Skocz do zawartości

Pasy sztormowe


ptaku

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zakupione pasy sztormowe i w sumie jak i kiedy je zakładać ?

Czy stosujecie jeszcze inne pasy do zabezpieczania przyczep i przedsionków przed silnymi wiatrami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 290
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja je zawsze montuje, ale może dlatego,że rozbijam sie nad samą wodą i czasami mocno wieje. Pasy zakładam na rurki od daszku pod, a nie na materiał przedsionka bo może się przetrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy sztormowe są w obecnym czasie standardem niektórych przedsionków

Dla ułatwienia montażu przedsionki te mają wszyte klamry (przejście dachu w ścianę boczną)klamry spinamy z ukśną częścią pasa mocujemy do śledzi i gotowe.(odpada najbardziej kłopotliwa operacja -przeprowadzenie pasa po dachu przedsionka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je zawsze montuje, ale może dlatego,że rozbijam sie nad samą wodą i czasami mocno wieje. Pasy zakładam na rurki od daszku pod, a nie na materiał przedsionka bo może się przetrzeć.

 

Gdybym tak montował to już kilkukrotnie pozbył bym się daszkla/przedsionka :ok:

 

Stelaż do ziemi wystarczy jak odciągi mocują, a właśnie materiał (daszka/przedsionka) musi do ziemi czymś więcej niż tylko mocowaniem "w oczka" być przytwierdzony :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janus, Nie widzę powodu,żeby przedsionek miał odlecieć jak pas zamontujesz pod materiał. Przecież materiał przedsionka jest mocowany do stelaża a pas sztormowy ma za zadanie kotwić całość konstrukcji do ziemi. Jak dasz pas na przedsionek to pas będzie się ruszał bo sprężyna będzie się naciągać i co za tym idzie trzeć o materiał i po kilku sezonach będzie w miejscach styku pasa, materiału i rurki stelaża przetarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zakladam na wierzch przedsionka i robie dosyc dlugie boczne odciagi, czesto bywa tak, ze wiatr dodatkowo pompuje przedsionek i zaczyna on sie zachowywac jak balon, bo przynajmiej w moim przedsionku lezy on po prostu na stelazu..

Dwa lata temu jak byl Bialy Szkwal na Mazurach to sie sprawdzilo, i niezliczone wichry na polwyspie jak stala przyczepa czasem przedsionkiem do zatoki.. :bzik: dwa metry od wody, wtedy bylo tam jeszcze pusto.

Fakt, kilka nocy z Jola trzymalismy przedsionek a piana z zatoki byla do wysokosci okien w przedsionku...Za to jak nie wialo widok rekompensowal wszystkie nieprzespane noce, mozna bylo sobie wyobrazic, ze sie jest jak Robinson...

Stare dzieje...

Teraz juz nie rozkladam przedsionka, za duzo roboty, Karol prawie dorosly, mieszka w namiocie swoim a i wiatry jakby teraz mocniejsze i takie bardziej nieprzewidywalne...

Ale zawsze jak zostawialismy przyczepe z rozbitym przedsionkiem i jechalismy na caly dzien gdzies na wycieczke, to byl taki maly niepokoj, czy aby jest do czego wracac.

W koncu to 8 metrow, ale zawsze jakos szczesliwie wszystko bylo na miejscu w przeciwienstwie do niektorych sasiadow...

Taak, przedsionek dobra rzecz, a pasy sztormowe to polecam, mi sie specjalnie nic nie przetarlo,

ale nie uzywam sprezyn, wole jak przybity na sztywno jest wtedy jest mniejsze wrazenie w srodku, ze jednak nie mieszkamy na okrecie... :ok:

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yabulon

Przecież stelaż nie odfrunie :bzik:

Przedsionek do stelaża nie jest przymocowany tylko na nim leży, nie licząc tych 3 rurek przechodzących przez końcówki daszka oraz ew. kilku sznurków zawiązanych na poprzeczkach dachowych. Gumy mocujące do ziemi też nie są nazbyt pewne. A pas nie zakładam stale w tym samym miejscu, zresztą pod wpływem wiatru i tak się przemieszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przyszłego tygodnie będzie ciekawa oferta w LIDLU pasów sztormowych-ładunkowych które z powodzeniem się sprawdzają w karawaningu. Ważna jest tu cena około 40 zł za komplet w komplecie znajduje się 4 pasy z bloczkami do naciągania. Wytestowałem ,używam,

Polecam!!!

 

Pozdrawiam :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek l, napisałeś "za to jak nie wialo widok rekompensowal wszystkie nieprzespane noce, mozna bylo sobie wyobrazic, ze sie jest jak Robinson... " Wiem, że to nie na temat, ale tak się rozmarzyłem, zacząłem wspominać... i sięgnąłem do zdjęć i mam takie oto na plaży :

post-83168-imported-5406b07a-d90b-4448-8a94-764736480605_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.