Skocz do zawartości

Mazda 626 i przyczepa kempingowa, czyli: Czy damy radę...?!


Airplay

Rekomendowane odpowiedzi

O rzesz w mordę....:/ Tak to jest jak się zbyt ufa własnej pamięci a się nie sprawdzi... Także przepraszam Wszystkich za zamieszanie ale właśnie spojrzałem w dowód i: maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem - 1200kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie nie za bardzo... tak patrzę i w rubryce DMC pojazdu/zespołu pojazdów wbili 1840 kg. Przy 1125kg masy własnej pojazdu wychodzi 715 kg na ładunek czy przyczepę... Czyli co?? Lipa z przyczepy?! Chyba coraz mniej zaczynam kumać...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrzę i w rubryce DMC pojazdu/zespołu pojazdów wbili 1840 kg. Przy 1125kg masy własnej pojazdu wychodzi 715 kg na ładunek czy przyczepę...

 

mylisz F1 , F2 , F3

 

F1- max. masa pojazu

F2 - dop. masa pojazdu

F3- max. masa zespołu pojazdów - pojazd + przyczepa

 

Ale jak masz O1 -1200 to możesz 1200 ciągnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaraz... rubryka F3 jest pusta, tzn. kreski są;) czyli wynika z tego, że w dowodzie nie ma określonej DMC zespołu pojazdów... W ogóle ten mój dowód jakiś totalnie pomylony... Wg danych technicznych powinienem mieć samochód cięższy (masa własna) o 150kg. I z pojemności silnika w dowodzie gdzieś 14ccm zniknęło... Czyli wracając do sprawy, przy tej mocy silnika i masie przyczepy samochód sobie poradzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wracając do sprawy, przy tej mocy silnika i masie przyczepy samochód sobie poradzi??

 

Podpinaj przyczepę o DMC nie większym niż 1100 kg. i śmigaj ;)

Jak podepniesz większą niż 1125 kg. musisz mieć kat. prawa jazdy B+E

A z taką 1000 kg. to będziesz śmigał jak ta lala , a Ty chciałeś 750 kg. , 5 miejsc do spania i 4,5 metra dł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczy się moment obrotowy

 

I za to kocham diesle :hop1: 170Nm przy 2000obr./min to sporo. Teraz czas na wybór przyczepy :ok: Tylko czy znajdę coś z takimi parametrami i za taką cenę...?!

 

Witam.

Gość który sprowadza przyczepy i od którego kupiłam przyczepkę ( nie tylko ja kupiłam od niego na tym forum i nie narzekamy ) sprowadza je z Holandii Mazdą 626. Pojawił się na Allegro z następną: http://www.allegro.pl/item611755375_hobby_420_de_luxe_4_5_osob_lazienka_wc_kaseta.html

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam felicje 1.9diesel i też mam 750kg haki w homologacji maja uciąg 1200kg a dla porównania felicja 1.3 ( o wiele słabsza ) ma DMC 900kg

 

Nie do końca, najmocniejsza wersja 1.3 ma o 4 kucyki więcej niż 1.9 :ok: ale moment rzeczywiście dużo niższy.

Swoją drogą, co masz wbite w dowodzie w rubryce przyczepy bez hamulca? Wg książki mam 400kg ale w dowodzie krecha :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się na Allegro z następną: http://www.allegro.pl/ite..._wc_kaseta.html

 

Hm...Aśka dzięki za info ale właśnie, nie sprecyzowałem swoich możliwości. Ta przyczepa jest jak dla mnie zbyt droga. Maksymalny koszt jaki moge ponieść to 6 - 6,5 tys zł. Swoją droga ciekawe czy w ogóle jest możliwe znaleziene taiej przyczepy do tej ceny... Z resztą zaraz założe nowy temat w kąciku kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, co masz wbite w dowodzie w rubryce przyczepy bez hamulca? Wg książki mam 400kg ale w dowodzie krecha :hop1:

 

 

w 1.9 d mam wpisane 400kg

ale w miałem dwie skody 1.3 i jedna tez miała kreske a z drugą byłem na przeglądzie po założeniu haka i diagnosta wpisał mi 450kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.