Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

instalacja gazowa w przyczepie - przegląd

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#16 Ally

Ally

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 162 postów
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Hobby 460UFe Excellent
  • Holownik:Subaru

Napisano 10 maj 2009 - 09:08

Witam.
A czy ktoś z Was może wskazać miejsce do przeglądu w rejonie Bielska - Białej lub Żywca (tam stacjonuje przyczepka) - Katowice mam blisko i Koników Polnych ale... przyczepka stoi nieco dalej :ok:

A z czego wynika to, że ten przegląd jest wazny 2 lata?Jakieś przepisy?Zupełnie się w tym nie orietntuje a że planuje wyjazd gdzie będe korzystać z promu więc chciałabym mieć wszystko ok. No i oczywiście kwestie bezpieczeństwa są dla mnie równie ważne.

Pozdrawiam
by się gdzieś pojechało :)

#17 Trafko

Trafko

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4112 postów
  • Telefon:Na Korbkę
  • SkądRoczyny - Beskid Mały
  • Model:ABBEY GT 212
  • Holownik:Sierra 1.8 TD

Napisano 11 maj 2009 - 19:26

Firma Goliat w Andrychowie ,właściciel ma uprawnienia ale czy robią to jak będzie potrzeba to zapytam.
Zapytaj u zwykłego diagnosty ,robią przeglądy w instalacjach samochodowych to w przyczepie pewnie też.

#18 Ally

Ally

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 12 maj 2009 - 08:49

Bardzo dziękuję, napewno zapytam :ok:

#19 WojtekELCAMP

WojtekELCAMP

Sympatyk karawaningu

• Konto firmowe
  • 118 postów
  • Telefon:012 276-90-06
  • SkądKraków
  • Sprzęt:Brak

Napisano 15 maj 2009 - 13:36

Jeśli chodzi oprzegłady gazowe można u nas zrobić. Mamy uprawnienia do wystawienia certyfikatu i naklejki. Kto był w Chorzowie to wie :bzik:
pozdrawiam

Elcamp%20piktogramy%20%20ma%C5%82e.jpg

Sklep%20internetowy.jpg

www.elcamp.pl

#20 Ally

Ally

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 16 maj 2009 - 10:22

Witam. Do Krakowa jednak nieco daleko jest :bzik: A mogę zapytać o koszt takiego przeglądu - i pytanie kolejne czy taki przegląd należy wykonywać co roku czy też naklejka i certyfikat wystarcza na dłużej? :ok:

#21 Ally

Ally

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 09:13

Wojtek. Mam krótkie pytanie. Czy certyfikat, który można uzyskać w Elcamp'ie jest wydawany zgodnie z normami niemieckimi?Chciałabym poprostu wiedzieć na jakiej zasadzie to działa.
Bedę wdzięczna za informacje.

#22 bur-oki

bur-oki

Nowy

• Zbanowani
  • PipPip
  • 4 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 10:28

Ostrożnie z tymi przeglądami, bo jak będziemy bardzo o nie prosić, to nam je zafundują, za naszą kasę!
Skoro robi się przeglądy przyczep na stacjach diagnostycznych, to niech oni się martwią, by mieć speca od gazu!
Bądźmy konsekwentni: przeglądajmy hamulce, korozję ramy- test dynamiczny, amortyzatory, stan belki, czy oponki mają C czyli czy ciężarowe itd.
Zaręczam Wam, że z mojej stacji diagnostycznej nikt by już nie wyjechał na wakacje, no może poza fanami tej koncepcji przeglądów.

#23 Jarekkow

Jarekkow

Maniak karawaningu

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1901 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Model:Bergland 345
  • Holownik:Honda Civic 110 Km

Napisano 02 czerwiec 2009 - 11:13

to niech oni się martwią, by mieć speca od gazu!

Na badaniu okresowym nie ma w jego zakresie badania szczelności instalacji gazowej

korozję ramy- test dynamiczny

Coś bliżej na ten temat ?

amortyzatory,

To samo co z instalacją , brak podstaw prawnych , można ocenić jedynie czy nie mają przecieków oleju ...

czy oponki mają C czyli czy ciężarowe

Nie w każdym przypadku wymagane jest C , wystarczy dostateczna nośność

Zaręczam Wam, że z mojej stacji diagnostycznej nikt by już nie wyjechał na wakacje, no może poza fanami tej koncepcji przeglądów.

Tej koncepcji czyli jakiej ?
Zapamiętać !!!
Nie dyskutować z idiotą, bo ściągnie Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Dołączona grafika

#24 Ally

Ally

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 11:26

Moja chęć posiadania tego certyfikatu wynika z prostej okoliczności, czyli częstych wyjazdów z przyczepą poza granice kraju. Nie chciałabym mieć kłopotu przy wjeździe na prom, do tunelu czy na kemping - a z tego co mi wiadomo w naszym kraju nie ma obowiązku posiadanai takiego certyfikatu ale już poza naszymi granicami i owszem. Pytanie tylko na jakiej podstawie taki certyfikat jest wydawany, skoro w Polsce brak przepisów?Stąd moje pytanie o to czy to sa jakieś normy niemieckie?I kto wyznacza punkt uprawniony do wydawania tych certyfikatów jakim jest Elcamp. Pytam z czystej ciekawości. Bo niby co mają począc Ci którzy do Krakowa mają np. 400km.... aby uzyskac taki certyfikat?

Dlatego też pytanie kierowałam do Wojtka bo jak sądze jest w stanie opisać kwestie certyfikatów, ich przydatności etc z wszelkimi szczególami :]

#25 ARCADARKA

ARCADARKA

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 512 postów
  • Telefon:602-603-100
  • SkądWARSZAWA
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:FORD TRANSIT MKII 1981 ARCA

Napisano 02 czerwiec 2009 - 11:49

WITAJ
po przeglądzie instalacji gazowej , również wydaje certyfikaty
pozdrawiam :]

#26 Jarekkow

Jarekkow

Maniak karawaningu

• Zbanowani
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1901 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Model:Bergland 345
  • Holownik:Honda Civic 110 Km

Napisano 02 czerwiec 2009 - 11:56

ARKADARKA napisz coś więcej , jak długo taki certyfikat jest ważny , czy to jest w formie naklejki , czy jakiś papier ? Jeśli papier , to w jakim języku ? Ile to kosztuje ? Itd.
Zapamiętać !!!
Nie dyskutować z idiotą, bo ściągnie Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Dołączona grafika

#27 Ally

Ally

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 12:04

Certyfikat (dokument) plus naklejka, którą umieszcza się koło tablicy rejestracyjnej przyczepy. certyfikat jest ważny przez okres dwóch lat. Tyle ustaliłam. Dobre pytanie zadałeś: w jakim języku jest ten certyfikat?
Plus ja nadal pozostaje przy pozostałej części pytań .... :] może ktoś mi wyjaśni kwestie związane z uzyskiwaniem uprawnień do wydawania tcyh certyfikatów.

#28 ARCADARKA

ARCADARKA

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 512 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 02 czerwiec 2009 - 12:23

ARKADARKA napisz coś więcej , jak długo taki certyfikat jest ważny , czy to jest w formie naklejki , czy jakiś papier ? Jeśli papier , to w jakim języku ? Ile to kosztuje ? Itd.

witaj
ważny jest przez 2 lata , naklejka w widocznym miejscu z tyłu pojazdu , naklejka prze butlach gazowych jakie posiadamy ciśnienie w instalacji, oraz certyfikat w języku ,,u mnie Niemieckim, koszt jeśli wszystko jest ok z instalacją to 150 zł
pozdrawiam :]

#29 ARCADARKA

ARCADARKA

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 512 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 02 czerwiec 2009 - 12:24

Certyfikat (dokument) plus naklejka, którą umieszcza się koło tablicy rejestracyjnej przyczepy. certyfikat jest ważny przez okres dwóch lat. Tyle ustaliłam. Dobre pytanie zadałeś: w jakim języku jest ten certyfikat?
Plus ja nadal pozostaje przy pozostałej części pytań .... :admin: może ktoś mi wyjaśni kwestie związane z uzyskiwaniem uprawnień do wydawania tcyh certyfikatów.

kto .,po co i dla czego , oraz gdzie :pupa: nie udzielam takich informacji :]

#30 bur-oki

bur-oki

Nowy

• Zbanowani
  • PipPip
  • 4 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 13:21

Taa, rasowy diagnosta, czyli doktor od pojazdów, przepisowo może nie zauważyć, że pacjent przyszedł z siekierą w głowie, byle nogi mial sprawne?
Diagnosta olewa fakt, że przyczepa może się zapalić na ciasnym campingu, bo on "robi" ino w hamulcach?
Nim zażądamy naklejek z przeglądów gazowych, niech diagności przejdą odpowiednie przeszkolenie, zdadzą wredny egzamin, zakupią bardzo drogi, certyfikowany sprzęt i sobie naklejają te naklejki.
Sprzęt diagnostów, też musi być diagnozowany i zaopatrzony certyfikatem,że działa, a nie udaje i takie badania, ze względu na przerób powinny być co 6 miesięcy.
Co do dynamicznego badania dyszla na korozję, to przypominam, że kopnięcie butem w belkę, nic nie mówi, o jej wewnętrznych pęknięciach, zwłaszcza, że jest cynkowana lub malowana.
Diagności powinni znowu zakupić sprzęt do detekcji promieniowaniem Roentgena i zaadaptować obiekty zgodnie z ochroną radiologiczną.
Teraz Kolego możesz się zabrać za diagnostykę na serio.

bur-oki napisał/a:

Tej koncepcji czyli jakiej ?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych