Skocz do zawartości

13 PIN


Daniel DJR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam wymienić wtyczkę z 13 PIN (wtyczka zamontowana orginalnie 7 normalnych bolców i do tego styki blaszkowe) na 13 PIN (cienkie igiełki). Mam pytanie ? czy oznaczenia wewnętrzne wtyczek jest takie somo? czy poprostu sugerować się innymi opisami? czy kazdy producent używa takich samych klorów kabli? czy ma ktoś opis kolorystyczny?

Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

W moim holowniku przeciwmgielne tył są po włączeniu przednich ale w bagażniku mam gniazdo 12V i zastanawiam się czy nie zapodać zasilenia przyczepy do jazdy z tego gniazda.

Czy ktoś to próbował, czy nikt się w razie co nie będzie czepiał, i którędy ewentualnie podać kabel? Czy opcja przednia szyba czy schowek? kabelek będzie wyposażony we wtyczkę do zapalniczki. Co w ogóle sądzicie o takim pomyśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy nie zapodać zasilenia przyczepy do jazdy z tego gniazda

 

To jest niegłupie :] A sprawdź w instrukcji jak mocno można obciążyć owe gniazdko? Ciekawe czy można powyżej 100W podłączyć (lodówkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre gniazda zapalniczki przystosowane są do poboru 150 lub 180W ale pewnie co auto to inaczej więc warto spojrzeć w instrukcje :]

 

W moim holowniku przeciwmgielne tył są po włączeniu przednich ale w bagażniku mam gniazdo 12V i zastanawiam się czy nie zapodać zasilenia przyczepy do jazdy z tego gniazda.

Czy ktoś to próbował, czy nikt się w razie co nie będzie czepiał, i którędy ewentualnie podać kabel? Czy opcja przednia szyba czy schowek? kabelek będzie wyposażony we wtyczkę do zapalniczki. Co w ogóle sądzicie o takim pomyśle?

 

Gdzieś już pisałem że mam właśnie przyczepe podłączoną pod zapalniczke i podczas jazdy biore prądzik z auta :] Moja przyczepa kabel od zasilania miała już pociągniety z głównej puszki do wtyczki (pod pin przeciwmgielnego) a jak nie masz takiego podłaczenia to pociągnął bym przez schowek Szybą to nie bardzo bo kabel będzie ja odginał naprężał itd i może spowodować pęknięcie szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek w swojej budce założyłem wtyczkę 13 pinów ( w aucie już miałem) i mam już p/mgielne , dodatkowo pod jeden wolny kabel elektryk założył mi przetwornice z 12 na 230 i dodatkowe "S" i po podłączeniu autka z przyczepą i włączeniu przetwornicy w całej budce mam 230V w - razie potrzeby , muszę tylko pamiętać , aby wyłączyć "S" gdy podłączam się do 230 na kempingu.

Tak więc w czasie jazdy lodówka będzie chłodzić na 230V :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc w czasie jazdy lodówka będzie chłodzić na 230V

 

Też tak miałem ,zajefajna sprawa , gratulację :]

Tyle tylko, że ja zapomniałem i po przyjeżdzie na pole campingowe podłączyłem 230 v - to była ostatnia chwila życia mojej przetwornicy :]:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[code:1]Tak więc w czasie jazdy lodówka będzie chłodzić na 230V[/code:1]

 

Czy mogę dowiedzięć się po co tracić energię na zasilanie lodówki przez przetwornicę 12/230V skoro większość lodówek może być zasilanych z 12 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madmir, a dlatego, że na 12 V lodówka kiepsko chłodzi , a ta przetwornica nie tylko dla lodówki, jak na dziko to jak znalazł prąd z auta i mam na gaz więc nie wyjdzie drogo by podładować aku.

Mam odłączaną lodówkę na 12 V i nie mam zamiaru jej nawet pod to zasilanie podłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecam zabawę z miernikiem voltomierz i amperomięrz iloczyn tych parametrów da moc dostarczoną z mocą otrzymaną będzie trochę trudniej ale także można i zobaczymy jak wygląda te 90 lub więcej jak zapewniają sprzedający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już rozumiem,wydawało mi się to nierozsądne marnotrawienie prądu na zamianę 12 na 230 V w zachwianym już przez światła i klimatyzację bilansie elektrycznym samochodu.W sytuacji możliwości pracy lodówki na 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.