Skocz do zawartości

kanał elbląski


agajgdynia

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Planujemy sobie (w któryś weekend majowy :ok: ) wycieczkę po kanale elbląskim. Podobno :) najciekawszym odcinkiem jest trasa Elbląg - Buczyniec z uwagi na pochylnie. Czy ktoś z Was spłynął kanałem i tak faktycznie jest?

I jeśli jeszcze mogę Was prosić o radę to jaki camping w najbliższej okolicy polecalibyście?

Pozdrawiam z Gdyni

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys motorowka przeplynalem z jeziora Jeziorak kanalem do Milomlyna - dalej sie nie zapuszczalem

pod samym Milomlynem kanal idzie wzdluz drogi fajny efekt jak ktos jedzie samochodem obok :ok:

 

w Milomlynie na kanale jest śluza w strone Ostrody

 

bylem tez nad jeziorem Ruda Woda w okolicach Wenecji (dopiero teraz zobaczylem ze to jezioro jest na trasie kanalu Elblaskiego) ale tam stalismy na dzikiej polanie z namiotami

 

generalnie bardzo mi sie podobaja tamte okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Siemianach jest pare,tutaj kolega opisal jeden http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=1577

 

po drugiej stronie w Wieprzu - Wyspa Bukowiec

wyspa ktora jest polaczona grobla takze mozna wjechac samochodem ale niestety tam nie ma pradu

 

http://bukowiec.lua.pl/otworz.php?page=dlaczego za to ceny raczej mocno przystepne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała całodzienna przygoda na Kanale Elbląskim zaczęła się od kempingu ELEMIS w Starych Jabłonkach koło Ostródy. Tam zostawilismy Niewiadkę i po zakupie biletów udalismy sie do Mimomłyna gdzie mieliśmy start. W dni majowe odcinek z Ostródy był w 2007 nieczynny .W Mimomłynie zostawilismy samochód i stateczkiem przez wszystkie pochylnie i śluzy przepłyneliśmy aż do Elbląga ! Tam czekał busik który nas odstawił do samochodu. Niezapomniany rejs. Trzeba tylko trafić na pogodę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim (ale nie tylko) zdaniem najlepszy odcinek to Elbląg-Buczyniec i to właśnie w tym kierunku. wtedy najlepiej kempingować się w Elblągu. to i tak trwa 5 godzin.

nie polecam dłuższej trasy, szczególnie dla niecierpliwych i rodzin z małymi dziećmi. to nie prom z atrakcjami w końcu. czytałem w necie opinie, że najdłuższy odcinek z Buczyńca do Miłomłyna był dla wielu nużący.

 

zupełnie inaczej jak płyniecie prywatnie, kiedy kanał jest częścią rejsu z noclegami na jachcie albo w namiocie na lądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki camping w najbliższej okolicy polecalibyście?

Witaj, jedyny kemping który znajduje się jakieś 400 metrów od przystani żeglugi Elbląskiej jest w Elblągu na ul. Panieńskiej, uroczo położony nad Kanałem Elbląskim.

Jeśli chcesz mieć widok na Zalew Wiślany od strony lądu, to można podjechać do Fromborka, gdzie również jest kemping. Jeśli chodzi o Jeziorak, to tak jak Mymlon mówi, w jego linku również dokleiłem kilka miejsc nad Jeziorakiem. Pozdrawiam z Elbląga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku spłynąłem całym kanałem od Ostródy do Elbąga. Pierwszego dnia dopłynęliśmy do sluzy Zielona i tam nocleg. następnego dnia spory kawał do pierwszej pochylni (Buczyniec). Ostatniego dnia aż do Elbląga. Wszystko swoja motorówka. Nieprawdą jest wg mnie, że najciekawszy odcinek jest tylko po pochylniach - każdy fragment kanału jest inny i warty zobaczenia. W jednym masz rewelacyjne techniczne rozwiązania jakim są pochylnie a w innym przepiękną dziką jeszcze przyrodę. Polecam całość. Nie wiem jak chcecie płynąć, czy swoją łodziĄ czy stateczkiem pasażerskim. W razie czego pytaj.

Pozdrawiam

Adam

post-81438-imported-0bc4460b-31c2-482c-a8fe-2ab30e6b8425_thumb.jpg

post-81438-imported-6f1fe717-871c-4bfe-a398-746ec195c609_thumb.jpg

post-81438-imported-e2c37922-d89d-4795-8403-1942cb96aa91_thumb.jpg

post-81438-imported-764f2fdf-e860-4169-bba5-bcb331ef23eb_thumb.jpg

post-81438-imported-4839ccef-2722-4b4c-9379-5e5976b458d1_thumb.jpg

post-81438-imported-2e5bbe0c-9253-4b2c-ae45-5d05ed69552d_thumb.jpg

post-81438-imported-d9fb30a9-5b15-46df-b4b7-3e6abe13e2c3_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.