Skocz do zawartości

Szklarska Poręba


adje

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mojej :bzik: z urlopem się ułozy to czerwcowy przedłużony weekend planuję spędzić w Karkonoszach.Wybór padł na Szklarską Porębę.Kiedyś z namiotem nocowałem na kampingu położonym przed Szklarską po lewej stronie.Czy on nadal istnieje?Czy nie ma problemu żeby wjechać tam z przyczepą?Moze ktos poleci mi jakiś inny kamping?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kamping o którym piszesz jeszcze istnieje, ale ja chyba nie odważyłbym się wjechać na niego z przyczepą. Z tego co mu się przyjrzałem, to wyjazd jest pod górę a teren strasznie nierówny - jak spadnie deszcze może być kiepsko.

Drugi kamping w Szklarskiej to "pod klonem" - link podał kapete. Z nim z kolei jest problem taki, że ostatni odcinek dojazdu do niego jest strasznie stromy. Na zdjęciach jest astra a przyczepę też masz niechudą - może być problem. Ja bez przyczepy podjeżdżam tam na dwójce vectrą dwulitrową. Blisko jest stacja kolejowa i tory, ale ruch nieduży więc nie powinno to mieć znaczenia. Alternatywny dojazd do tego pola jest przez Świeradów-Zdrój, ale trzeba nadrobić trochę kilometrów - za to przejeżdża się przez zakręt śmierci.

Pozdrawiam, miłego :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - ale trzeba się liczyć z tym, że nadrobisz około 40 km - tak mniej więcej. Ten stromy odcinek drogi jest bardzo krótki i w zasadzie w normalnych warunkach nie byłoby z nim problemu, ale to są góry. W zasadzie od Cieplic jedziesz cały czas pod górkę i nie ma się gdzie rozpędzić, poza tym na stromizna kończy się zakrętem 90 stopni i dalej jest pod górę tylko lżej.

Tu masz linka w google do tego obszaru

http://mapy.google.pl/?ie=UTF8&t=h&ll=50.831773,15.519497&spn=0.005048,0.009613&z=17

Ten stromy odcinek to ulica Jednosci narodowej. Kamping to plac nad ulicą Szpitalną wzdłuż Armi Krajowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo myslałem że to chodzi o jakiś podjazd nieutwardzoną drogą ale skoro to normalna droga to jakoś się wdrapę :ok:

 

Zobaczyłem fotki,podoba mi sie widok z kampingu na Szrenicę :krzykacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze podpowiem jeden kemping - w mieście, w Jeleniej Górze. Przymierzam się, żeby tam pojechać, na razie byłem tylko przy okazji przejazdu na bramie. Sprawiał wrażenie dość sympatyczne:

 

http://www.camping.karkonosz.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy na campingu Słoneczna Polana w Cieplicach wszędzie blisko ,sanitariaty czyste nowe.

Blisko do Karpacza , Szklarskiej Poreby zaliczyliśmy nawet Pragę .

Widoku z samego campingu raczej nie ma ale nie można narzekać obsługa bardzo miła.

Niedaleko fajna smażalnia rybek chyba u Rybaka polecam ,zresztą jest ich kilka.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.