w zestawie nie mam tych środkowych pionowych i poziomych rurek. I jak powyżej już pytałem macie pomysł jak te bolce dorobić? Oraz czy ten przedsionek na 3 stelażach się utrzyma ? Czy szukać stelaży dodatkowych tych z nr 3 i4? Z góry bardzo dziękuję za pomoc ... pozdrawiam KZ ps teraz edycja zadziałała

post-22161-0-47424000-1492709156_thumb.jpg

Edytowane przez krzall (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie rozumiem o co chodzi ale,

Rurki z bolcem to chyba do wyciągania takiego mini daszka poza obrys przedsionka coś jak u mnie na fotce, przynajmniej u mnie do tego służą w załaczniku, Dorobić pewnie się da rurka spawarka i naprzód :D

U mnie trzyma się na 3 nogach po co ci tyle tych słupków i rurek ile tam metrów masz? Co do sztormowego to najlepiej przerzucić go chyba przez cały przedsionek od przodu od jednego boku do drugiego a nie łapać za słupki.

post-20868-0-43229400-1492714555_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voku  - przyczepy od 495 najczęściej mają 5słupków, mniejsze 3.

Pas sztormowy chyba rzeczywiście najlepiej przerzucić przez całość - ewentualnie może warto się zaopatrzyć w takie podkładki gąbkowe dla lepszego ułożenia pasa i nie obcierania dachu przedsionka pasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to któryś raz i ni cholery pokumać nie mogę o co Ci chodzi.

Dziekuję bardzo za zainteresowanie .... trudno wytłumaczyć ale w trójniku nie mam bolca :) Tak pokrótce ;)

To są zrzuty i jak widze w ten trójnik wkłada składacz Branda jakiś bolec - a u mnie nie bardzo wiem jak to ogarnąć nie mam akurat bolca ani tych przelotek 

Tez nie rozumiem o co chodzi ale,

Rurki z bolcem to chyba do wyciągania takiego mini daszka poza obrys przedsionka coś jak u mnie na fotce, przynajmniej u mnie do tego służą w załaczniku, Dorobić pewnie się da rurka spawarka i naprzód :D

U mnie trzyma się na 3 nogach po co ci tyle tych słupków i rurek ile tam metrów masz? Co do sztormowego to najlepiej przerzucić go chyba przez cały przedsionek od przodu od jednego boku do drugiego a nie łapać za słupki.

Dziekuję za zainteresowanie ... Tak blisko ... te rurki z bolcem mam do daszka ale nie mam bolców w trójnikach na frontowych nogach Tak jak na poprzednich zdjeciach co wstawiłem możliwe że to system z bolcem dokładanym tylko jakoś nie widziałem dziury w co włożyć w stelażu (trójniku) . Chyba że tak "na pałę" pomiędzy rurki a obejmę - nie mam tych grzybków kapturków uszczelniających itp. Coś będę musiał pokombinować. A tą na zdjeciu rurkę w ilości 3 szt mam :) i dzięki temu mogę trochę napiąć daszek ;)

Nie ma na tej aukcji tego czego mi brakuje ... ;) Po pooglądaniu tego filmiku Branda doszedłem do wniosku że to mogą być dokładane bolce do samych rurek ... ??? Tak sobie tylko myślę. Na długi weekend wybieram się do Czech to będę rozkładał na żywca ;) i kombinował :)

Voku  - przyczepy od 495 najczęściej mają 5słupków, mniejsze 3.

Pas sztormowy chyba rzeczywiście najlepiej przerzucić przez całość - ewentualnie może warto się zaopatrzyć w takie podkładki gąbkowe dla lepszego ułożenia pasa i nie obcierania dachu przedsionka pasem...

Moja Avondale Avocet ma 15 stóp i 10 cali cokolwiek by to nie oznaczało w normalnej mowie troszkę mniej niż 5 m. Czyli powinno dać radę na 3 częsciowym stelażu? Jak będą wolne środki to będę uzupełniał żelastwo :) Rozstawiałem testowo 1 raz przedsionek i załapałem dość szybko o co kaman tylko brak tych bolców mnie powalił. Myślałem już o dołożeniu obejm do rur hydraulicznych z wkęconym prętem ocynkowanym ;) i prowizoryczne nakładki  gumowe z  otworem (z dętki alboco ;) ) chyba że wiecie gdzie takie patentowe bolce i uszczelnienia kupić jak na filmie https://www.youtube.com/watch?v=tdMvtXXUSNs&t=5s  około 1;17 minuty  i na zdjeciach poniżej. Dzięki za odpowiedź :)

No ok, ale z tego co zrozumiałem on chce dołożyć te dodatkowe nogi, bo teraz ma na 3?

Też chcę dołożyć , ale najpierw te bolce do założenia daszku na stelaż :) i umocowania. Na razie te dziury w dachu na bolce zakryję pasem sztormowym. Położę dokładnie na tych otworach to się nie będzie lało jakbyco ;) Dzięki za zainteresowanie ;) i pomoc :)

post-22161-0-31883400-1492801381_thumb.png

post-22161-0-70288400-1492801384_thumb.png

post-22161-0-00116500-1492801388_thumb.png

post-22161-0-22601400-1492801391_thumb.png

post-22161-0-18415000-1492801978_thumb.jpg

post-22161-0-35029200-1492803440_thumb.jpg

Edytowane przez krzall (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Brand'a I faktycznie chyba nie mam bolca/y w tym miejscu, tak jak to pokazujesz na ostatnim zdjęciu , bolce chyba są na krawędzi przedsionka, czyli końcu mini daszku... Ale może to jest po to, że do przedsionka jest jeszcze dokładany daszek letni I tam sié właśnie go wpina.

....a może i są te bolce ,sam już nie wiem... . Generalnie firma brand patrząc na materiał, suwaki wydaje się być b. porządna

post-7469-0-50895900-1492809776_thumb.jpg

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam tam bolca, tylko jakiś otwór w stelażu. Natomiast ten dach letni zachodzi około 30 cm na ten 30 centymetrowy u daszek przedsionka na zakładkę . Dach letni ma otwory odsunięte około 30 cm i wchodzą na tę wysunięte bolce na przedsionku , a na samym przedsionku na dachu jest kedra ulokowana oczywiście około 30 cm krawędzi. I daszek letni kedrą mocuje się do kedry przedsionka za pomocą takich połączeń jak na zdjęciu .

post-7469-0-67441300-1492842127_thumb.jpg

post-7469-0-14064900-1492842219_thumb.jpg

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Brand'a I faktycznie chyba nie mam bolca/y w tym miejscu, tak jak to pokazujesz na ostatnim zdjęciu , bolce chyba są na krawędzi przedsionka, czyli końcu mini daszku... Ale może to jest po to, że do przedsionka jest jeszcze dokładany daszek letni I tam sié właśnie go wpina.

....a może i są te bolce ,sam już nie wiem... . Generalnie firma brand patrząc na materiał, suwaki wydaje się być b. porządna

Bardzo dziękuję

Fajny masz ten dom

Dziś zamawiając pas z ochraniaczami rozmawiałem ze sprzedawcą który wspomniał mi o swoim dachu że mocuje tylko na tych wysuniętych dodatkowych 30 cm rurach tym bólem. Ma otwory w swoim przedsionku na wysokości naronych stelaży ale przykrywa je pasem i do tej pory to mu nie ciekło . I die trzymało bo napinal dach i mocowań pasem.

Jeszcze drobiazg do napinania tych rurek używacie klucza czy tylko ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.