Skocz do zawartości

Wysokość opłaty autostradowej w Serbii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Początkiem czerwca wybieram się go Grecji przez Serbię. Znalazłem ceny autostrad w dinarach, ale po sprawdzeniu stwierdziłem, że nie mam szans zakupić w Polsce tak egzotycznej waluty. Wiem, że w Serbii można płacić w Euro. Ale ile kosztuje przejazd z przyczepą przez całą Serbie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo.123 jak wrócisz czekamy na relację. Ja jestem nią bardzo zainteresowany, bo jadę do Grecji pod koniec lipca.

Wymień na granicy euro na dinary i będziesz miał po kłopocie. Ewentualnie weź wypukłą kartę kredytową, one są podobno honorowane na bramkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Początkiem czerwca wybieram się go Grecji przez Serbię. Znalazłem ceny autostrad w dinarach, ale po sprawdzeniu stwierdziłem, że nie mam szans zakupić w Polsce tak egzotycznej waluty. Wiem, że w Serbii można płacić w Euro. Ale ile kosztuje przejazd z przyczepą przez całą Serbie?

 

 

 

Witajcie!

 

Poniżej podaję link do oficjalnej strony autostrad w Serbii. Po wejściu na stronke należy zmienic język np na angielski (no chyba że ktoś włada serbskim :] ) przesjć do Road toll - i masz tabelkę do aktualnych cen przejazdu przez poszczególne odcinki autostrady. podane są ceny w dinarach i euro. niedoczytałem jescze jednej rzeczy, ponieważ we wcześniejszych latach były inne ceny dla serbów a inne dla obcokrajowców. W tym roku chyba to wszystko ujednolicili :] . Bardzo ważna jest tez kwalifikacja pojazdu z przyczepą. Za zestawik przyczepka + samochód o wysokości nad przednią osia do 1,3 m powinieneś płacic w II kategorii (kategorie pojazdów masz opisane na w/w stronce pod hasłem Vehicle classification. Co do opłat za autostrady to lepiej wymienic na dinary troche euro na przejściu granicznym, podobnie wymień pieniążki na paliwo (na stacjach benzynowych mają bardzo kiepskie przeliczniki). Jakbyś miał jakieś pytania co do trasy do Grecji - to pytaj - chętnie odpowiem.

 

Pozdrawiam KACPEREK1 :]

 

 

Link do strony z cenami autostrad:

 

http://www.putevi-srbije.rs/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony, którą podał Kacperek1 wynika, że za autostradę można płacić dowolną kartą płatniczą. To byłby chyba najlepszy sposób płatności. Ciekawe, czy przyjmują elektroniczne Maestro lub Visa electron. W Chorwacji i Słowenii nie na wszystkich chcieli elektroniczne honorować, natomiast z kredytowymi (wypukłymi) nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację w Serbii można płacić za paliwo kartami bez obaw -ja uzywałem mastera -bez żadnych problemów na autostradzie. Lecz niejednokrotnie omijałem autostradę i w mniejszych stacjach nie był możliwości płacic kartą, gotówę trzeba było mieć :czerwona:. Co do płatności za przejazd autostradą to preferuje równiez gotówkę - sam przejazd przez bramki jest mniej stresujący gdyż za plecami niezły sznureczek autek a i rachunek trudno sprawdzić.

 

 

 

Pozdrawiam Kacperek1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek1, ale płaskie karty na autostradach honorują czy nie? Ja najchętniej płaciłbym kartą za przejazd. Kwotę zawsze możesz sprawdzić na świstku, który Ci dają. Kolejka za mną może poczekać, jakby coś się nie zgadzało.

Mieliśmy taką przygodę w Słowenii w zeszłym roku. Wracając z Chorwacji nie mieliśmy już żadnej gotówki. W necie przeczytałem, że na każdej stacji zapłacę kartą. Po wjeździe na autostradę tankowaliśmy na stacji, gdzie jeszcze raz upewniłem się, że na najbliższej bramce zapłacę kartą. Bankomat więc ominęliśmy. Na bramce kolejka jakieś 500 m. Podjeżdżamy, a tu zonk - kart płaskich nie przyjmują. Całe szczęście gość okazał się bardzo wyrozumiały i wziął od nas resztkę kun, które nam pozostały i puścił nas dalej. Rzeczywiście co niektórzy w kolejce już się niecierpliwili. Z następnego bankomatu już skorzystaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.