Skocz do zawartości

instalacja gazowa w przyczepie - przegląd


Luksiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

A czy ktoś z Was może wskazać miejsce do przeglądu w rejonie Bielska - Białej lub Żywca (tam stacjonuje przyczepka) - Katowice mam blisko i Koników Polnych ale... przyczepka stoi nieco dalej :ok:

 

A z czego wynika to, że ten przegląd jest wazny 2 lata?Jakieś przepisy?Zupełnie się w tym nie orietntuje a że planuje wyjazd gdzie będe korzystać z promu więc chciałabym mieć wszystko ok. No i oczywiście kwestie bezpieczeństwa są dla mnie równie ważne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Firma Goliat w Andrychowie ,właściciel ma uprawnienia ale czy robią to jak będzie potrzeba to zapytam.

Zapytaj u zwykłego diagnosty ,robią przeglądy w instalacjach samochodowych to w przyczepie pewnie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do Krakowa jednak nieco daleko jest :bzik: A mogę zapytać o koszt takiego przeglądu - i pytanie kolejne czy taki przegląd należy wykonywać co roku czy też naklejka i certyfikat wystarcza na dłużej? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wojtek. Mam krótkie pytanie. Czy certyfikat, który można uzyskać w Elcamp'ie jest wydawany zgodnie z normami niemieckimi?Chciałabym poprostu wiedzieć na jakiej zasadzie to działa.

Bedę wdzięczna za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie z tymi przeglądami, bo jak będziemy bardzo o nie prosić, to nam je zafundują, za naszą kasę!

Skoro robi się przeglądy przyczep na stacjach diagnostycznych, to niech oni się martwią, by mieć speca od gazu!

Bądźmy konsekwentni: przeglądajmy hamulce, korozję ramy- test dynamiczny, amortyzatory, stan belki, czy oponki mają C czyli czy ciężarowe itd.

Zaręczam Wam, że z mojej stacji diagnostycznej nikt by już nie wyjechał na wakacje, no może poza fanami tej koncepcji przeglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech oni się martwią, by mieć speca od gazu!

 

Na badaniu okresowym nie ma w jego zakresie badania szczelności instalacji gazowej

 

korozję ramy- test dynamiczny

 

Coś bliżej na ten temat ?

 

amortyzatory,

 

To samo co z instalacją , brak podstaw prawnych , można ocenić jedynie czy nie mają przecieków oleju ...

 

czy oponki mają C czyli czy ciężarowe

 

Nie w każdym przypadku wymagane jest C , wystarczy dostateczna nośność

 

Zaręczam Wam, że z mojej stacji diagnostycznej nikt by już nie wyjechał na wakacje, no może poza fanami tej koncepcji przeglądów.

 

Tej koncepcji czyli jakiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja chęć posiadania tego certyfikatu wynika z prostej okoliczności, czyli częstych wyjazdów z przyczepą poza granice kraju. Nie chciałabym mieć kłopotu przy wjeździe na prom, do tunelu czy na kemping - a z tego co mi wiadomo w naszym kraju nie ma obowiązku posiadanai takiego certyfikatu ale już poza naszymi granicami i owszem. Pytanie tylko na jakiej podstawie taki certyfikat jest wydawany, skoro w Polsce brak przepisów?Stąd moje pytanie o to czy to sa jakieś normy niemieckie?I kto wyznacza punkt uprawniony do wydawania tych certyfikatów jakim jest Elcamp. Pytam z czystej ciekawości. Bo niby co mają począc Ci którzy do Krakowa mają np. 400km.... aby uzyskac taki certyfikat?

 

Dlatego też pytanie kierowałam do Wojtka bo jak sądze jest w stanie opisać kwestie certyfikatów, ich przydatności etc z wszelkimi szczególami :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat (dokument) plus naklejka, którą umieszcza się koło tablicy rejestracyjnej przyczepy. certyfikat jest ważny przez okres dwóch lat. Tyle ustaliłam. Dobre pytanie zadałeś: w jakim języku jest ten certyfikat?

Plus ja nadal pozostaje przy pozostałej części pytań .... :] może ktoś mi wyjaśni kwestie związane z uzyskiwaniem uprawnień do wydawania tcyh certyfikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARKADARKA napisz coś więcej , jak długo taki certyfikat jest ważny , czy to jest w formie naklejki , czy jakiś papier ? Jeśli papier , to w jakim języku ? Ile to kosztuje ? Itd.

 

witaj

ważny jest przez 2 lata , naklejka w widocznym miejscu z tyłu pojazdu , naklejka prze butlach gazowych jakie posiadamy ciśnienie w instalacji, oraz certyfikat w języku ,,u mnie Niemieckim, koszt jeśli wszystko jest ok z instalacją to 150 zł

pozdrawiam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat (dokument) plus naklejka, którą umieszcza się koło tablicy rejestracyjnej przyczepy. certyfikat jest ważny przez okres dwóch lat. Tyle ustaliłam. Dobre pytanie zadałeś: w jakim języku jest ten certyfikat?

Plus ja nadal pozostaje przy pozostałej części pytań .... :admin: może ktoś mi wyjaśni kwestie związane z uzyskiwaniem uprawnień do wydawania tcyh certyfikatów.

 

kto .,po co i dla czego , oraz gdzie :pupa: nie udzielam takich informacji :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, rasowy diagnosta, czyli doktor od pojazdów, przepisowo może nie zauważyć, że pacjent przyszedł z siekierą w głowie, byle nogi mial sprawne?

Diagnosta olewa fakt, że przyczepa może się zapalić na ciasnym campingu, bo on "robi" ino w hamulcach?

Nim zażądamy naklejek z przeglądów gazowych, niech diagności przejdą odpowiednie przeszkolenie, zdadzą wredny egzamin, zakupią bardzo drogi, certyfikowany sprzęt i sobie naklejają te naklejki.

Sprzęt diagnostów, też musi być diagnozowany i zaopatrzony certyfikatem,że działa, a nie udaje i takie badania, ze względu na przerób powinny być co 6 miesięcy.

Co do dynamicznego badania dyszla na korozję, to przypominam, że kopnięcie butem w belkę, nic nie mówi, o jej wewnętrznych pęknięciach, zwłaszcza, że jest cynkowana lub malowana.

Diagności powinni znowu zakupić sprzęt do detekcji promieniowaniem Roentgena i zaadaptować obiekty zgodnie z ochroną radiologiczną.

Teraz Kolego możesz się zabrać za diagnostykę na serio.

 

bur-oki napisał/a:

Zaręczam Wam, że z mojej stacji diagnostycznej nikt by już nie wyjechał na wakacje, no może poza fanami tej koncepcji przeglądów.

 

 

Tej koncepcji czyli jakiej ?

_________________

Zapamiętać !!!

Nie dyskutować z idiotą, bo ściągnie Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.