Skocz do zawartości
CamperDiem

kilka dni na kempingu Stara Baśń k. Mrągowa - zdań kilka

Rekomendowane odpowiedzi

CamperDiem

Rozpoczęliśmy właśnie sezon na kempingu „Stara Baśń” w Kosewie. Subiektywna relacja z wycieczki pojawi się wkrótce na blogu, a teraz kilka zdań, które mogą być wskazówką dla wybierających się w tę okolicę w przyszłości:

- Szukając kempingu na pobyt obdzwoniłem okolice i większość nie działa, nawet nie odbierają telefonów. A te które działają, to mają albo nieczynne sanitariaty, albo plac zabaw zdemontowany na zimę („Wagabunda” w Mikołajkach), albo nie rozumieją pytania o możliwość opróżnienia turystycznego wc jak w Pieckach. „Stara Baśń” w tym momencie zdeklasowała konkurencję.

- Poziom hałasu na kempingu opisywany na forum jako bardzo wysoki, nie do końca znalazł potwierdzenie w praktyce. Droga nr 16 przebiegająca obok kempingu na pewno nie należy do najcichszych, latem przybywa tirów i ścigaczy, ale i wtedy odgłosy z niej nie przeszkadzają chyba bardziej niż gwar samego kempingu. Moim zdaniem całkiem dobra baza na kilkudniowy pobyt w okolicy Mrągowa. Kemping ładny, obsługa sympatyczna, dobre domowe jedzenie i plac zabaw, który zadowoli mniejsze dzieci.

- Większość atrakcji w okolicy czynna od 1 maja i później

- Mikołajki szykują się do sezonu. To całkiem sympatyczne miasteczko tylko nie rozumiem dlaczego oszpecono je czymś tak oryginalnie brzydkim i nie pasującym do klimatu mazur jak Hotel Gołębiewski?

- Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie to doświadczenie zdecydowanie większego kalibru, niż wynikałoby to z jego strony internetowej. Dla nas wspaniałe doświadczenie, bliski kontakt ze zwierzętami, pozytywne zaskoczenie! W takich miejscach ważne jest, by unikać tłumów zwiedzających.

- Wilczy Szaniec w Gierłoży robi wrażenie nawet na 4-6 letnich dziewczynkach. Przykre, że lobby przewodników skutecznie dba, żeby żaden obiekt nie był oznaczony inaczej niż tylko numerem, by „zachęcać” do korzystania z ich usług. 40 zł to nie majątek, ale napotkani przewodnicy nie zdobyli naszego zaufania, a małe dzieci nie są gotowe na „uniwersalną” wiedzę, którą starano by się im przekazać.

- Klasztor w Świętej Lipce odwiedziliśmy z powodu słynnych organów. Mimo, że poddawane są akurat renowacji, okazały nam swoją moc i wartość. Większość odwiedza to miejsce z powodu rzekomo świętego drzewa- nie ważne czy ktoś jest wierzący, choćby tylko jako ciekawostkę warto zobaczyć. Mnie zaciekawiły jednakże najbardziej światełka imitujące świeczki, które włączały się na określony czas, w ilości zależnej od nominału wrzuconego bilonu: 1,2 lub 5 zł :]

- Miasteczko Westernowe Mrongoville mimo, że jeszcze nie w pełni czynne (w kwietniu bez występów) zrobiło duże wrażenie. Żal, że nie mogliśmy zatrzymać się w saloonie, ale trzeba było autem wrócić 10 km na kemping :-(

Ten wyjazd jeszcze bardziej niż poprzednie uzmysłowił nam, że bardzo potrzebujemy kampera. Jutro zostawiamy mazury za sobą i wracamy do Gdańska. Oj, będziemy tęsknić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
be-ja

Cześć. Poniedziałek ma się ku końcowi, a tu nic, cisza. Musisz się sprężyć Kolego :] . Przeczytałem Twoje relacje na blogu i miło się je czyta. Mam nadzieję że coś ciekawego i tu napiszesz.

Pzd be-ja

Ps. fajna Rodzinka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Luksiak

affa mam pytanko bo chcę właśnie do Starej Baśni w sierpniu wytransportować dzieciaki z dziadkami, a ty piszesz

"Moim zdaniem całkiem dobra baza na kilkudniowy pobyt w okolicy Mrągowa - ok " , a na 2 tygodnie ??????

pozdrawiam marcin

ps. 8 i 9 latka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CamperDiem

be-ja, coś z wyprawy już jest, ale będzie jeszcze więcej

luksusowa_buda, Stara Baśń to bardzo fajny kemping

pomijam fakt, że ja generalnie nie znoszę kempingów w pełni sezonu

okolica Kosewa jest bardzo ciekawa, jest trochę atrakcji, ale zadaj sobie pytania:

- ile czasu dziennie spędzać będą na kempingu?

- czy będą się po okolicy przemieszczać samochodem? - tylko to wchodzi w rachubę, bo na piesze wycieczki tam nie można liczyć (na rowerowe zresztą też)

- latem tam jest głośno, dużo ludzi, dużo dzieci, czasami ścigacze na drodze, czasem quad

- dla mnie Mazury to kwestia najwyżej kilku dni w jednym miejscu lub wodniactwo

- uwaga na kleszcze!!!

no ale sam musisz zdecydować, bo wiesz jak to jest z doradcami :czerwona:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
be-ja

Cześć. Przeczytałem część pierwszą, czekam na drugą. :czerwona:

Pzd be-ja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CamperDiem

kurde, Ty serio to czytasz! :ok: ale chyba nikt więcej :czerwona:

ale nie to jest ważne, w długie jesienne i zimowe wieczory ten blog przypomina nam gdzie już byliśmy i jak (z reguły) byliśmy szczęśliwi :-]

coś tam dzisiaj dodałem, ale jeszcze nie wszystko. no i żonę zmobilizowałem i z Kadzidłowa zrobiła relację :nono:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elaola
ale chyba nikt więcej

O przepraszam, ja też czytałam i bardzo mi się podoba. :czerwona:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szymon79
ale chyba nikt więcej

O przepraszam, ja też czytałam i bardzo mi się podoba. :czerwona:

halo !! nie zapominajcie o mnie

Ja też czytam....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
be-ja

Cześć. Widzisz Kolego nie tylko ja jestem zainteresowany tematem. Lubię czytac relacje z wypraw, a zwłaszcza te napisane ciekawie i z fotoreportażem.

Pzd be-ja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CamperDiem

bardzo mi miło, że to co piszę(emy) uznajesz za interesujące.

ja też lubię czytać relacje i oglądać fotorelacje innych, więc zachęcam do publikowania ich w jakiejkolwiek formie.

przy okazji: w temacie Mazury kwiecień 2009 opublikowałem na blogu ostatnią relację.

teraz czas na planowanie następnej wyprawy :-)

dodam jeszcze, że bardzo podobało mi się, jak w drodze powrotnej z Mazur mijałem karawanę Niemców, prawie 10 przyczep! nie kamperów, a właśnie przyczep :czerwona:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
be-ja

Cześć. Przeczytałem i będąc na spływie Krutynią wpadniemy do Kadzidłowa.

Te zwierzaki są super, a szczególnie tak bliski kontakt z naturą.

Pzd be-ja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
CamperDiem

cieszę się, że Cię relacja zachęciła

park w kadzidłowie to naprawdę zupełnie inna bajka niż zoo

ważne, żeby nie trafić w tłum wycieczkowy

pani przewodnik podpowiedziała, że najlepiej z samego rana po 9 być, jeśli jakaś wycieczka akurat rano się zjawi to nie iść z nią, wziąć osobnego przewodnika

po wyjściu z parku pozostaje niedosyt, bo chciałoby się tak bez limitu, no ale tak się nie da :-(

i jeszcze ważne: każdy wynosi tyle wrażeń ile chce wynieść, czyli wobrażam sobie, że ktoś zachęcony relacją może wyjść rozczarowany, w końcu jako ludzie różnimy się w odbieraniu rzeczywistości, czasem nawet znacznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

Ponieważ od 2009 roku nic w temacie Starej Baśni się nie pojawiło a byłem tam 2 tygodnie lipca w 2016 to napiszę:

- kemping spoko

- bezpieczny

- droga w pobliżu mnie nie przeszkadzała ale i nie mieszkałem przy samym płocie ;).

- plaża piaszczysta z dużym i szerokim molem (wykorzystywanym do opalania)

- jezioro bardzo czyste, wejście do wody piaszczyste oraz bardzo daleko jest płytko

- w łazienkach ciepła woda (czasem trzeba było obsłudze powiedzieć że nie ma - coś tam wywalało na piecu, system solarno-gazowy)

- prąd podobno był cały czas (podobno bo ja osobiście się nie podłączałem - solary)

- na miejscu jedzenie smaczne, w okolicy ze 3-4 knajpki/tawerny - też ok.

- po 22:00 nawet cicho i spokojnie, oczywiście gdzieś tam było słychać rozmowy, śmiechy itd ale żadnej muzyki z bagażnika nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mandrol

My niestety nie byliśmy na wspomnianym kempingu ale byliśmy w samym Mrągowie na Pikniku Country i będąc już tam w okolicy poleciłbym odwiedzenie Muzeum Sprzętu Wojskowego (http://www.muzeum.mragowo.pl/), o którym pewnie każdy słyszał. W czasie Pikniku mieliśmy możliwość przejechania się czołgiem (oczywiście za opłatą) ale wrażenia niezapomniane, szczególnie dla dzieci i tych, którzy nigdy w wojsku nie byli bo niestety nie było białych koni dla generałów :]

Drugą bardzo fajną atrakcją jest Galindia (http://www.galindia.com.pl/), którą zaproponował nam nasz znajomy pochodzący z Mrągowa i powiem szczerze, że chyba tylko lokalni o tym wiedzą. Trochę czasu trzeba poświęcić na dojazd krętą drogą, na końcu droga jest szutrowa (przynajmniej taka była w 2013 roku) ale wizyta w Grodzie Galindów wynagrodzi te niedogodności. Nam się podobało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

dalej taka jest.

Byłem w Galindii 7 dni temu, także info świeże, ale droga ładna, równa, nawet z buda by tam dojechał bez problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi