Skocz do zawartości

Mazda 626 i przyczepa kempingowa, czyli: Czy damy radę...?!


Airplay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Mam zamiar zamotować w swojej mazdzie hak i zakupić przyczepę kempingową. I z tym faktem łączy się moje pytanie: Czy samochód wytrzyma takie obciążenie?! Mazda posiada silnik 2.0 D Comprex, moc 75 KM i DMC 750kg. Przyczepa jaką zamierzam ciągnąć będzie prawdopodobnie 4-5 osobowa, masa ok.700kg i długość ok. 4,5m, dystans: 1200km. Na tyle ile zdążyłem rozeznać temat moc 75KM to trochę mało jak na taką przyczepę... Aby w miarę spokojnie ciągnąć taki ciężar potrzeba ok. 90KM. Ponadto jest zbyt długa (czytaj: ciężka), max to 4 m. Może ktoś z użytkowników forum próbował już ciągnąc kempingówkę tym samochodem albo podobnym pod względem masy (mój - 1150kg) i mocy? I generalnie: czy sądzicie, że samochód da radę? Z góry dzęiki za pomoc:)

 

P.S. Przepraszam jeśli coś z postem nie tak ale jestem nowicjuszem na forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy samochód wytrzyma takie obciążenie?

 

Wytrzyma ;)

 

Przyczepa jaką zamierzam ciągnąć będzie prawdopodobnie 4-5 osobowa, masa ok.700kg i długość ok. 4,5m,

 

No jeśli znajdziesz gdzieś 5 osobową , 4,5 metrową przyczepę , i będzie miała DMC 750 kg. , i w dodatku kiedyś będziesz chciał ją sprzedać to daj znać , ja ją kupuję od razu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już spokojnie ;). Kolega trochę sprawę zagmatwał, ale już wiadomo że autko ma maksymalną masę całkowitą przyczepy (z hamulcem czy bez? ) równą 750 kg.

 

Swoją drogą DMC przyczepy 750 kg i 4,5 długości to ciężko będzie znaleźć ( jest to wykonalne ale na prawdę ciężko - głównie francuskie produkty).

IMO auto se poradzi, ale podróż będzie miała niski komfort. Coś o tym wiem bo przyczepę o masie własnej niższej niż 600 kg (i DMC 850 kg) ciągam przy pomocy auta o mocy 60 KM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam...;) Ok, trochę zamuliłem ;) Dopuszczam możliwość zakupu mniej szej przyczepy, tj. 4-osobowej ale to minimum krytyczne. A w ogóle to proszę o trochę wyrozumiałości, zaczynam dopiero przygodę z przyczepami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airplay, wyrozumiałości ci u nas dostatek, witaj na forum. ;)

Trochę nas po prostu zdziwiło, że spory samochód jakim jest M 626 ma uciąg tylko 750kg. Zerknij jeszcze raz proszę do dowodu rejestracyjnego i podaj dane z rubryk O1(ta nas interesuje najbardziej) i O2. Możliwe też, że masz coś pomieszane w DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airplay przejdz się do samochodu , znajdz tabliczkę znamionową , odpisz co tam pisze pod nr. VIN , będziemy wiedzieli więcej , bo mi się też nie chce wierzyć że 626 jeszcze z dieslem może ciągnąć tylko 750 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa JAREKKOW dane z tabliczki to podstawa dla mnie też jest to conajmniej dziwne.

Tylko do Mazda 626 4/5 drzwiowej z lat 87-91 i kombi z lat 88-98 są dostępne haki holownicze o uciągu 1300 kg,pozostałe mają uciągi 1700-1800 kg stąd informacja o 750 kg jest mało prawdopodobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa JAREKKOW dane z tabliczki to podstawa dla mnie też jest to conajmniej dziwne.

Tylko do Mazda 626 4/5 drzwiowej z lat 87-91 i kombi z lat 88-98 są dostępne haki holownicze o uciągu 1300 kg,pozostałe mają uciągi 1700-1800 kg stąd informacja o 750 kg jest mało prawdopodobna.

 

 

to że hak ma uciąg 1300kg to nie znaczy ze auto moze tyle ....

 

ja mam felicje 1.9diesel i też mam 750kg haki w homologacji maja uciąg 1200kg a dla porównania felicja 1.3 ( o wiele słabsza ) ma DMC 900kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy samochód wytrzyma takie obciążenie?! Mazda posiada silnik 2.0 D Comprex

Da radę, ciągałem nią sporo i bardzo mile wspominam to autko. Ważne, by compresor był OK, nie rzęził i nie miał luzów,, bo silnik sporo traci na mocy. To rodzaj turbiny mechanicznej, napędzanej paskiem wielorowkowym. Wraz z tym b.ważne jest, by filtr powietrza był czysty, bo ten silnik ma duży apetyt na powietrze co zresztą widać to po średnicy rur układu wydechowego ... jak w autobusie ;)

Tak, że nie przejmuj się ... zapinaj przyczepę i w drogę ;)

 

Znalazłem jej pamiątkową fotkę ... oto ona podczas odpoczynku, po ciągnięciu 4,5 metrówki

2a45e9a4809f1e57m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.