Skocz do zawartości

GACKI - czerwiec 2009 boże ciało


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Byłem na tym kempingu po raz pierwszy.Właściciel jest bardzo sympatycznym człowiekiem.Świetne miejsce osłonięte modrzewiami,czuję że to będzie moje nowe miejsce weekendowe.W bliskiej odległości sporo ciekawostek do zwiedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzut beretem od Gacków można zobaczyć;

1)Busko Zdrój z parkiem uzdrowiskowym

2)Chroberz-pałac Wielopolskich z ciekawą ekspozycją

3)Młodzawy Małe-prywatny ogród botaniczny,robi wrażenie i dzieciom się też spodoba,oraz nekropolia ordynatów

4)Spływ kajakowy Nidą-trasa długości chyba do 4 godzin,kajaki 2 osobowe

5)Kolegiata w Wiślicy-robi wrażenie

6)Pinczów-tutaj się nie będę rozpisywał bo jest tam do zwiedzenia kilka miejsc

&)Sancygniów-pałac,kościół,zbór ariański

To takie najciekawsze miejsca,ich urok polega na tym że czas się tam zatrzymał a zabytki średniowieczne mogą konkurować z zabytkami zachodu.Dzisiaj są to wsie a niegdyś ważne ośrodki.Muszę coś poszperać w temacie atrakcji dla dzieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie.

wszystko to atrakcyjne miejsca, ale raczje nie dla 4 i 6-latki. one potrafią cierpliwie zwiedzać, ale zdajesz sobie sprawę, że trochę je to nudzi, jeżeli nie wiąże się z ani jedną prawdziwą atrakcją gdzieś pomiędzy.

 

oczywiście, być może na żywo wszystko co wspomniałeś wspaniale wygląda, ale strony internetowe dotyczące atrakcji kielecczyzny są z reguły ubogie, a komentarze w necie tych co byli i wrócili też mało zachęcające.

 

jednego dnia będzie Bałtów, innego Pacanów, ale chciałbym czas pośrodku też im ciekawie zająć.

 

a czy na samym kempingu nie będzie problemów z aranżacją zabawy dla moich dwóch słoneczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemping jest bardzo przyjazny w temacie dzieci,myślę że nie będą się nudziły,natomiast ciekawostki które podałem to atrakcje głównie dla dorosłych .W temacie rozrywek dla dzieci muszę się jeszcze rozejrzeć.Ponidzie jest bardzo mało znane,chociaż zabytki ma na miarę Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponidzie znam jedynie z piosenek Bellona :]

kielecczyzna źle się generalnie kojarzy, no ale chcemy poznać. tylko ile można zobaczyć przez kilka dni, kiedy program i tak pod dzieci układamy?

będziemy się tłuc ponad 500 km, więc po prostu musi być zajefajnie :hmm:

dlatego pytam, zresztą tak do wyjazdu chyba będę pytał :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

affa, ja uwielbiam Gacki i jeśli się uda będę w czerwcu ... ale nie jest to miejsce dla którego warto jechać 500 km ... Kaszuby są bliżej i biją Kielecczyznę na głowę ... dla nas na południu jest to jakaś atrakcja :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witus, trudno mi się nie zgodzić, że Kaszuby są atrakcyjniejsze, w końcu spędzam tam wiele dni latem :hmm:

Gacki może nie są warte takiej wyprawy, ale obiecaliśmy dzieciom Bałtów, chcemy zabrać je do Koziołka Matołka to nie mamy wyjścia :bukiet:

skoro Loch Ness to najatrakcyjniejszy kemping w pobliżu Pacanowa to tam się zatrzymamy na 1-2 dni i będzie dobrze. resztę dopisze życie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze zaliczyc kolejke waskotorowa z Jedrzejowa do Pinczowa .Daniel 6 lat bedac wGackach 30 dni nie byl znudzony.Bylo fajnie.Czeka na jeszcze bedzie uczyl sie nurkowac Moze i twoim dzieciakom to przypasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemping w Gackach nie powala może standardem,ale też nie łupią skóry.Miejsce jest bardzo urokliwe-ma w sobie to ,,coś,,.Ponadto jeśli z Prezesem Jackiem walniemy małe co nieco to okolica nabiera jeszcze głębszych kolorów.Tak jak mówi Affa-Kaszuby to nie są,ale tylko dlatego że ta okolica jest słabo rozpropagowana i jeśli chce się zwiedzić kościół to klecha patrzy z byka.Z drugiej strony patrząc nie ma tłumów a to duża zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze zaliczyc kolejke waskotorowa z Jedrzejowa do Pinczowa

niestety tylko niedziela, a wtedy mamy Pacanów. szkoda, bo nie wiem kiedy i czy w ogóle będziemy się tam jeszcze kręcić

 

Z drugiej strony patrząc nie ma tłumów a to duża zaleta.

bardzo mnie to cieszy :ok:

 

pytanie do tambylców:

czy warto zwiedzić z moimi dziewczynami kopalnie krzemienia w Krzemionkach?

w atrakcjach widzę wiele rezerwatów przyrody, ale żaden nie wydaje mi się na tyle ciekawy, by warto było je odwiedzić. może ktoś jeszcze penetrował okolice i coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

affa krzemionki warto zwiedzić a oprócz nich jeszcze kilka miejsc:

- http://www.juraparkbaltow.pl/ to na pewno zadowoli dziewczynki

- potężne ruiny zamku w Ujeździe http://www.sandomierskie.com/kraj/Ujazd/ujazd_strona_glowna.htm

- można jeszcze w obrębie paru kilometrów zwiedzić jaskinie raj, ruiny zamku w Chęcinach i Skansen w Tokarni (http://www.adamski.pl/wycieczki/skansen-tokarnia/ http://www.jaskiniaraj.pl/ http://www.zamkipolskie.com/checiny/checiny.html )

- i jeszcze parę miejsc które są w temacie o Gackach w pobliżu Pińczowa i Buska

Życzę miłego zwiedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.