Skocz do zawartości

VW Caddy Tramper itp.


robin

Rekomendowane odpowiedzi

Na tegorocznych targach w Brnie zaprezentowano b.ciekawe rozwiązanie odnoszące się do samochodów z "kratką" typu:Kangoo,Berlingo,VW itp.

Zobaczcie sami jak mozna zrobić mini-kamperka.

 

pict0034ge5.jpg

pict0035wa6.jpg

pict0037oo2.jpg

pict0036tw2.jpg

pict0039yb8.jpg

pict0038br2.jpg

pict0040im3.jpg

pict0041sr3.jpg

Samodzielne wykonanie takiego rozwiązania jest mozliwe a wtedy.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się pomysł bardzo podoba - głównie z tego względu, że jest to mobilne (myślę że po autostradzie spokojnie się tym jedzie 150 km/h), łatwo zaparkować :pub: . Więc na 2-3 dniowe wyjazdy jest idealny, ale wakacji to bym w nim nie spędził :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto powiedział, że to jest camper?

Przecież za 1 tys, no góra 2 tys zł. mozna w ciągu godziny przekształcic auto do codziennego uzytku w pojazd campingowy, w którym spokojnie spędzimy długi weekend. Rozstawianie sprzetu na campingu nie zajmie wiecej niż 15 minut :pub: Za takie pieniądze to nawet po sezonie starej przyczepy nie kupię :pub:

A co do porównania do namiotu to uważam go mocno naciągniete :lol: jak juz to do przyczepy namiotowej choć i to nie za bardzo.

 

Bo tak w ogóle to z wiosną zabieram sie właśnie za taką przeróbkę kangoo-rka :pub:

 

multifunll7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,że pomysł nie jest nowy.I ten namiocik też nie musi być.Ale wyobrażcie sobie krótkie wyjazdy nawet za granicę np. na tydzień czy dwa.Zostawić można samochód na każdym parkingu do wys.2,5m strzeżonym czy nie i cały dzień siedziec na plaży czy zwiedzać.Jeść można wszędzie - w tym samochodzie też.Istotne jest to ,że budując stelarz pod materac i szyjąc "kieszenie na okna" możemy wykorzystać posiadany samochód tego typu do nieprawdopodobnych możliwości turystycznych.Gdy w 1998r.kupiłem swoje pierwsze Kangoo to w ten sposób zwiedziłem całą Ukrainę oraz Słowację.Upały to nie argument.Zazwyczaj po 21.00 jest już po upałach a poza tym można zaparkować w cieniu.No i klimatyzacja powinna zrobić swoje.Blachy tak samo jak szybko się nagrzewają tak szybko stygną.Jak lało to spędzałem czas w knajpach,muzeach czy innych zadaszonych miejscach.I ostatni argument.Takie Kangoo pali 4,5l/100km.Czym taniej dojedziecie do np.Portugalii i zapewnicie sobie bezpłatne noclegi?

Pozdrawiam - Robin :lol::pub::pub::pub::pub::pub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tego typu rozwiązaniach liczy się zwłaszcza mobilność. Takie pojazdy nie nadają się raczej do caravaningu "pobytowego", natomiast do wycieczek objazdowych są super. W podobny sposób, tylko na większych pojazdach, są budowane pojazdy ekspedycyjne off-road'owe. Podwójna podłoga bagażnika gdzie dolna część to zabudowa kontenerami na sprzęt i bagaże, góra to sypialnia. Drugi sposób to sypialnia namiotowa na dachu. Pasjonaci tego typu podrożowania zwiedzają tak praktycznie wszystkie kontynenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
:drive: CZEŚĆ Moim skromnym zdaniem ani to namiot ,ani kamp . fakt to coś jest szybkie na trasie, ale na kampingu jesteś uziemiony , przyczepe odpinasz i jesteś mobilny , kamp zwijasz parasol i jazda a tu namiot i auto przytroczone do ziemi , wersja Trabant AVANT ,KOMBI,VARIANT itp i namiot to jest pomysł ole :drive:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł jak dla mnie bomba

3dcassone1ei1.jpg

 

Przez cały czas normalny samochód rodzinny a na weekend wkładamy skrzyneczkę tego typu i mamy samochód na romantyczne chwile z zoną poza miastem ( a dzieci do babci ) Cała uniwersalność tego to to że nie trzeba robić ekstra zabiegów aby wygodnie spać w samochodzie i mieć miejsce na rzeczy osobiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.