Skocz do zawartości

instalacja gazowa w przyczepie - przegląd


Luksiak

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

czytając dzisiaj historie opisywaną przez Fafika1977 o małym bum w przyczepie, uświadomiłem sobie że od momentu jak mam naszą Luksusową_budę nie odpalałem w niej nic na gaz ( lodówka chodziła na 220, kuchenkę mieliśmy zewnętrzną , a ze byliśmy tylko latem to grzejnik tez nie był odpalany )

Pytanie moje gdzie mogę wykonać taki przegląd który uspokoi mnie przed najbliższym sezonem w kwestii szczelności całego układu.

Jeżeli ktoś zna adresy w okolicach Łodzi to będę zobowiązany :]

 

oczywiście zaczynam poszukiwania jakiegoś wykrywacza gazu :]

pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z okolic Łodzi nie znam, ale trochę dalej w Katowicach robią to na Koników Polnych w Katowicach (serwis przyczep TAM - ja tam swego czasu robiłem). Trochę też w jednym z PC na ten temat pisali, nawet się chyba ktos oferował, że robi TUV i znaczki takowe przykleja. Ale musiałbyś archiwalne numery poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel mojej czepki robił taki przegląd w ub roku. Z tego co wiem jest ważny 2 lata i często wymagany na zachodnich kempingach (naklejka z tyłu przyczepy). Nie znam niestety kosztów. Na certyfikacie jest pieczątka wykonawcy przeglądu - okolice Olsztyna. Gdyby ktoś był zainteresowany to służę namiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wam daje przegląd :]

Zrobicie przegląd ,wtedy czujność nasza spada bo mamy wszystko ok na 2 lata.

Przecież to tylko rzeczy martwe i dzień po przeglądzie na jakiejś dziurze popuści przewód i będzie się ulatniał gaz.

Zamiast robić to co nie jest u nas w Polsce wymagane , sami kontrolujmy co jakiś czas nasze układy gazowe.

Wystarczy zakręcić gaz i za parę godz odkręcić kurek od kuchenki i musi znajdować sie resztka gazu.

Gaz śmierdzi ,więc ten wybuch co jest opisany był tylko winą ludzi. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko - wybuch zawsze jest winą ludzi, ale przegląd, moim zdaniem, potrzebny jest po to, żeby jadąc na kemping np. na zachodzie nie robili problemów. Nie wiem jak z wjazdem np. na prom, a parę osób na pewno będzie się wybierało. Wiem, że temat był poruszany, ale jest kilka powodów, dla których przegląd powinno się robić. A czy to uspokaja - to inna rzecz. Znowu, moim zdaniem, jeśli ktoś chce robić przegląd, to dlatego, że zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa i chce sprawdzać. Wtedy pomiędzy przeglądami też będzie sprawdzał. Bardziej martwią mnie ci, którzy przeglądu nie chcą robić, bo przecież mogą sobie sami sprawdzić. Nie bierz tej wypowiedzi do siebie, ale wielu ludzi, dlatego że mogą sobie sami sprawdzić - nie robią tego w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafko, jeśli ktoś z własnej i nieprzymuszonej woli robi przegląd bo uważa że sam nie jest w stanie dobrze skontrolować swojej instalacji to chwała mu za to a nie :czerwona: kartka :nono:. Ważne by być świadomym zagrożenia i nie załatwiać pieczątek i naklejek na lewo.

 

Niestety wielu majsterkowiczów mimo sporych chęci ma niewielkie pojęcie o gazie co i tu na forum widać. Propan butan jest notorycznie mylony z gazem ziemnym - a gazy te mają zupełnie inne właściwości fizyczne. Do tego dodam że propan-butan ma 4 razy większą kaloryczność (siłę wybuchu) :-].

 

PS. Staraj się pisać bez błędów ort. :ok:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wam daje przegląd :czerwona:

 

Wiesz... Nie każdy jest takim specjalistą jak Ty. Jak ktoś chce z własnej nieprzymuszonej woli zrobić taki przegląd to nie wiem jaki jest cel aby to negować ? :nono:

Można zadać sobie także pytanie:

Po co robić coroczne przeglądy kotła gazowego w domu, skoro nikt tego od nas nie wymaga ?

Odpowiedź jest prosta - dla świętego spokoju !!!

 

No i jeszcze jedno: nie rób przeglądu instalacji gazowej. NIkt Tobie nie tego nie nakazuje. Ja jak będę chciał zrobić to pojadę do specjalisty. I nikt mi tego nie zabroni.

 

Pozdrowionka :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wam daje przegląd

co?

- instalacja zostanie sprawdzona przez fachowca, a nie MNIE samego laika;

- jak stwierdzi nieszczelność to od razu ją zlokalizuje i usunie usterkę;

- nie uważam badania kurki pozakręcanę i na słuch czy soć psyknie za wiarygodne - to daje może ogląd, ale to nie jest badanie.

 

Gdyby tak było jak napisałeś Niemcy i inne kraje nieco bardziej cywilizowane nie robiłby by takich cyrków z TUV i nalepkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego adi, co do wykonania badań, zgadzam się z Tobą. Co do porównania z krajami zachodnimi - absolutnie nie. Te ichnie TUV i nalepki chyba wynikają z konieczności zapewnienia zarobku fachowcom. Bo jak inaczej wytłumaczyć tak durne przepisy (może akurat nie zupełnie Niemieckie), które w domowej instalacji oficjalnie zabraniają nawet wymiany żarówki w oświetleniu domowym? No, może dlatego, że niektórzy użytkownicy włożą palec do oprawki. Ale czy w związku z tym, że jest kilku niedouczonych, którym się nie chce, to pozostałym całkowicie zabraniać? Wracając do tematu, uważam, że badania powinny być wykonywane. Natomiast niezupełnie wymuszane, do czego znowu coniektórzy pewno będą chcieli dążyć. Choć z innej znowu strony - a jak ktoś zrobi durne modyfikacje w instalacji, które mogą skutkować poważnym wybuchem, to może jednak lepiej, żeby wszystkie modyfikacje były sprawdzane i odbierane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

czytając dzisiaj historie opisywaną przez Fafika1977 o małym bum w przyczepie, uświadomiłem sobie że od momentu jak mam naszą Luksusową_budę nie odpalałem w niej nic na gaz ( lodówka chodziła na 220, kuchenkę mieliśmy zewnętrzną , a ze byliśmy tylko latem to grzejnik tez nie był odpalany )

Pytanie moje gdzie mogę wykonać taki przegląd który uspokoi mnie przed najbliższym sezonem w kwestii szczelności całego układu.

Jeżeli ktoś zna adresy w okolicach Łodzi to będę zobowiązany :czerwona:

 

oczywiście zaczynam poszukiwania jakiegoś wykrywacza gazu :nono:

pozdrawiam Marcin

 

jeśli nie znajdziesz gdzieś koło siebie, zapraszam do mnie na sprawdzenie instalacji gazowej tylko wcześniej zadzwoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprosilem o zrobienie przegladu znajomego instalatora gazowego z uprawnieniami.

Przjrzal mi instalacie zbadal szczelnosc i dal pieczytke w ksiazeczce gwarancyjnej.

Mysle ze i na niemieckim kampingu przejdzie.

Pozdrawiam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.